11. 11. 2015 | Petra Pilbauerová

V Litoměřicích jsem rád, říká Lukáš Nedvídek

Jednadvacetiletý útočník Lukáš Nedvídek rozhodl o utkání proti Kladnu během samostatných nájezdů. Rodák z Vysokého Mýta s hokejem začal v mateřském klubu HC Spartak Choceň. Jeho další zastávkou byl Mountfield HK, jehož je odchovancem. Postupem času prošel všemi mládežnickými kategoriemi a na podzim 2013 se stal díky svým schopnostem součástí extraligového týmu. V současnosti obléká dres litoměřického Stadionu.

Jak jste se připravovali na zápas proti Kladnu?

Během uplynulé pauzy jsme se nepřipravovali přímo na Kladno, ale všeobecně. Ukázali jsme si, jak správně napadat, jak bránit střední a obranné pásmo. Kromě toho jsme se dohodli, že budeme hrát aktivnější hokej a jezdit rychleji do protiútoku. Myslím si, že se nám to během utkání i podařilo předvést.

Myslíte si, že se jednalo zatím o jeden z nejúspěšnějších zápasů?

Asi ano, ale našel by se tu jeden, možná dva, které byly podobně šťastné. V každém případě tenhle byl pravděpodobně nejlepší.

Zřejmě pro vás byli velkou oporou zkušení hráči z Hradce..

Určitě nám velmi pomohli, protože se jedná o kvalitní hráče a taková posila přijde vždycky vhod.

A jaký je Váš pocit z utkání s Kladnem?

Podle mého názoru jsme všichni odvedli výborný výkon a hráli jsme takový hokej, jaký jsme si představovali. Jediným malým kazem je možná to, že jsme nezískali celé tři body.

Váš první nájezd byl takový trochu drzý pokus..

Dalo by se to tak říct, ale zkouším to i během tréninků a vychází mi to, tak jsem neváhal.

Přihlásil jste se sám, že pojede na nájezd nebo Vám to bylo řečeno trenérem?

Bylo to docela jednoduché. Pouze jsme si vyměnili pohled a pochopil jsem, že to budu moct zkusit také. Věřil jsem si, že to zvládnu.

V Litoměřicích jste prvním rokem. Jak se tu cítíte?

Jsem tu spokojený. Je mi dopřáno značného prostoru na ledě a to je podstatné plus. Kromě toho mám také velký ice time. Navíc je tu dobré zázemí, takže si opravdu není na co stěžovat.

Byl jste se podívat také po okolí nebo trávíte čas hlavně na stadionu?

Kdepak, do města chodím docela často.

Navštívil jste Litoměřice i někdy předtím?

Minulou sezonu jsme tu hráli baráž a to byla má první návštěva.

Myslíte si, že působnost zde v Litoměřicích bude prospěšná pro Vaši kariéru?

To rozhodně ano, hraju často, takže získávám zkušenosti. Navíc první liga je kvalitní, takže mě to určitě obohatí.

Před začátkem sezony jste počítal s tím, že budete hrát v litoměřickém A-týmu?

V první řadě jsem bojoval o místo v Hradci Králové. Snažil jsem se. Ale bohužel mi to trochu zkomplikovala prodělaná nemoc. Za místo zde jsem v každém případě rád.

Vidíte vyhraný zápas nad Kladnem jako odrazový můstek k lepším výsledkům?

Určitě ano. I předchozí dvě utkání jsme vyhráli a porážky prvního Kladna si ceníme. Věřím, že v tabulce budeme stoupat dál.