30. 9. 2015 | Petra Pilbauerová

Dominik Bílek: Byl to asi nejlepší zápas, co jsme zatím odehráli

Kališníci si v pondělí připsali další tři body po výhře 4:2 nad Benátkami nad Jizerou. Podíl na výhře měl i odchovanec Sparty Dominik Bílek, který je součástí litoměřického A týmu již druhou sezonu.

Jak byste zhodnotil zápas proti Benátkám?

Byl to těžký soupeř s kvalitní obranou. Tentokrát se nám ale podařilo zápas rozehrát dobře a být aktivní už od začátku. Vstřelili jsme dva rychlé góly a získali tak vedení. Asi šlo o náš nejlepší zápas, který jsme za tento rok zatím odehráli.

První třetina se opravdu povedla…

Ano, šlo o zatím první povedený začátek v této sezoně.

V sestavě soupeře se objevili někteří hráči, kteří působili v loňském roce. Věděli jste o tom?

Ano, protože za Benátky hráli již během přípravných zápasů. Například Jiří Černoch nebo Dominik Volek.

Protože se s těmito hráči znáte, pomohlo vám to v tom, co od nich jakožto od soupeřů a týmu celkově očekávat?

Zápasu předcházela zvláštní příprava. Počítali jsme s tím, že Benátky mají silnou obranu a je tak obtížnější jim vstřelit branku. Museli jsme si nahazovat kotouč, snažit se dostávat k puku a vše nahrávat přímo na gólmana.

Měl na tento dobrý výkon vliv i fakt, že se vám nepodařilo vyhrát proti Kladnu?

Kladno je kvalitní soupeř a i ten jeden bod přijde k duhu. Určitě jsme ale mohli získat víc. Díky chybám, kterých jsme se dopustili, nám soupeř nastřílel zbytečné góly. Pokud dojde na nájezdy, je to téměř jako v loterii. Podařilo se nám dvakrát za sebou vyhrát, v Kladnu už štěstí tolik nepřálo.

Dnešní zápas se tedy Vám osobně vydařil lépe?

Ano, myslím, že se mi dnes hrálo podstatně lépe než v Kladně.

Objevil jste se zde opět po roce. Jak došlo k Vašemu návratu?

Odehrál jsem v Litoměřicích minulou sezonu a Daniel Tvrzník chtěl, abych tu zůstal. Bydlím v Praze, a protože je to relativně blízko, nenamítal jsem.

V týmu se objevilo mnoho nových jmen. Vidíš v něm perspektivu?

Máme mladý tým. Přišlo sem několik hráčů z Hradce. Zápas od zápasu jsme stále sehranější a letos se určitě do první šestky v tabulce bez problému dostaneme.