17. 9. 2015 | Petra Pilbauerová

Vítězství je zásluhou celého týmu, ví Martin Ondráček

Odchovanec Slavie Martin Ondráček zazářil během zápasu proti Ústí nad Labem. Ve třetí třetině se mu podařilo prostřelit ústeckého gólmana a na svůj účet si připsal i úspěšný samostatný nájezd, díky kterému Stadion získal další vítězství.

Jak hodnotíte dnešní utkání?

Podle mého názoru, to byl opravdu pěkný zápas. Divákům se určitě líbil, protože situace ve hře byla dost proměnlivá a celé utkání tak mělo tu správnou napínavou atmosféru. Byla to pro ně zajímavá podívaná. Za dva body z výhry jsme velmi rádi, budou se nám hodit.

V první třetině se ale nedařilo. Čím myslíte, že to mohlo být způsobeno?

Nástupy se nám stále příliš nedaří. Zdá se, že čím víc se na ně připravujeme, tím jsou pak o to horší. Důležité ale je, že se během hry snadno nevzdáváme.

Souhlasíte s tím, že je tu určitá podobnost mezi zápasem s Ústím a s Českými Budějovicemi?

To rozhodně je. Obě utkání měla tu správnou atmosféru. Doufám, že byli diváci spokojení.

Vám se dnes na ledě ale dařilo.

Jsem šťastný, ale myslím si, že není důležité, komu se podaří prostřelit brankáře během nájezdů. Zásluhu na vítězství má práce celého týmu během utkání. Body jsou pro nás teď to nejdůležitější.

Počítal jste s tím, že se nájezdů také zúčastníte?

Ano, počítal, protože jsem si o to sám trenérovi řekl. Cítil jsem se dobře, věřil jsem si a to se nakonec i vyplatilo.

Měl jste nějakou promyšlenou strategii, když jste najížděl před brankáře?

Každý hráč má jeden nebo dva způsoby, jak překonat gólmana při nájezdech. Já jsem si vybral jeden z nich a jsem velmi rád, že to skončilo úspěchem.

Vyhovuje vám podobně nátlakový hokej?

To, jestli hra probíhá pod tlakem nebo ne příliš neřeším. Při domácích zápasech je zkrátka důležité, abychom do nich dobře vstoupili a vnutili soupeři svoji hru.

Váš cíl zůstává stejný? Tedy skončit na šestém místě v tabulce?

Ano, cíl je stejný. Je důležité mít ambice, jinak by hraní hokeje nemělo smysl.