29. 8. 2015 | Jan Luňáček

Jsem rád, že mohu opět oblékat dres Stadionu, říká Jakub Šulc

Řízný obránce s číslem 35 obléká litoměřický dres již několik sezon. V přípravném utkání proti soupeři z Ústí na Labem se Jakubovi náramně dařilo. V utkání vstřelil dvě branky a významnou měrou se podílel na vítězství domácích Kališníků. Po zápase jsme ho v krátkosti vyzpovídali.

Jakube, blíží se konec přípravných zápasů a blíží se další ligová sezona. Fanoušci jsou rádi, že tě opět vidí v dresu Stadionu. Jak k tomu došlo?

Já jsem chtěl zůstat v Litoměřicích i po uplynulé sezoně. Pouze jsem jako kmenový hráč Slavie pomáhal udržet extraligu. Kdyby se to povedlo, asi bych zůstal ve Slavii. Ale tím, že Slavie spadla do 1. ligy, nastala složitá situace. Cítil jsem zájem ze strany Litoměřic, tak jsem se rozhodl tu zůstat. Nakonec jsme rád, že to tak dopadlo.

Byl jsi tu byl už na letní přípravě. Přišel nový trenér. Lišila se letošní příprava od té minulé?

Bylo to každopádně jiné. Bylo to více o rychlosti a výbušnosti. Mně tato příprava vyhovovala více než ta minulá.

Sehráli jste několik přípravných zápasů. U tebe se zatím střídají různí spoluhráči. Máš tušení, s kým bys mohl v mistrácích nastupovat?

To zatím netuším. Záleží na tom, kdy se uzdraví Angel Krstev a Aleš Pavlas. Uvidíme, koho nám sem pošle Hradec. Může to být pokaždé jinak.

Měl bys být oporou zadních řad. Co tato role, která se od tebe očekává?

Já to beru a těším se na to.

Co říkáš na mladé hráče, kteří se v týmu objevili jak z Hradce, tak z domácího Stadionu?

Nebyl žádný problém. Nikdo se nechoval nijak špatně. Všichni byli v pohodě a poctivě makali.

Dvě třetiny týmu jsou úplně nové. Přišlo hodně nových hráčů, které jsi asi ani neznal. Jak by měla nová sezona asi vypadat?

Přípravné zápasy zatím nebyly nic moc. Ale v soutěži to bude určitě vypadat úplně jinak. Myslím si, že není na škodu, když se v přípravě až tak úplně nedaří. Mám zkušenost, že se pak jde do soutěže s větší vervou a s větším odhodláním. Nikdo nechce, aby se nedařilo jako v přípravě, tak o to více maká.

Mistrovská soutěž se již opravdu blíží.

Ano. Máme už jen dva přípravné zápasy. Zredukují se tréninky a naskočíme do soutěže. Moc se na to těším.

Koho vidíš jako favorita letošní sezony?

Určitě České Budějovice.

Vy máte na začátku sputěže docela těžký los.

To je pravda. Alespoň si nepříjemné soupeře odbudeme hned na začátku. Ať je to Jihlava, České Budějovice a Ústí nad Labem doma a Havířov venku. Honza Fišera byl asi na chlebíčkách, když se losovalo :) Ale stejně bychom s nimi museli hrát, takže je to úplně jedno.

Děkujeme za rozhovor a ať se ti daří.