10. 3. 2013 | Michal Sabó

Radek Míka: Kdybych měl zůstat v první lize, tak bych se Litoměřicím vůbec nebránil

Od chvíle, kdy do Litoměřic přicestoval, zařadil se Radek Míka k důležitým členům sestavy. Brzy devětadvacetiletý bek zodpovědně plní obranné úkoly a po celou dobu jeho litoměřického angažmá se drží v kladných hodnotách tabulky plus minus. V utkání s Benátkami pak také zaznamenal svůj premiérový gól v dresu s kalichem na prsou. Nejen o své povedené brance pak promluvil po vítězném zápase.

Zápas s Benátkami byl pro vás soubojem o první místo v play-out, zvládli jste ho poměrem 4:1, jak bys jej zhodnotil?

Vyhráli jsme, takže víceméně pozitivně. Výkon byl ale bohužel hoden play-out. Žádný skvělý hokej to nebyl, ale vyhráli jsme.

Jak se hrálo tobě osobně?

Nehrálo se mi špatně. Hráli jsme na tři obrany, takže to nebylo špatné. Sice jsem tam měl k sobě mladého juniora, ale je potřeba je tam zapracovat. Nějak jsme si s tím poradili a nebylo to tak zlé.

Co ta situace před tvou vstřelenou brankou? Rozhodl jsi se ke střele až na poslední chvíli nebo jsi chtěl ještě nahrát?

Já jsem to vlastně nahrát nechtěl, protože jsem viděl, že by to nemělo smysl dávat někam do prázdné branky. Viděl jsem, že gólman šel dolů, tak jsem to vystřelil nahoru. Já jsem ale vůbec nepočítal s tím, že se to tak vyvine. Chtěl jsem jít střídat. Kdyby to tam Kryštof Kafan nezachytil a nedal mi to, tak já bych šel střídat, ale prostě to tak vyplynulo ze situace.

Do Litoměřic jsi přišel až v průběhu soutěže, překvapila tě v něčem úroveň první ligy?

Už jsem dřív první ligu hrál, takže jsem trochu věděl, do čeho jdu. Pro mě to ale bylo relativně složité, protože jsem neměl zrovna moc zápasů v této sezóně, měl jsem dlouhou pauzu, takže jsem se potřeboval dostat do zápasového rytmu. Jsem ale rád, že mi trenéři dali důvěru a že jsem hodně naskakoval. Mám hodně času na ledě, takže o to dřív jsem se do toho mohl dostat. Myslím si, že to není až tak špatné. Je ale znát, že s týmy z horních pater tabulky se hraje lepší hokej. S mužstvy z dolní poloviny je to spíše o bojovnosti, ale tak je to myslím v každé lize.

Jak jsi spokojen s prostředím tady v Litoměřicích?

Líbí se mi tu. Je tu pěkný zimák, regenerace je tu super. Málokterý mančaft v lize má myslím takové pěkné zázemí. Když něco hrajeme, tak přijdou i lidi, takže si v podstatě není na co stěžovat.

Už jsi přemýšlel nad příští sezónou?

Příští sezóna je zatím otazník. Samozřejmě, že jsem nad tím přemýšlel, ale zatím vůbec nevím, jak to bude. Mluvil jsem s agentem, jestli budou nějaké možnosti nebo nebudou. Nebudu zastírat, že bych se chtěl vrátit do extraligy. To je ale běh na dlouhou trať. Zatím je to otevřené, ale kdybych měl zůstat v první lize, tak bych se Litoměřicím vůbec nebránil.

A ještě k tomu prvnímu gólu. Víš už od pokladníka Jarda Haška, kolik tě bude stát?

Myslel jsem, že je play-out a že ze mě nechce tahat nějaké peníze, ale bývá zvykem, že se něco přispěje, takže to zadarmo určitě mít nebudu.