21. 2. 2013 | Michal Sabó

Je to krok dopředu, řekl po své premiéře v první lize Šimon Náprstek

Letošní sezónu zahájil v kádru litoměřické juniorky, poté se posunul do druhé ligy do Bíliny, aby v úvodu prvoligového play-out okusil také atmosféru druhé nejvyšší soutěže. To je letošní cesta Šimona Náprstka, který si svou premiéru v prvním týmu Litoměřic odbyl v útoku s Jakubem Hlusičkou a dalším mladíkem Václavem Rackem. Právě Náprstek hodnotil po skončení duelu s Mostem celé utkání i svůj výkon.

Naskočil jsi v zápasem s Mostem poprvé za áčko, jak bys to utkání zhodnotil?

Byla to pro mě určitě dobrá zkušenost i když se týmu moc nedařilo. Ten hokej je určitě někde jinde. Je to hokejovější, silovější a rychlejší, ale je to krok dopředu. Doufám, že to bude k něčemu dobré.

Ty už jsi jeden krok udělal, z juniorů jsi přešel do druhé ligy do Bíliny. Jaké to pro tebe bylo?

To bylo těžší než ze druhé do první ligy. Díky tomu jsem ale už na mužský hokej zvyklý. To mi dnes myslím pomohlo.

Jak se hrálo tobě osobně?

Mě se hrálo dobře. Hrál jsem s Vencou Rackem a Kubou Hlusičkou. Oba kluky znám z letní přípravy. Myslím, že to bylo dobré a že jsme hráli dobře.

V zápasech play-out, za téměř rozhodnutého stavu, bývá občas problém s motivací do utkání. Na tebe to jako jediného ale možná nemuselo mít takový vliv.

Rozhodnuté to úplně není, protože Mostu jde ještě o záchranu. Myslím si, že Most hrál naplno i když nebyl v plné sestavě. Náš výkon raději moc komentovat nebudu. Most do toho dal všechno, my k tomu ale potřebujeme příště přistoupit lépe.

Jak se ke tvé premiéře vyjádřili trenéři? Myslíš, že máš šanci se dostat do sestavy i v dalších zápasech?

Občas mně pochválili, ale jsem pořád junior a ti chlapi jsou lepší, takže mám stále co zlepšovat a na čem pracovat. Jestli budu hrát i příště to nevím, mám přijít na další trénink a uvidí se.