29. 11. 2012 | David Jahoda

Od třetí části bylo všechno špatně, řekl mladík Dominik Simon

O L O M O U C – Litoměřice v rámci 26. kola první ligy zajížděly na led Olomouce se záměrem napodobit Mladou Boleslav, která jako jediná na Hané získala nějaké body. Kališníci do poslední části hráli s Kohouty vyrovnanou partii, ve třetí třetině je však olomoucký uragán spláchnul a uštědřil tak Severočechům již osmou prohru z posledních devíti utkání. „Ještě po druhé třetině jsme si věřili, že můžeme utkání vyhrát a že vývoj zápasu otočíme, nakonec to ale dopadlo takhle,“ řekl střelec jedné z dvou litoměřických branek mladík Dominik Simon.

Stadion Litoměřice v utkání s favorizovanou Olomoucí držel se soupeřem krok víc než polovinu utkání a nechybělo moc, aby Kohouti v domácím prostředí podruhé v sezóně ztratili. I přes velkou snahu se však Stadionu olomoucké hradby dobýt nepodařilo, ba naopak si Litoměřice odvezly prohru 2:6.

„Myslím si, že ještě druhá třetina byla dobrá, dokonce jsme si i chvílemi vytvářeli tlak. Pak jsme ale začali dělat zbytečné chyby v obraně, před brankou byl totální chaos. Taky jsme se nechali zbytečně vylučovat, z čehož pramenily góly domácích. Ve třetí části už Olomouc dominovala,“ komentoval utkání osmnáctiletý útočník Dominik Simon, který v už v páté minutě utkání otevřel skóre utkání a Stadion překvapivě vedl.

„Napadal jsem domácího obránce (Tomáše Houdka pozn. red) a snažil se na něj vytvořit tlak. Puk se mně podařilo vypíchnout, a i když mě ještě držel, nějakým způsobem jsem puk prošťouchnul gólmanovi mezi betony,“ popisoval svou branku člen třetí litoměřické pětky.

I když hosté vedení neudrželi, dokázali dlouho s Hanáky držet remízový stav, na konci druhé třetiny však přišel rozhodující moment v podobě vítězného gólu Mory. Od té doby si Kohouti dělali, co chtěli.

„Od třetí části bylo všechno špatně, byli jsme nekoncentrovaní. Ještě po druhé třetině jsme si věřili, že můžeme utkání vyhrát a že vývoj zápasu otočíme, nakonec to ale dopadlo takhle,“ litoval dobře vyvíjejícího se zápasu Dominik Simon.

Rozhodujícími faktory zápasu byla vyloučení a přesilovky. Domácí Kohouti využili hned tři své početní výhody, zato Kališníci promarnili dokonce dvě dvojnásobné přesilovky. Právě tady byl podle Dominika Simona kámen úrazu.

„Přesilovky pět na tři jsme sehráli úplně špatně. Říkali jsme si, že si puk musíme dávat rychle od hole a musí následovat časté rány od beků, bohužel ani jedno z toho jsme nedělali. Myslím si, že neproměněné přesilovky nás srazily ještě o něco víc,“ přemýšlel Simon.

Bodové naděje hostů dlouho držel brankář Petr Přikryl, který chvílemi doháněl domácí k šílenství, ovšem gólové smršti ve třetí části už nezabránil ani on. „Petr měl fantastické zákroky. Doufali jsme, že bude tímto způsobem chytat celý zápas a my ostatní mu v defenzivě pomůžeme, avšak vůbec se nám to nepovedlo,“ povzdechnul si odchovanec Sparty Praha.

Mladý forvard se také často divil některým výrokům arbitrů utkání. „Před koncem duelu už jsem opravdu nevěděl, co páni rozhodčí pískají. Například můj faul jsem vůbec nepochopil,“ narážel Simon na situaci z 58. minuty, kdy podle hlavního sudího podrazil jednoho z Olomouckých.

Litoměřice jsou aktuálně ve velké krizi a tabulkou se propadají níž a níž. Prohrály tři střetnutí v řadě a z posledních devíti duelů vydolovaly pouze čtyři body. Jak z této nepříjemné situace ven?

„Měli bychom zjednodušit hru jak v útočném, tak obranném pásmu. Zbytečně se s pukem nemazlit a dávat si rychlé přihrávky. Také musíme být rychlejší v přechodu ze středního do útočného pásma, pak teprve můžeme začít dávat víc gólů a vyhrávat zápasy,“ tvrdil mládežnický reprezentant.

Mladík v litoměřickém dresu však neztrácí optimismus a věří, že se jeho celek zvedne. „Proti Olomouci to byla škoda, ale myslím si, že další zápas můžeme klidně vyhrát. Moc nás tato prohra mrzí, ale já věřím, že počínaje příštím zápasem se dostaneme zpět do vítězného tempa, protože si myslím, že tým na to máme,“ prohlásil Dominik Simon odvážně před duelem s Mladou Boleslaví.

Úvodní foto: www.hc-olomouc.cz