15. 10. 2012 | Zdeněk Kamínek ml.

Kapitán Slížek: Ve středu chceme sérii tří proher zastavit

Ústí nad Labem - Ve středu oslaví litoměřický kapitán Ladislav Slížek své šestatřicáté narozeniny. Někdejší hráč Ústeckých Lvů, kde Slížek působil od roku 2005 do roku 2007, se stal stálicí Stadionu Litoměřice. V celku z Kalich Areny působí zatím šestý nejlepší hráč v klubovém kanadském bodování nepřetržitě už čtvrtým rokem. Letos si do svých osobních statistik připsal za dvanáct zápasů šest kanadských bodů (1+5).

Litoměřický kapitán Ladislav Slížek bezprostředně po nedělním souboji přiznal, že se mu výsledek předehrávky 12. kola I. hokejové ligy ČR nezdá spravedlivý. „Podle mého názoru neodpovídá výsledek průběhu utkání, jednalo se o vyrovnaný zápas. Inkasovali jsme dva smolné góly, ve třetí třetině nastala situace, kdy jsme si špatně pohlídali hráče soupeře. Nemluvil bych o zkratu, stává se to, to je hokej. Každopádně si myslím, že prohra 1:4 je pro nás krutá,“ hodnotil severočeské derby útočník Stadionu.

„V zápase se objevilo také pár nepřesností od pana rozhodčího. Nevím, jestli měl strach, aby náhodou nebyli domácí vícekrát vyloučení než my, ale to už je v tuto chvíli jedno. Jak jsem již zmínil, výsledek 1:4 z našeho pohledu je pro mě zklamáním,“ dodala někdejší třináctka Slovanu Ústí nad Labem.

„Zápasy s Ústeckými Lvy už tolik neprožívám, je to pět let nazpátek, co jsem zde hrál. Beru to jako normální utkání. Mrzí mě jen, že jsme nezískali body, které byly k mání. Co se týká odměny v kabině za vítězství, máme nastavená pravidla. Vždy, když někdo hraje proti týmu, kde působil, musí vypsat prémii. Většinou se odměňujeme basou piva, nějakou svačinou či jinou blbostí,“ přiblížila věci ze zákulisí litoměřická šestadvacítka, která nějak výrazně oslněna atmosférou ve Zlatopramen Areně v neděli nebyla.

„Slyšel jsem hodně trumpetisty, bylo to fajn. Znám to ale v Ústí nad Labem mnohem bouřlivější. Vím, že všichni říkali, že přišlo více lidí než obvykle, ale za tu dobu, co jsem zde působil, chodilo fanoušků více,“ komentoval diváckou kulisu Slížek, jenž s dosavadním průběhem sezóny spokojen víceméně je.

„Nejraději bychom vyhráli všechna utkání, ale to pochopitelně nejde. Vydařil se nám start do soutěže, ale nyní jsme třikrát v řadě prohráli, i když doma s Třebíčí až po prodloužení. Ve středu je nejvyšší čas tuto sérii zastavit, aby nevznikla nějaká panika. Cíl máme do sezóny jediný, a to postoupit do play-off,“ uzavřel hráč s céčkem na hrudi.