Archiv

Posledních 30 článků

2.8.V pondělí 3. srpna bude obnoven prodej permanentek na příští sezonu! Martina KramerováPo dočasném uzavření Kalich Areny a sterilizaci zimního stadionu, která proběhla kvůli dvěma pozitivním případům nemoci COVID-19, bude opět spuštěn prodej permanentních vstupenek. Nebudou se však prodávat na recepci, ale na pokladně pro diváky ve Švermově ulici v daných otevíracích hodinách. Kapacita hlediště zůstává omezena a s ní i počet permanentek. Diváci se navíc musí řídit speciálními opatřeními.
1.8.Hráči videoher Čermák a Hašek: Ve FIFĚ jsem lepší, Petr má tragickou rozehrávku, myslí si ČermákFilip HulínPetr Hašek a Erik Čermák jsou vedle hokeje i aktivními hráči videoher. Ve volném čase často hrají proti sobě a baví se tím. ,,S Erikem hrajeme hlavně FIFU, v níž jsem o trochu lepší já. Je to asi tím, že to hraju už hrozně dlouho. Erik je ale skvělý spoluhráč a nemůžu si stěžovat“ myslí si Hašek. ,,Lepší jsem určitě já. Hlavně jeho rozehrávka je tragická, ale musím uznat, že kličky má lepší on,“ vyvrací jeho tvrzení Čermák.
31.7.Obránce Ondřej Baláž: Filmy o Harry Potterovi pro mě jsou srdeční záležitostKateřina KubatkováObránce Ondřej Baláž má vedle hokeje spoustu dalších zálib. Mezi ně patří například sledování filmů o Harry Potterovi. „Na jeho příběhy jsem se díval od dětství. Je to moje srdeční záležitost", řekl mladý bek, proč na sérii od J. K. Rowlingové nedá dopustit.
30.7.Kališníci odstartovali ledovou část letní přípravy! Do bruslí už se všichni hodně těšiliMartina KramerováKališníci se po několikatýdenní dovolené opět sešli, aby zahájili přípravu na ledě, která vyvrcholí v srpnu a zkraje září sérií přátelských zápasů se Slavií, Sokolovem či Litvínovem. Protože se letošní pauza protáhla, byli hráči na to, až obují brusle, už hodně natěšení. Středeční trénink byl na seznámení se s výstrojí a ve čtvrtek dopoledne už hráči nastoupili pod vedením Miroslava Přerosta. I když se tým sešel kvůli karanténním opatřením nekompletní. „Na led jsme se moc těšili. První tréninky sice budou o tom, abychom si vyzkoušeli výstroj a zvykli si na ni, ale postupně budeme zvyšovat tempo,“ shodli se Litoměřičtí.
29.7.V Kalich Areně proběhl generální úklid. Děkujeme firmám Beta Robotics a Auto HorejsekMartina KramerováV Kalich Areně proběhl v uplynulých dnech generální úklid, který byl nařízen poté, co zdravotní testy prokázaly nemoc COVID-19 u jednoho z účastníků Děčínské hokejové školy a jednoho zaměstnance zimního stadionu. Sterilizaci prostředí a úklidové práce provedla zcela zdarma na doporučení pana Reného Horejska z firmy partnera klubu Auto Horejsek společnost Beta Robotics, která se touto problematikou zabývá již dlouho a používá nejmodernější metody. Všem, kdo se na pomoci při úklidu podíleli, patří velký dík.
29.7.Tři výhry? Super! Led jsme si po pauze užívali, shodli se mladí reprezentantiMartina KramerováČeská reprezentace do dvaceti odehrála v minulých dnech tři přátelské zápasy se Slovenskem, ve kterých pokaždé vyválčila vítězství. V sestavě národního týmu U20 nechyběla ani trojice kališníků – Daniel Poizl, Ondřej Baláž a David Jindra. Na lavičce byl navíc v roli asistenta trenéra David Bruk a v roli kondičního kouče se poprvé představil Martin Iterský.
27.7.Úvodní přípravný zápas se Slavií se ruší! Martina KramerováStadion měl už příští čtvrtek v plánu první přípravný zápas, ve kterém se měl utkat s pražskou Slavií na jejím ledě v Edenu. Vzhledem k několika pozitivním případům nemoci COVID-19 na straně soupeře však byl duel zrušen. Kališníci tak vstoupí do série přátelských utkání v Sokolově, a to v úterý 11. 8.
25.7.Kalich Arena se v omezeném režimu otevře 29. 7. Prodej permic zůstává přerušenMartina KramerováKališníci měli po letním volnu v pondělí 27. července odstartovat přípravu na ledě, její začátek se ale posouvá. Poté, co byli jeden z účastníků Děčínské hokejové školy a jeden ze zaměstnanců arény pozitivně testováni na COVID-19, zůstane Kalich Arena uzavřena, a to až do úterý 28. července,kdy bude na zimním stadionu dokončen generální úklid. A tým se sejde o den později, ve středu 29. července. Ostatní akce musely být zrušeny, prozatím nebude obnoven ani prodej permanentek.
24.7.Na seriály moc nekoukám, Papírový dům mě ale zaujal, říká Marek BerkaVít TrubičkaMladý útočník Marek Berka sice na seriály tolik nekouká, v poslední době ho ale zaujal populární La casa de papel neboli Papírový dům. „Líbí se mi, jak je seriál promyšlený a napínavý, proto jsem koukal na jeden díl za druhým,“ prohlásil o samotném ději nováček v litoměřických barvách. Kromě toho je jeho další zálibou i hokejbal, v němž dokonce získal titul mistra republiky. „Hokejbal mi pomáhá udržet se v kondici a jakémsi hokejovém stylu,“ popsal Berka výhody tohoto sportu.
24.7.Hokej zasáhla smutná zpráva! Ondřej Buchtela prohrál boj se zákeřnou nemocíMartina KramerováČeský hokej i Stadion zasáhla velmi smutná zpráva. Přestože byl bývalý hráč Litoměřic Ondřej Buchtela vynikající hokejista a velký bojovník, svou největší bitvu bohužel prohrál. Před několika týdny nadějnému reprezentantovi lékaři diagnostikovali vzácný druh rakoviny, které nakonec podlehl. HC Stadion Litoměřice vyjadřuje jeho rodině i všem pozůstalým upřímnou soustrast.
22.7.Důležité! Prodej permanentek je dnes z technických důvodů přerušenMartina KramerováDůležité upozornění pro fanoušky, kteří ještě nemají permanentku na příští sezonu. Prodej permanentek je dnes z technických důvodů přerušen. Permice mohou fanoušci nakupovat opět od zítřka, tedy od čtvrtka 23. července. Děkujeme za pochopení.
22.7.Kalich Arena je do konce týdne uzavřena! Na stadionu probíhá generální úklidMartina KramerováProstory Kalich Areny budou s okamžitou platností od středy 22. července do neděle 26. července uzavřeny. Na zimním stadionu totiž proběhne (kvůli výskytu jednoho pozitivního případu nemoci COVID-19) generální úklid. Až do 26. července je tak pozastaven i prodej permanentních vstupenek na příští sezonu. Děkujeme za pochopení.
21.7."Suchá" po loňském zranění? Byl tam trochu blok, přiznal bek Jiří JebavýMartina KramerováLoni suchou přípravu nedokončil, když si v jejím průběhu poranil koleno. Letos absolvoval celý tréninkový plán, a poté vyrazil na zaslouženou dovolenou. Jaká byla uplynulá „suchá“ pro Jiřího Jebavého, jak momentálně tráví volno a jak se těší na led? „Kvůli loňskému zranění tam byl trošku blok, ale přípravu jsem podle toho měl uzpůsobenou,“ přiznal zkušený obránce.
21.7.Přípravná utkání s omezením pro diváky! Zbývá 108 permanentekMartina KramerováFanoušci se v příštím týdnu dozví, jaké budou podmínky ohledně vstupu na přípravná utkání kališníků. Už teď je jasné, že kapacita bude kvůli vládním opatřením výrazně omezena. Zvýhodněni budou majitelé permanentek, kteří mají jistotu, že se na základě aktuálního stavu na stadion podívají. Proto neváhejte a permanentku si pořiďte. Do určené kapacity jich zbývá už jen 108.
19.7.Fanoušek Washingtonu Damašek: Líbí se mi útočný styl CapitalsVít TrubičkaOblíbeným týmem v NHL Ondřeje Damaška je Washington Capitals. Týmu kapitána Ovečkina fandí již od doby, kdy litoměřický odchovanec a bojovník o místo v A týmů s hokejem začínal. „Většinou sleduji sestřihy a výsledky, když ale hrají dřív, rád se na Capitals podívám,“ řekl mladý útočník o sledování zápasů svých oblíbenců.
17.7.Zvláštní záliba Patrika Marcela: Etiketa mě baví, snažím se ji dodržovatKateřina KubatkováV sezoně se prohání s čtyřiačtyřicítkou na ledě. Patří mezi obávané beky v Chance lize. Pravděpodobně málokdo by do Patrika Marcela řekl, že se zajímá o etiketu a pravidla slušného chování. „Nechtěl bych se dostat do nějaké trapné situace právě kvůli neznalosti základních pravidel etikety", říká litoměřický obránce.
14.7.Z Čech jsem přišel dobře připravený, a to mi pomohlo, říká útočník KlepetkoHana KubatkováS hokejem začínal v Roudnici nad Labem a následoval posun do Litoměřic. Bývalý útočník Stadionu Benedikt Klepetko ale nezůstal ani tam, jelikož jeho kroky zamířily do USA. „Amerika je pro mě výborná příležitost, které jsem se chopil na 100 procent. Je potřeba makat, jestli to chci někam dotáhnout,“ uvědomuje si sedmnáctiletý útočník, který už dva roky obléká dres univerzitního týmu St. John Bosco High School Braves a v loňské sezoně se stal jeho druhým nejproduktivnějším hráčem.
12.7.Prázdniny mladých hráčů Stadionu: dovolená, hokejové kempy i individuální příprava Hana KubatkováS koncem školního roku začaly mladým kališníkům prázdniny a po úspěšném absolvování suché letní přípravy mají před sebou zasloužené volno. Jejich hlavním cílem je zůstat v kondici a individuálně se připravovat na novou sezonu. Mezi plánovanými aktivitami nechybí jízda na kole, běhání, nebo přípravné kempy. Mladí hráči nevynechávají ani trávení času s kamarády. „S klukama z týmu a pár dalšími kamarády se chystáme na týden na vodu,“ těší se junioři Jan Macel a Michal Svoboda.
11.7.Nejdůležitější je mladé hráče motivovat, míní junior, rozhodčí a trenér Tomáš DominVít TrubičkaV uplynulém soutěžním ročníku měl jeden ze dvou kapitánů juniorky Tomáš Domin hodně nabitý program. Kromě hraní za kališníky se věnoval ještě trénování mládeže a pískání. K tomu všemu se ještě připravoval na maturitu a přijímačky na univerzitu. „Největším přínosem trénování bylo určitě schopnost naučit se s hráči komunikovat,“ prohlásil Domin to hlavní, co mu předávání zkušeností mladším dalo.
10.7.Se vztyčenou hlavou! Prodej permic na příští sezonu je v plném prouduRedakceJeden za všechny, všichni za Stadion a Se vztyčenou hlavou. Taková hesla budou provázet klub celou následující sezonu. Po koronavirové krizi nastala pro sport i jiná odvětví nelehká doba a vy v ní můžete litoměřickému hokeji pomoci. V pondělí 13. 7. 2020 totiž odstartoval na recepci Kalich Areny prodej permanentek na příští sezonu Chance ligy. Stadion přichystal oproti loňskému soutěžnímu ročníku několik novinek, a také různé soutěže a bonusy pro jejich majitele. Už v prvním týdnu se permic prodalo velké množství. Kolik permanentky stojí a jaké výhody získají jejich majitelé? Podívejte se do článku.
10.7.Dvacítka zná nominaci na přípravu se Slovenskem. Nechybí v ní ani kališníciMartina KramerováČeskou reprezentaci do dvaceti let čekají v závěru července první tři přípravné zápasy nové sezony. Talentovaní mladíci se v Brně třikrát za sebou střetnou se Slovenskem. V nominaci na trojzápas s východními sousedy nechybí ani kališníci – Ondřej Baláž, Daniel Poizl a David Jindra. Asistentem trenéra Mlejnka je navíc litoměřický kouč David Bruk a kondičním trenérem Martin Iterský.
9.7.Ze Stadionu do světa (5. díl): Za Litoměřice jsem doteď vděčná, říká Viktorie ŠvejdováKateřina KubatkováOd dětství miluje hokej. Začínala na ledě Bílých Tygrů v Liberci. Pokračovala do Litoměřic a poté do Švédska, kde poslední tři sezony nastupuje za MODO Hockey v SDHL lize. Pravidelně se také objevuje v reprezentačním výběru. Hrát se lvem na prsou je čest. „Reprezentovat svou zemi je nejvíc, co si každý sportovec může přát," hlásí mladá brankářka.
7.7.Stadion zná kompletní rozpis přípravy! Zahraje si s Litvínovem nebo SlaviíMartina KramerováStadion zná kompletní rozpis přípravných zápasů před sezonou 2020/2021. Sérii přátelských duelů kališníci načnou druhý srpnový týden na půdě pražské Slavie, doma se poprvé představí 13. srpna, kdy vyzvou výběr Salzburgu U23. Poslední přípravné utkání se odehraje zkraje září v Kalich Areně, kde Litoměřičtí přivítají Most. Třešničkou na dortu přípravného období bude bitva s extraligovým Litvínovem.
7.7.Pro Buchtu! Obránce Ondřej Buchtela bojuje s rakovinou. Pomoci můžete i vyMartina KramerováBývalý kališník Ondřej Buchtela už několik týdnů bojuje se zákeřnou nemocí. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu, kterou se mladý obránce snaží ze všech sil porazit. Jeho nejbližší pro něj teď založili transparentní účet, kam může každý přispět na jeho léčbu. Nešťastná událost navíc strhla mezi hokejisty vlnu solidarity, do níž se zapojil také Stadion, který díky dražbě tří hokejových relikvií získal pro bývalého hráče 15 500 Kč. Na pomoc nemocnému hráči přispěli i hráči osmé třídy.
3.7.Ze Stadionu do světa (4. díl): Začátky v Americe? Vcelku těžké, říká útočnice MaškováMartina KramerováHokej hraje odmalička a postupem času se vypracovala hodně vysoko. Před lety hrála za Stadion, teď nastupuje za kanadský tým University of Regina. Navíc je stálou členkou ženského národního týmu. I když je jí teprve dvaadvacet let, stihla toho Martina Mašková v hokeji spoustu. Doteď vzpomíná i na Litoměřice, kde hrála před odchodem za moře. „Na Litoměřice vzpomínám moc ráda a výsledky doteď sleduju,“ prozradila mladá útočnice. Popsala také svůj hokejový život v Americe, studium nebo vnímání tamního prostředí.
3.7.Cyklovýlety, teambuilding... Chceme dělat víc než hokej, říká šéftrenér mládeže DominMartina KramerováMladí kališníci všech věkových kategorií v uplynulých týdnech pilně trénovali, aby byli co nejlépe připraveni na novou sezonu. Jejich trenéři pro ně však připravili i řadu dalších aktivit, díky kterým hráči a hráčky utužili kolektiv a odpočinuli si od klasické hokejové přípravy. Nechyběly cyklovýlety, opékaní buřtu nebo populární terčovaná. Co všechno mladé naděje absolvovaly?
3.7.Venkovní příprava mládeže? Dřina v písku, na tartanu i na trávěTV StadionMladým kališníkům skončila suchá letní příprava, která trvala několik týdnů. Během ní pilně trénovali jak ve vnitřních prostorách, tak ve venkovním prostředí. Venku střídali tréninky v písku, na atletickém oválu nebo na trávě a tartanu. Jak příprava na čerstvém vzduchu probíhala, co všechno mládežníci absolvovali a jak se po prázdninové pauze budou těšit na led?
2.7.Stadion dokončil suchou přípravu! Už se těšíme na led, shodují se hráčiTV StadionKališníci po několika týdnech dřiny v tělocvičně či posilovně ukončili suchou část letní přípravy. Během ní trénovali rychlost, sílu i obratnost. Ať už přímo na zimním stadionu, nebo v přírodě. Jak neoblíbenou část sezony absolvovali a jak se těší na led?
1.7.Můj cíl v Americe? Zisk univerzitního stipendia, objasňuje exkališník Petr GregorVít TrubičkaSvou první sezonu v americkém týmu AAA Omaha Indians má za sebou Petr Gregor. Ve své kategorii odehrál velké množství zápasů, které jej po mnoha stránkách zocelily. „K angažmá jsem se vlastně dostal úplnou náhodou, a to když jsem se jednou vydal na led se staršími hráči působícími v Americe,“ popsal věkově teprve dorostenecký bek okolnosti vzniku své zahraniční štace.
30.6.Když ne hokej, tak... Jaké sporty mají rádi mladí kališníci? Frčí fotbal nebo golfTV StadionMladí kališníci se naplno věnují hokeji. Vedle něj však mají rádi i další sporty, které s chutí provozují. Nechybí mezi nimi hokejbal, fotbal, a dokonce ani golf. Co mají hráči Stadionu v oblibě a proč?