Archiv

Posledních 30 článků

25.6.Kalich Cup na trávě se vydařil! Vyhrál Chomutov, Stadion bral bronzMartina KramerováNa litoměřickém hřišti v Pokraticích se v neděli uskutečnila parádní fotbalovo-hokejová akce. Mladí hokejisté totiž nazuli kopačky a zahráli si fotbal. Tradičního Kalich Cupu na trávě se zúčastnilo šest týmů – Stadion Litoměřice, Piráti Chomutov, Verva Litvínov, Sparta Praha, Slovan Louny a výběr Litoměřicka. Vítězství vybojovali díky čtyřem výhrám a jedné remíze chomutovští mladíci, kališníci obsadili třetí příčku. Ceny si odnesli i hráči, kteří byli nejlepší v disciplínách o nejlepšího gólmana, krále penalt či driblera.
24.6.Letní příprava mládeže: Míčové hry, posilovna, led i písek a tréninky boxuTV StadionSuchá příprava litoměřické mládeže se pomalu chýlí ke konci. Kališníci během ní zakusili spoustu tréninků a cvičení. Na různých sportovištích nechyběly fotbal, florbal, opičí dráhy, posilovací cviky, běhání v písku nebo basketbal. Dorostenci si zpestřili suchou čtyřmi dny na ledě, došlo i na kondiční tréninky v boxu. Jak kališnická "suchá" vypadá? Podívejte se.
22.6.Kališníci na draftu! Útočníka Lukáše Rouska si vybralo BuffaloMartina KramerováV noci z pátka na sobotu středoevropského času a následně i v sobotu večer proběhl v kanadském Vancouveru vstupní draft NHL pro rok 2019. A mezi českými hokejisty se dostalo i na jednoho z hráčů, který v uplynulé sezoně působil v dresu Litoměřic. Lukáše Rouska si totiž v 6. kole vybralo jako 160. hráče v pořadí Buffalo. Dvacetiletý útočník začal loňský soutěžní ročník jako projektový hráč ve Stadionu, poté se přesunul do Sparty. V obou týmech se mu dařilo, a stejně tak v mládežnické reprezentaci. Teď si připsal další velký úspěch. Celkem bylo draftováno 7 Čechů.
21.6.Rafty, táborák i opékání buřtů. Sedmáci si užili skvělý výlet na voděMartina KramerováSedmáci se v uplynulém týdnu vydali společně na vodu a od čtvrtka do neděle sjížděli řeku Ohři. Na trase od Tršnice směrem k Lokti si užili krásné počasí a spoustu zábavy. Trenéři Pavel Zuziak a Tomáš Beneš pro hráče vymysleli skvělý program, kterým si vylepšili letní přípravu a utužili partu.

21.6.Kalich Cup na trávě! Stadion pořádá mládežnický turnaj ve fotbaleMartina KramerováVypukne to už tuto neděli. Na hřišti v Pokraticích se sejdou hokejové týmy ročníku 2006 a mladší a utkají se proti sobě ve fotbalovém turnaji. Kalich Cup na trávě přilákal spoustu zajímavých týmů. Akce se vedle Litoměřic zúčastní Litvínov, Chomutov, Louny, pražská Sparta a výběr Litoměřicka. Start je naplánován na devátou hodinu dopolední, vyhlášení výsledků proběhne po obědě. Neváhejte a přijďte mladé kališníky podpořit.
20.6.Náročné "běhací" pátky? Musíme se vyšťavit a dát do toho maximum, říká útočník SklenářMartina Kramerová, Kateřina KubatkováKališníci každým dnem ukrajují větší díl náročné letní přípravy, která se skládá z řady tréninků a cvičení. K široké škále "suché" patří i tradiční běh. Toho si hráči Stadionu nejvíc užívají každý pátek, kdy vyrážejí trénovat do litoměřické přírody. Přestože běhání není příliš oblíbené, je podle útočníka Dominika Sklenáře nedílnou a důležitou součástí přípravy. A jak to hokejistům jde?
19.6.Tréninky, koupání i dobrá parta. Soustředění páťáků se vyvedlo, hlásí trenér PavlasKateřina KubatkováLitoměřická mládež si suchou přípravu zpestřuje různými aktivitami. Dorostenci zavítali na několik dní na led, sedmáci sjížděli na raftech Ohři a třeba páťáci vyrazili na soustředění ke Kamencovému jezeru v Chomutově. Společná akce se pod vedením trenérů Pavlase a Hodka velmi vydařila. A to nejen kvůli počasí. ,,Hodně jsme se koupali, trošku potrénovali. Kluci se lépe poznají a spřátelí. A to pro nás bylo důležité," řekl o krátkém kempu se svými svěřenci Aleš Pavlas.
18.6.Přípravný kemp reprezentace U20? Skvělá akce i zkušenost, shodují se Klejna a DajčarMartina KramerováReprezentanti do dvaceti let absolvovali v minulém týdnu první přípravný kemp před světovým šampionátem juniorů, který se bude v letošním roce konat v Ostravě a Třinci. V nominaci trenéra Varadi nechyběli ani kališníci. Akce se zúčastnili Tomáš Dajčar, Miroslav Kukla, Otakar Šik, František Klejna, Vojtěch Střondala, Jan Mlčák, Radek Procházka, David Vitouch a Přemysl Svoboda. Pětidenní soustředění sice bylo náročné, ale podle slov litoměřických hráčů se vydařilo. „Hodnotím to velice pozitivně,“ řekl bek Dajčar. „Pro všechny, co jsme tady byli, je to dobrá zkušenost,“ dodal další zadák Klejna.
17.6.Běh pro hospic se vydařil! Výtěžek přesáhl půl milionu. Pomohl i StadionMartina KramerováTřetí červnová sobota byla v Litoměřicích věnována tradiční charitativní akci. Čtvrtého ročníku Běhu pro hospic se zúčastnili i kališníci. Na trať vyběhla pětice hráčů A-týmu a několik hokejistů mládežnických kategorií. Litoměřický hospic sv. Štěpána zástupci Stadionu podpořili nejen svou přítomností, ale také pomocí při předávání cen a dárkem v podobě podepsaného dresu z loňské sezony. Dobročinný program se velmi povedl a klub tak opět pomohl dobré věci. Celkový výtěžek činil více než půl milionu korun. Zkrátka paráda.
16.6.Nejdřív Chicago, pak dvacítka! Náročné, ale hrozně mě to bavilo, hlásí talent SvobodaMartina KramerováNová sezona ještě ani nezačala a útočník Přemysl Svoboda už má pořádně napilno. Kromě suché přípravy v Litoměřicích absolvoval v uplynulých dvou týdnech hned několik zajímavých akcí. Nejprve vyrazil za velkou louži, kde se zúčastnil combine testů v týmu Chicago Blackhawks. Poté se hlásil trenéru Varaďovi na prvním přípravném kempu reprezentace do dvaceti let, nakonec si se čtyřkou spoluhráčů střihl charitativní Běh pro hospic. I když podle něj byly uplynulé dny hektické, rozhodně si nestěžoval. „Bylo to sice náročné, ale hrozně mě to bavilo. Hokej je to, co miluju. A snažím se mu dávat co nejvíc,“ přiznal nadějný forvard.
16.6.Běh, předání cen, dražba i dobrá nálada! Kališníci podpořili místní hospicTV StadionVybraní hráči Stadionu si i v náročné přípravě na novou sezonu udělali čas a vyrazili stejně jako v loňském roce na charitativní akci. Markus Korkiakoski, Kristian Kangas, Ondřej Damašek, Jiří Jebavý a Přemysl Svoboda se totiž představili na Běhu pro hospic, kde si střihli tříkilometrovou trať. Akce se zúčastnilo i několik kališníků z mládežnických kategorií. U trati pak fandil předseda klubu Daniel Sadil. Hokejisté kromě běhu předali ceny některým vítězům a darovali do aukce podepsaný dres z loňské sezony. Litoměřičtí tak opět pomohli dobré věci.
13.6.Příprava na ledě ? Příjemné zpestření, pochvalují si dorostenci Vít TrubičkaDorostenecký tým Stadionu za sebou má další fázi letní přípravy. Kromě tradičních tréninků v posilovně nebo tělocvičně si ji minulý týden zpestřil ledem ve středočeských Neratovicích. Oproti klasickým tréninkům během sezony se ale tyto tréninkové dávky přece jen v lecčem lišily. Přesto si dorostenci pobyt na ledě užívali.
12.6.Kališníci uprostřed "suché": Zaměřujeme se na sílu a kvalitu, hlásí bek JebavýMartina KramerováHráči litoměřického A-týmu načali třetí týden společné letní přípravy, v níž se připravují s kondičním trenérem Martinem Iterským. Na programu jsou denně především posilovna, běhy a různá cvičení. Jak "suchá" probíhá a co na ni zatím říká obránce Jiří Jebavý?
10.6.Stadion pro dobrou věc! Kališníci se zúčastní Běhu pro hospicMartina KramerováHráči Stadionu budou stejně jako v loňském roce pomáhat dobré věci. Vybraná pětice hráčů se zúčastní blížícího se Běhu pro hospic, který se koná již tuto sobotu. Součástí akce bude i charitativní dražba, do níž klub věnoval hraný dres kapitána Aleše Pavlase z loňské sezony s podpisy hráčů aktuálního kádru. Přijďte si užít hezké dobročinné dopoledne a zafandit k trati nejen kališníkům, ale i dalším běžcům. Pokud se cítíte i na samotný běh, registrujte se a poměřte síly s ostatními. Výtěžek z „Běhu“ poputuje na podporu služeb v hospicu sv. Štěpána.
8.6.Litvínov nebo Chomutov! Kališníci v přípravě vyzvou zajímavé soupeřeMartina KramerováNová sezona Chance ligy začne až v první polovině září, už na začátku srpna však odstartuje série přípravných zápasů. Litoměřice se v nich utkají především s protivníky ze stejné soutěže, vyzvou ale i zahraničního soupeře nebo jeden z týmů extraligy. Na úvod odehraje Stadion domácí bitvu s Litvínovem, pak se se střetne také s Benátkami, Ústím, Chomutovem či Lausitzer Füchse. Přípravu pak zakončí doma proti Sokolovu.
6.6.Stadion zná los pro příští sezonu. Na úvod vyráží do BenátekRedakceLetní příprava ukrajuje jednotlivé týdny a nová sezona Chance ligy se pomalu ale jistě blíží. Od dnešního losu soutěže už je jasné, kdy, kde a proti komu Litoměřičtí nový ročník odstartují. Druhá nejvyšší soutěž začne 11. září 2019 a Stadion se na úvod střetne na venkovním ledě s Benátkami. Následovat bude domácí utkání s Frýdkem a venkovní duel na Slavii. První severočeské derby proti Ústí je naplánováno na 16. října, proti Motoru nastoupí kališníci v 7. kole, zajímavá bitva se očekává i v prvním duelu s Chomutovem, který se odehraje v rámci 11. kola zkraje října.
4.6.Mládež si střihla letní turnaj! Čtvrťáci soutěžili ve fotbalu a florbaluMartina KramerováLitoměřická mládež ani v průběhu letní přípravy nezahálí. Hráči pátých tříd třeba o uplynulém víkendu absolvovali turnaj na suchu, který se konal v litoměřické Kalich Areně. Akce se účastnily čtyři týmy – Litvínov, Kralupy a dva kališnické týmy – jedno mužstvo „bílých“ a jedno „oranžových“. Ty mezi sebou soutěžily ve fotbalu a florbalu. Vítězství si nakonec odvezli mládežníci z Vervy. „Skvělá nálada, bojovnost a chuť všech hráčů. Takový to byl turnaj,“ těšilo jednoho z organizátorů Daniela Pobla.
4.6.86 757 Kč! Charitativní fotbalový turnaj pro Marušku se opět vydařilMartina KramerováNa konci května se na fotbalovém hřišti ve Valtířově jako již tradičně uskutečnil Charitativní turnaj pro Marušku, který organizuje litoměřický kapitán Aleš Pavlas. Čtvrtého ročníku unikátní akce, kde hrají hráči ročníku 2008, se zúčastnilo osm týmů a díky sbírce i aukci cenných hokejových relikvií se pro nemocnou holčičku vybrala krásná částka - 86 757 Kč. Fotbalový den si všichni moc užili a navíc pomohli dobré věci. Zkrátka paráda.
1.6.Stadion opět doplňuje kádr! Přichází pětice dalších hráčůMartina KramerováLitoměřice v krátké době opět doplňují sestavu. V kádru se objeví dva hráči, kteří oblékli kališnický dres už v uplynulé sezoně, Vojtěch Kropáček a Tomáš Dajčar. K nim se připojí zbrusu nová trojice - Vojtěch Střondala, Jan Mlčák a David Vitouch. Celá pětice patří mezi ročníky 2000 a 2001 a řadí se tak mezi projektové hráče, kteří zabojují o pevné místo na soupisce Stadionu.
30.5.Dvacítku čeká první tréninkový kemp před MS. V nominaci je pět kališníků!Martina KramerováSpolečně s letní přípravou většiny hokejových klubů se pomalu ale jistě rozbíhá i boj o světový šampionát do dvaceti let, který se letos uskuteční v Ostravě a Třinci. Chvíli před polovinou června tak proběhne první reprezentační akce, pětidenní tréninkový kemp v Jihlavě. Hlavní trenér Václav Varaďa v pozvánce nezapomněl ani na kališníky a nominoval hned pět hráčů Litoměřic – obránce Františka Klejnu, Radka Procházku a Miroslava Kuklu a útočníky Otakara Šika a Přemysla Svobodu. Forvard Jan Grim navíc figuruje na listině náhradníků.
30.5.V Litoměřicích i v příští sezoně! Skvělá volba, říká útočník VoženílekMartina KramerováZa Stadion loni odehrál pořádnou porci zápasů a zanechal tak dobrý dojem, že dostal nabídku i na další sezonu. Fanoušci tak budou i nadále vídat v litoměřickém dresu útočníka Daniela Voženílka. Ten si možnost pokračovat pod Radobýlem hodně pochvaluje. „Byla tady dobrá parta a navíc jsem věděl, že tu většina kluků zůstává. Stejně tak trenéři a realizační tým. Byl to jeden z hlavních důvodů, proč jsem tu chtěl být,“ přiznal. Přestože mu náročná letní příprava nevadí, už se těší na led. A také na nové spoluhráče. „Těším se na led i na to, co předvedou mladí kluci,“ dodal třiadvacetiletý forvard.
29.5.Stříbro z MS s kališnickou stopou! Jan Fišera opět s týmem KanadyMartina KramerováČeský tým na nedávno skončeném mistrovství světa na Slovensku medaili bohužel nezískal, jeden Čech se ale přesto může cenným kovem pochlubit. Ředitel Stadionu Jan Fišera působil po celou dobu šampionátu v kanadském týmu jako team host a za svou práci byl odměněn stejně jako „javorové listy“. Stříbrná placka ale rozhodně nebyla zadarmo. „Práce zahrnovala velké množství věcí, především z pohledu organizace a koordinace. Od dopravy v místě a ubytování, přes stravování až po program. Neustále se něco dělo, neustále bylo něco potřeba,“ přiznal litoměřický funkcionář.
27.5.Stadion odstartoval společnou přípravu. Jak prozatím vypadá kádr?Martina KramerováKališníci se toto pondělí poprvé sešli ke společné přípravě. V kádru se vedle stávajících hráčů, kteří podepsali smlouvy pro příští ročník už v průběhu uplynulé sezony nebo v letní přestávce, a hokejistů, co mezi kališníky patřili už loni, objevili i nadějní nováčci. Ti musejí přesvědčit o tom, že si místo ve Stadionu zaslouží. Svěřence trenérů Bruka a Tvrzníka teď čekají společné kondiční tréninky pod vedením kouče Martina Iterského. „Suchá“ potrvá pět týdnů, pak bude následovat krátké volno. V závěr července Litoměřičtí poprvé vyjedou na led.
27.5.Fin číslo 2. Stadion do svých řad ulovil útočníka KangaseMartina KramerováV minulé sezoně zářil v dresu Litoměřic Markus Korkiakoski, letos se k němu může přidat i jeho krajan Kristian Kangas. Šestadvacetiletý útočník s klubem podepsal smlouvu a stal se novou posilou kališníků. Finské pravé křídlo má zkušenosti především z 2. finské ligy, kde nastupoval za SaPKo, Peliitat či Hermes. V dresu Kärpät Oulu si připsal i několik startů v nejvyšší soutěži.
25.5.Šéftrenér Domin o přípravě mládeže: U hráčů je vidět chuť a snahaVít TrubičkaMládežnické celky Litoměřic dotahují do své poloviny prvotní fázi letní přípravy. V měsíci květnu zatím okusili náročnost cvičení v tělocvičně či v posilovně. Co se snaží prostřednictvím “suché” trenérský tým hráčům předat a co na ně vůbec v rámci tréninků čekalo či ještě bude čekat? O tom se rozpovídal šéftrenér kališnické mládeže Vladimír Domin.
23.5.Příprava mládeže v plném proudu: Náročná, ale skvělá, shodují se hráčiVít TrubičkaMládežnické kategorie Stadionu zahájily letní přípravu na začátku května a jedou tak "suchou" naplno už nějaký ten pátek. Na ploše Kalich Areny či v tělocvičně se pod vedením svých trenérů podrobují těžkému drilu. Do této činnosti ale hráči dávají maximum svého úsilí a snaží si zlepšit fyzické parametry pro nadcházející sezonu.
21.5.Kališníci a MS: Líbí se mi, jak hrajeme, hlásí Kadlec. Atmosféra? Podle Strejčka úžasnáMartina KramerováSvětový šampionát na Slovensku je už více než týden v plném proudu a takřka celá republika se zahalila do národních barev, aby mohla co nejlépe fandit národnímu týmu. Výkony české reprezentace bedlivě sledují i hráči Litoměřic, kteří si výkony party okolo trenéra Říhy zatím velmi pochvalují. Stejně tak jsou nadšení i z atmosféry, jež v dějišti mistrovství světa panuje. Někteří ji dokonce při návštěvě několika zápasů zažili na vlastní kůži. „V Bratislavě to bylo super, nemělo to chybu,“ říká útočník Martin Kadlec. „Jedním slovem úžasný,“ kontruje bek Jan Strejček.
16.5.Sociální sítě, web, fanshop! Vyplňte dotazník a pomozte vylepšit servis pro fanouškyRedakceStadion přichystal pro své fanoušky mimořádnou možnost, díky níž mohou vyjádřit svou spokojenost a připomínky k chodu webových stránek a sociálních sítí. Každý má příležitost dobrovolně a anonymně vyplnit níže uvedený dotazník, který pomůže k vylepšení servisu pro litoměřické příznivce. Tak neváhejte a vyplňte ho.
14.5.Chomutov a Sokolov? Atraktivní nováčci. Na zápasy se těšíme, hlásí trenér TvrzníkMartina KramerováKladno si v uplynulé sezoně proklestilo cestu do extraligy, z níž naopak spadl severočeský Chomutov. Ze třetí nejvyšší soutěže naopak postoupil do Chance ligy Sokolov, a tak bude Stadion v příštím soutěžním ročníku měřit síly se dvěma novými soupeři. Ani jeden z nich však není v první lize žádný nazdárek. Baník i Piráti mají bohaté zkušenosti a rozhodně hodlají být hodně vidět. Navíc přibudou severočeská derby. „Noví soupeři by mohli přinést větší atraktivitu. Na zápasy s nimi se těšíme,“ říká jeden z trenérů Daniel Tvrzník.
11.5.Předkola či přímý postup! Nový model soutěže? Jsme spokojení, říká Daniel SadilMartina KramerováChance liga bude mít v příští sezoně zcela jinou podobu. Výkonný výbor posvětil zbrusu nový herní model, který si odhlasovaly samy kluby, jež vybíraly ze tří možných variant. Jednotlivé týmy tak čeká třicet základních kol a následné nadstavby. Vítěz soutěže bude znám 29. dubna 2020 a zajistí si přímý postup do extraligy. Místo Kladna, které postoupilo do nejvyšší soutěže, si Chance ligu zahraje Chomutov, ze 2. ligy do ní přibyl Sokolov. Ještě v příštím soutěžním ročníku se nebude sestupovat. „Byli jsme zvědaví, jak vše dopadne. Za mě a za vedení klubu jsme s tímto výběrem naprosto spokojení,“ přiznal předseda klubu Daniel Sadil.