Archiv

Posledních 30 článků

20.7.Devatenáctka se chystá na Turnaj čtyř zemí. V nominaci je pětice kališníků!Martina KramerováČeskou reprezentační devatenáctku čeká první akce nové sezony. Mladí hokejisté vyrazí na přelomu července a srpna na přípravný kemp a Turnaj čtyř zemí. Na takřka týdenní akci dostali pozvánku také kališníci. V Břeclavi a Popradu se objeví obránci Miroslav Kukla a Radek Procházka a útočníci Jan Grim, Dominik Sklenář a David Vitouch. Forvard Vojtěch Kropáček na svou šanci bude čekat jako náhradník. Trenérem kategorie U19 je David Bruk, jeho asistentem Miroslav Přerost a koučem brankářů Benjamin Sequens. Stadion tak bude mít i tentokrát v národním týmu bohaté zastoupení.
16.7.Zapoj se do dění v klubu! Stadion hledá fotografaRedakcePřinášíme zajímavou výzvu pro litoměřické hokejové fanoušky, kteří by se rádi podíleli na chodu klubu. Do svých řad nově hledáme fotografa nebo fotografku, kteří by fotili především domácí zápasy A-týmu a podíleli se na fotografické dokumentaci na různých kališnických akcích. Tato příležitost je vhodná především pro studenty a studentky, kteří by chtěli získat zkušenosti z atraktivního hokejového prostředí. Práce může sloužit jako ideální vstupenka do světa chodu hokejových klubů či sportovních médií.
14.7.Egypt, Kuvajt, Kanáry! Start "ledové" přípravy se blíží. Kde kališníci tráví volno?Martina KramerováKališníci si po konci suché a před startem „ledové“ letní přípravy užívají zasloužené volno, po němž bude následovat série přípravných zápasů a úvod Chance ligy. Během volných dní hráči vyrazili do různých koutů republiky i do zahraničí, aby si předsezonní dovolenou náležitě vychutnali. Obránci Patrik Marcel a Jan Strejček odletěli do Egypta, Martin Kadlec a Tomáš Král vychutnávali krásy ostrova Tenerife, Jan Mlčák po úspěšném MS v inlinu odpočíval v Dubaji. Kam se litoměřičtí hokejisté rozprchli?
12.7.70 let litoměřického hokeje: Dukla a VTJ v 70. a 80. letechVít TrubičkaLitoměřický hokej slaví sedmdesátku. K této příležitosti jsme pro vás připravili sérii článku, zabývající se historií a vývojem hokeje v Litoměřicích. Po rozpadu původní Dukly Litoměřice a převelení řady hráčů do jiných vojenských útvarů se na základech původní Dukly B vybudoval zcela nový tým. Ten od sedmdesátých do devadesátých let ušel velmi dlouhou cestu od krajského přeboru po I. národní hokejovou ligu. Pojďme si tedy připomenout ty nejzásadnější milníky.
9.7.František Klejna o tetování: Mám jich už pět. A bude další. To nejhezčí? Schody do nebeMartina KramerováTetování je v současné době velkým hitem a pořizuje si ho takřka každý. A to bez rozdílu věku či pohlaví. Dřív bylo „malování“ na tělo spíš tabu, v posledních letech se ale karta výrazně obrátila a tetovací salony se plní každý den. Milovníkem kérek je i obránce František Klejna, který má hned pět obrázků. A u tohoto čísla rozhodně nechce končit. „Tetování jsem chtěl od patnácti, den po osmnáctinách jsem si ho konečně pořídil. A od té doby další čtyři. Teď přijde kérka spojená se svatbou,“ přiznal mladý bek.
8.7.Harry Potter? Kouzla, vtip i super příběh, říká o oblíbených filmech útočník ŠikAlexandra MaleckáNa konci června uplynulo neuvěřitelných dvacet let od vydání první knihy o Harrym Potterovi. Knížky a následně i filmy rozpoutaly mezi dětmi i dospělými doslova šílenství a je jen málo lidí, kteří by slavného čaroděje a jeho kouzelnický svět neznali. Mezi fanoušky potterovského fenoménu patří i útočník Otakar Šik. „Zaujal mě už první díl a hned jsem věděl, že mě to bude bavit i dál. Nejvíc se mi líbí kouzla, filmy jsou hodně akční a nechybí ani vtip,“ prozradil, proč si nezapomenutelná série získala jeho srdce.
8.7.Juniorský mistr světa v inlinu Jan Mlčák: Zlato? Pořád si to neuvědomujuVít TrubičkaSvou první reprezentační akci s českou juniorskou inline hokejovou reprezentací má za sebou mladý obránce Stadionu Jan Mlčák. Na World Roller Games v Barceloně navíc dosáhl úspěchu nejvyššího, povedlo se mu totiž získat zlatou medaili. Jak si průběh šampionátu užíval a jak hodnotí počátek angažmá v Litoměřicích?
7.7.Milovník motorsportu Tomáš Král: Odmalička mě fascinovala auta. Pořád jsem chtěl říditMartina KramerováObvykle se staví mezi tři tyče, aby střežil litoměřickou branku před inkasovanými góly. Mnoho ale nechybělo a mohl být automobilovým závodníkem. Brankář Tomáš Král totiž už odmalička miluje auta a závodění. Nakonec u něj sice vyhrál hokej, přesto se ve volném čase své velké zálibě hodně věnuje. Aby také ne. Jak prozradil, auta jsou jeho velkou vášní, do které je neskutečně zapálený. „Už odmalička mě fascinovaly dvě věci – hokej a auta. Při každé příležitosti, kdy bylo možné něco řídit, jsem se do toho hrnul – třeba na autíčka na pouti nebo na dětské motokáry. Je to jedna z mých největších zálib,“ přiznává sedmadvacetiletý gólman.
6.7.Ledař a časoměřič Miloš Horák: Někdy je má práce náročná, ale neměnil bychVít TrubičkaJednou z hlavních postav v oblasti servisu Kalich Areny je Miloš Horák, hlasatel, časoměřič, údržbář ledu a člověk, bez něhož by spousta věcí ohledně hokeje nefungovala. Jak vypadá jeho běžná pracovní činnost a co všechno ze své pozice zajišťuje, případně jak souvisela činnost tehdejších mrazíren s kvalitou ledu v původní hale? I o tom řekl v rozhovoru pár slov.
4.7.70 let litoměřického hokeje: Vzestup a pád vojenské DuklyVít TrubičkaLitoměřický hokej slaví sedmdesátku. K této příležitosti jsme si pro vás připravili celou sérii článku, zabývající se historií a vývojem hokeje v Litoměřicích. Jako první se budeme věnovat Dukle. Klubu, který tradici hokeje v Litoměřicích zavedl a pod jejíž značkou také dosáhl doposud největších úspěchů.
2.7.Kdo s koho! Finové prubli češtinu, Češi zkusili finské jazykolamy. Kdo uspěl?TV StadionČeština a finština patří mezi nejtěžší jazyky světa, a protože v dresu Stadionu nastupují dva Finové, vyzkoušeli jsme, jak jim český jazyk svědčí. Na druhou stranu si čeští hráči vyzkoušeli opak - finská slova a jazykolamy. Jak to komu šlo?
1.7.Ve středu 3. 7. startuje prodej permanentek! Stadion přichystal několik novinekMartina KramerováVe středu 3. 7. začne na recepci Kalich Areny předprodej permanentek na příští sezonu Chance ligy. Stadion přichystal oproti loňskému soutěžnímu ročníku několik novinek. Jednou z nich je změna zahajovacího času domácích utkání. Ve všední dny se začátek posune o půl hodiny, úvodní buly tak vždy bude vhozeno v 17:30, o víkendu zůstávají časy stejné, bude se začínat v 17:00. Kolik budou stát permanentky a vstupenky? Podívejte se do článku.
1.7.Aleš Pavlas o trénincích mládeže: Důležité je probudit v dětech hravostVít TrubičkaJiž několikátou sezonu se věnuje Aleš Pavlas také trénování litoměřické mládeže. V ročníku nadcházejícím bude mít na starosti pátou třídu, kterou už teď na ostrý start v sezoně připravuje. Své tréninky skládá tak, aby hráči byli fyzicky připraveni na hru na celé hřiště, ovšem zároveň formou her. Jak takový trénink vypadá a co vše obnáší to, aby to hráče bavilo? O tom všem řekl Aleš Pavlas pár slov.
1.7.Paráda! Dvacítku čeká přípravný kemp ve Finsku, v nominaci je šest kališníkůMartina KramerováTrenér reprezentační dvacítky Václava Varaďa nominoval hráče na červencový přípravný kemp a následná přátelská dvoujutkání s Finskem a Švýcarskem. Do finského Vierumäki s juniorským národním týmem odletí šestice kališníků, kteří obdrželi nominace. Pozvánku dostali obránci František Klejna, Tomáš Dajčar a Jan Mlčák a útočníci Otakar Šik, Vojtěch Střondala a Přemysl Svoboda. Další čtveřice hráčů Stadionu je navíc mezi náhradníky.

30.6.Duo kustodů Hanuš-Olejník: Snažíme se tvořit výborný servis i pohodu v kabiněMartina KramerováVe většině případů platí za srdce takřka každého týmu. Hráči díky nim dostávají servis, který ve velké míře přispívá i k jejich výkonům. V kabině navíc vytvářejí atmosféru a pohodu. Řeč není o nikom jiném než o kustodech. V Litoměřicích tuto roli zastávají Jakub Hanuš a Zdeněk Olejník. Zatímco prvně jmenovaný je u týmu Stadionu delší dobu, druhý ukrojil první rok. Oba si padli do noty a v práci se náramně doplňují. Kdo má co na starost a jak to v kališnické šatně funguje?
30.6.Běhání, posilovna i zábavný teambuilding. Stadion má za sebou suchou část přípravyTV StadionHokejisté Stadionu zakončili v tomto týdnu společnou suchou přípravu. Během několika týdnů střídali běhání, posilovnu a různé druhy cvičení. Na závěr si užili spoustu zábavy na teambuildingu, kde nechyběl fotbálek nebo vodní skluzavka. Teď už se všichni rozjeli na dovolenou, která potrvá tři týdny. Pak se A-tým sejde na ledě.
30.6.Avengers a GoT! Fenomenální série milují i hráči Stadionu. Co na nich mají nejradši?Martina Kramerová Je to zkrátka fenomén. Ať už se jedná o Avengers, nebo o Hry o trůny. Příběhy Kapitána Ameriky či Ironmana sledují na světě statisíce lidí. A stejně tak populární seriál s řadou zápletek a soubojů o železný trůn. Obě série se na jaře dočkaly svého konce a fanoušci netrpělivě čekali, jak všechno dopadne. Milovníci Avengerů a GoT se najdou i mezi kališníky. Jan Mlčák a Martin Štohanzl mají rádi Avengery, Daniel Voženílek zase bedlivě sledoval Hry o trůny. Radek Procházka má v oblibě obojí. Proč si je zamilovali? A jaké jsou jejich oblíbené postavy?
29.6.Prázdniny mladých hráčů Stadionu: hokejové kempy, odpočinek i výletyVít TrubičkaŠkolní rok i letní suchou přípravu mají za sebou všechny mládežnické týmy Stadionu. V červencovém volnu tak mají před sebou různé vlastní akce, ať už s rodinou či s přáteli. V plánu je třeba Chorvatsko nebo Šumava. Mládežníci ale zároveň nebudou ani zahálet. Chystají se totiž udržovat individuální přípravou, ať už na kolech nebo v posilovně.
29.6.Hudební styly v litoměřické kabině: Co poslouchají dorostenci a junioři?Vít TrubičkaTak, jako je to snad ve všech hokejových kabinách obvyklé, i v těch litoměřických se poslouchá hudba. Různé kabiny navíc mají různé styly, někde se i kombinují, navíc se rozlišuje, zda se jedná o hudbu před zápasem či okolo tréninku. Jak to funguje v kabinách litoměřických juniorů a dorostenců? To objasnili Jan Smola a Václav Kühn.
28.6.Kališníci a škola? Nosil jsem vyznamenání, hlásí Kukla. Já byl raubíř, směje se SvobodaMartina KramerováKonec června je v Čechách tradičně spojen především se závěrem školního roku, rozdáváním vysvědčení a vytouženými prázdninami. Na školní roky tak v této době zavzpomínali i kališníci. Ti si ve školních lavicích vedli všelijak. Někteří se řadí k premiantům, jiní přiznali, že patří spíš k raubířům. Jak vyhlíželi vysvědčení a co z předmětů je baví nebo naopak štve? „Dřív mě bavila matika, teď už vůbec. Měl jsem rád i zeměpis a tělocvik,“ přiznal Dominik Sklenář. „Já neměl rád hlavně češtinu,“ řekl Mlčák.
26.6.Útočník Voženílek válí v lakrosu: Hraju odmala, od tří čtyř jsem držel lakroskuMartina KramerováNa ledě v sezoně obvykle sází jednu branku za druhou, v době volna se naopak věnuje v českém prostředí poměrně netradičnímu sportu. Útočník Daniel Voženílek totiž už odmala hraje lakros. „Ve školce jsem měl kamaráda a jeho taťka byl jedním ze zakladatelů lakrosu v Čechách. Od tří čtyř jsme drželi lakrosku,“ přiznal. Lakros pro něj znamená nejen zábavu, ale také možnost jak vylepšit fyzičku. „Je to dynamická a fyzicky náročná hra, u střídání jsou podobné intervaly jako v hokeji a navíc je potřeba mít dobrou kondici,“ popsal třiadvacetiletý forvard.
25.6.Kalich Cup na trávě se vydařil! Vyhrál Chomutov, Stadion bral bronzMartina KramerováNa litoměřickém hřišti v Pokraticích se v neděli uskutečnila parádní fotbalovo-hokejová akce. Mladí hokejisté totiž nazuli kopačky a zahráli si fotbal. Tradičního Kalich Cupu na trávě se zúčastnilo šest týmů – Stadion Litoměřice, Piráti Chomutov, Verva Litvínov, Sparta Praha, Slovan Louny a výběr Litoměřicka. Vítězství vybojovali díky čtyřem výhrám a jedné remíze chomutovští mladíci, kališníci obsadili třetí příčku. Ceny si odnesli i hráči, kteří byli nejlepší v disciplínách o nejlepšího gólmana, krále penalt či driblera.
24.6.Letní příprava mládeže: Míčové hry, posilovna, led i písek a tréninky boxuTV StadionSuchá příprava litoměřické mládeže se pomalu chýlí ke konci. Kališníci během ní zakusili spoustu tréninků a cvičení. Na různých sportovištích nechyběly fotbal, florbal, opičí dráhy, posilovací cviky, běhání v písku nebo basketbal. Dorostenci si zpestřili suchou čtyřmi dny na ledě, došlo i na kondiční tréninky v boxu. Jak kališnická "suchá" vypadá? Podívejte se.
22.6.Kališníci na draftu! Útočníka Lukáše Rouska si vybralo BuffaloMartina KramerováV noci z pátka na sobotu středoevropského času a následně i v sobotu večer proběhl v kanadském Vancouveru vstupní draft NHL pro rok 2019. A mezi českými hokejisty se dostalo i na jednoho z hráčů, který v uplynulé sezoně působil v dresu Litoměřic. Lukáše Rouska si totiž v 6. kole vybralo jako 160. hráče v pořadí Buffalo. Dvacetiletý útočník začal loňský soutěžní ročník jako projektový hráč ve Stadionu, poté se přesunul do Sparty. V obou týmech se mu dařilo, a stejně tak v mládežnické reprezentaci. Teď si připsal další velký úspěch. Celkem bylo draftováno 7 Čechů.
21.6.Rafty, táborák i opékání buřtů. Sedmáci si užili skvělý výlet na voděMartina KramerováSedmáci se v uplynulém týdnu vydali společně na vodu a od čtvrtka do neděle sjížděli řeku Ohři. Na trase od Tršnice směrem k Lokti si užili krásné počasí a spoustu zábavy. Trenéři Pavel Zuziak a Tomáš Beneš pro hráče vymysleli skvělý program, kterým si vylepšili letní přípravu a utužili partu.

21.6.Kalich Cup na trávě! Stadion pořádá mládežnický turnaj ve fotbaleMartina KramerováVypukne to už tuto neděli. Na hřišti v Pokraticích se sejdou hokejové týmy ročníku 2006 a mladší a utkají se proti sobě ve fotbalovém turnaji. Kalich Cup na trávě přilákal spoustu zajímavých týmů. Akce se vedle Litoměřic zúčastní Litvínov, Chomutov, Louny, pražská Sparta a výběr Litoměřicka. Start je naplánován na devátou hodinu dopolední, vyhlášení výsledků proběhne po obědě. Neváhejte a přijďte mladé kališníky podpořit.
20.6.Náročné "běhací" pátky? Musíme se vyšťavit a dát do toho maximum, říká útočník SklenářMartina Kramerová, Kateřina KubatkováKališníci každým dnem ukrajují větší díl náročné letní přípravy, která se skládá z řady tréninků a cvičení. K široké škále "suché" patří i tradiční běh. Toho si hráči Stadionu nejvíc užívají každý pátek, kdy vyrážejí trénovat do litoměřické přírody. Přestože běhání není příliš oblíbené, je podle útočníka Dominika Sklenáře nedílnou a důležitou součástí přípravy. A jak to hokejistům jde?
19.6.Tréninky, koupání i dobrá parta. Soustředění páťáků se vyvedlo, hlásí trenér PavlasKateřina KubatkováLitoměřická mládež si suchou přípravu zpestřuje různými aktivitami. Dorostenci zavítali na několik dní na led, sedmáci sjížděli na raftech Ohři a třeba páťáci vyrazili na soustředění ke Kamencovému jezeru v Chomutově. Společná akce se pod vedením trenérů Pavlase a Hodka velmi vydařila. A to nejen kvůli počasí. ,,Hodně jsme se koupali, trošku potrénovali. Kluci se lépe poznají a spřátelí. A to pro nás bylo důležité," řekl o krátkém kempu se svými svěřenci Aleš Pavlas.
18.6.Přípravný kemp reprezentace U20? Skvělá akce i zkušenost, shodují se Klejna a DajčarMartina KramerováReprezentanti do dvaceti let absolvovali v minulém týdnu první přípravný kemp před světovým šampionátem juniorů, který se bude v letošním roce konat v Ostravě a Třinci. V nominaci trenéra Varadi nechyběli ani kališníci. Akce se zúčastnili Tomáš Dajčar, Miroslav Kukla, Otakar Šik, František Klejna, Vojtěch Střondala, Jan Mlčák, Radek Procházka, David Vitouch a Přemysl Svoboda. Pětidenní soustředění sice bylo náročné, ale podle slov litoměřických hráčů se vydařilo. „Hodnotím to velice pozitivně,“ řekl bek Dajčar. „Pro všechny, co jsme tady byli, je to dobrá zkušenost,“ dodal další zadák Klejna.
17.6.Běh pro hospic se vydařil! Výtěžek přesáhl půl milionu. Pomohl i StadionMartina KramerováTřetí červnová sobota byla v Litoměřicích věnována tradiční charitativní akci. Čtvrtého ročníku Běhu pro hospic se zúčastnili i kališníci. Na trať vyběhla pětice hráčů A-týmu a několik hokejistů mládežnických kategorií. Litoměřický hospic sv. Štěpána zástupci Stadionu podpořili nejen svou přítomností, ale také pomocí při předávání cen a dárkem v podobě podepsaného dresu z loňské sezony. Dobročinný program se velmi povedl a klub tak opět pomohl dobré věci. Celkový výtěžek činil více než půl milionu korun. Zkrátka paráda.