Archiv

V červnu 2020 vyšly tyto články:

30.6.Když ne hokej, tak... Jaké sporty mají rádi mladí kališníci? Frčí fotbal nebo golfTV StadionMladí kališníci se naplno věnují hokeji. Vedle něj však mají rádi i další sporty, které s chutí provozují. Nechybí mezi nimi hokejbal, fotbal, a dokonce ani golf. Co mají hráči Stadionu v oblibě a proč?
26.6.Ze Stadionu do světa (3. díl): Litoměřice v mém srdci zanechaly stopu, říká Lucie PovováKateřina KubatkováV dětství oblékala kališnický dres. Ve čtrnácti letech odjela do USA a hrála tamní vysokoškolskou ligu. Mnohokrát nastoupila na led se lvem na prsou. „S potěšením se do Litoměřic vracím. Tento klub zanechal v mém srdci velkou stopu," říká rozhodčí a bývalá hráčka Stadionu Lucie Povová.
24.6.Terčovaná, míčové hry i opékání buřtů. Mladí kališníci si užili skvělé odpoledneMartina KramerováStadion zkraje tohoto týdne uspořádal pro hráče 2., 3. a 4. třídy další parádní mimohokejovou akci. Mladí kališníci si vyzkoušeli tzv. „terčovanou“, prošli se krásnou přírodou, zahráli si různé míčové hry a společně s rodiči opekli buřty. Všichni si tak užili skvělé červnové odpoledne.
23.6.Reprezentační kemp jsme si užili, shodují se obránce Poizl a útočník JindraMartina KramerováČeská reprezentační dvacítka absolvovala v minulém týdnu první přípravný kemp počínající sezony 2020/2021. V Rokycanech se pod vedením trenéra Karla Mlejnka a jeho asistentů Davida Bruka a Pavla Trnky sešla řada vynikajících hráčů, mezi nimiž nechyběli ani kališníci - Daniel Poizl a David Jindra. “Kemp jsme si náramně užili, bylo to parádní,” shodli se oba členové současného kádru Stadionu.
20.6.Prezidentem svazu nadále Tomáš Král! Daniel Sadil nově ve výkonném výboruMartina KramerováPo úvodní části volební konference Českého svazu ledního hokeje zná český hokej prezidenta pro příští období. Tím byl znovuzvolen Tomáš Král, který tuto funkci zastává už od roku 2008. Ve výkonném výboru bude nově působit předseda Stadionu Daniel Sadil.
19.6.Posilovna, běh i míčové hry! Jak vypadá letní příprava mládeže?TV StadionMládež se již několik týdnů pilně připravuje na novou sezonu a v trénincích nechybí různá cvičení ani míčové hry. Kališníci se věnují jak cvikům v posilovně nebo v tělocvičně, tak běhání, florbalu či fotbalu. Jak jejich příprava vypadá a co na ni říkají vybraní hráči?
18.6.Občas mi chybí hrát s kalichem na hrudi, hlásí exkapitán juniorů Zdeněk FábryVít TrubičkaJedním z litoměřických odchovanců, kteří se dostali do světa, je i vytáhlý forvard Zdeněk Fábry. Ten strávil jednu sezonu v kanadských týmech Temiscamingu a Almaguinu. V 41 zápasech v Greater Metro Hockey League vybojoval hned 33 kanadských bodů. „Dostal jsem dobrou nabídku, tak proč ji nezkusit,“ řekl produktivní útočník o svém zámořském angažmá. V tuto chvíli ovšem bojuje v 2. lize za bílinské Draky, kde bude začínat již druhý ročník.
16.6.Ze Stadionu do světa (2. díl): Švýcarsko? Skvělá zkušenost, přiznává obránkyně CornováHana KubatkováNejednou oblékla český reprezentační dres a díky minulé sezoně obohatila svůj život zkušeností ze švýcarského hokeje. Aneta Cornová byla loni součástí švýcarského týmu ZSC Lions Frauen a předtím odehrála mimo jiné i několik let v kališnickém dresu. „Vážím si toho, že jsem poznala trenéry s tak skvělým přístupem k ženám, jelikož vím, že mnoho dívek na to takové štěstí nemá,“ vzpomíná na své působení v Litoměřicích dvacetiletá obránkyně.
10.6.Díky litoměřickým trenérům jsem dnes tam, kde jsem, říká odchovanec Marek KrockerVít TrubičkaJednou z nadějí českého i německého hokeje je litoměřický odchovanec Marek Krocker. Ten poslední rok strávil jako kapitán extraligového litvínovského dorostu, přesto se nyní vydává na angažmá mimo Českou republiku, byť v jeho případě se nedá říct zahraniční. Od příští sezony bude hrát za bavorské Řezno. „V Regensburgu o mně dlouho stáli, já si sice vždycky před sezonou říkal, že zůstanu v Česku, ale stejně jsem podvědomě věděl, že jednou do Německa odejdu,“ prohlásil mladý forvard o svém přesunu.
10.6.Brankář Beran začínal doma v garáži: Chytat jsem chtěl vždycky, táta byl nejdřív protiFilip HulínLoňskou sezonu strávil v kališnickém dresu a pod Radobýlem bude pokračovat i v té nadcházející. V týmu se opět potká s bratrem Matějem, který ho jako starší sourozenec k hokeji přivedl. „Bráchu jsem viděl jako vzor, tak jsem začal hrát hlavně kvůli němu. Předtím jsem mu chytal puky, když střílel v garáži," přiznal mladý gólman. Prozradil také, kdo je jeho brankářským vzorem nebo jaký je jeho favorit v NHL.
8.6.Ze Stadionu do světa (1. díl): Na Litoměřice stále vzpomínám, říká útočnice SarnovskáMartina KramerováBývalá hráčka Stadionu, hokejistka ošlehaná Švédskem i několikanásobná reprezentantka. Agáta Sarnovská toho i přes mladý věk v hokeji zažila hodně. Postupně se propracovala k zahraničnímu angažmá i k dresu národního týmu. V minulosti přitom na tři roky přerušila kariéru. „Hrála jsem ještě basket a časově se obojí nedalo zvládnout. Tak jsem s hokejem skončila. Ale dlouho mi to nevydrželo,“ přiznala osmnáctiletá útočnice. V rozhovoru se rozpovídala i o tom, jak probíhal její hokejový růst, jak vzpomíná na Litoměřice a proč po dvou sezonách ve švédském MODO změnila dres.
8.6.Působení v Litoměřicích? Posunulo mě dál, hlásí junior SmolaVít TrubičkaJedním z tahounů juniorského týmu v loňské sezoně byl produktivní útočník Jan Smola, který během ní nasbíral hned 64 kanadských bodů. Zároveň nastupoval i za druholigový Děčín a vysloužil si pozici nejlepšího juniora druholigové skupiny Sever. To vše mu vyneslo angažmá v Plzni v nejvyšší juniorské soutěži, kam se pro příští ročník přesouvá. „Bylo to náročné, hrál jsem tři až čtyři zápasy týdně, ale zvyknul jsem si, řekl Smola o svém programu v minulé sezoně.
8.6.Chance liga zná herní los pro příští sezonu. Stadion začne v KolíněMartina KramerováV pátek výkonný výbor rozhodl o herní podobě Chance ligy, od pondělka je jasný kompletní rozpis soutěže na sezonu 2020/2021. Stadion začne příští soutěžní ročník v sobotu 12. září na venkovním ledě v Kolíně, kde změří síly s nováčkem druhé nejvyšší soutěže. Závěrečné kolo první části odehraje 9. ledna 2021 na horké půdě Prostějova.
6.6.Dvacítka zná nominaci pro kemp v Rokycanech, figurují v ní i kališníciMartina KramerováVýkonný výbor v pátek schválil podobu realizačního týmu reprezentační dvacítky, teď zná nejstarší mládežnická kategorie i nominaci na první přípravný kemp, který se uskuteční od 14. do 19. června v Rokycanech. A nechybí v něm ani kališníci. Vedle hráčů bude Stadion zastupovat také David Bruk, jenž se stal asistentem Karla Mlejnka, a kondiční kouč Martin Iterský.
5.6.David Bruk nově asistentem u reprezentace U20! Miroslav Přerost povede devatenáctkuMartina KramerováJe rozhodnuto! Výkonný výbor Českého hokeje v pátek schválil složení realizačních týmů mládežnických reprezentací. Hlavní trenér Stadionu David Bruk bude zastávat funkci asistenta u kategorie U20. Kondičním koučem pak byl jmenován Martin Iterský. Miroslav Přerost povede jako hlavní kouč devatenáctku, u které nadále zůstává také Benjamin Sequens, nově se k ní v pozici fyzioterapeuta přidá Petr Benda a jako manažer týmu Jan Fišera. Bývalá hráčka Stadionu Tereza Sadilová bude media manažerkou ženského národního týmu. Pavel Zuziak bude asistentem ženské kategorie U18.
5.6.Výkonný výbor schválil herní model Chance ligy pro příští sezonu. Jak se bude hrát?Martina KramerováVýkonný výbor rozhodl. Chance liga se ve příští sezoně bude hrát v podobě, kterou na nedávném aktivu schválily všechny přihlášené kluby. Sestoupit mohou až čtyři mužstva, vítěz soutěže získá právo startovat v extralize. Jak bude herní systém druhé nejvyšší soutěže vypadat?
4.6.Návrat ze Srbska? Touha zahrát si za mateřský klub, říká Michal DanielFilip HulínStadion minulý týden začal letní přípravu a s kališníky trénuje i navrátilec ze Srbska Michal Daniel, který bojuje o místo v kádru pro další sezonu. ,,Letní příprava zatím probíhá celkem bez problémů, všichni se snaží a pracují na 100 procent. Máme za sebou několik tréninků a na každém se snažíme stupňovat tempo, přidat zátěž nebo počet opakování,“ zhodnoti přípravu dvacetiletý útočník. Zároveň se rozpovídal i o svém angažmá na Balkáně.
2.6.Míček a Tvrzník vyválčili zlato na turnaji Pee-Wee! Teď je přivítal hejtman Martina KramerováLitoměřičtí mládežníci Tobiáš Tvrzník a Tadeáš Míček se v uplynulé sezoně zúčastnili s českým týmem Czech Knights prestižního turnaje Pee-Wee v kanadském Québecu, odkud přivezli zlaté medaile. Teď se za vítězství dočkal tým další pocty. Hráče u sebe přivítal hejtman Ústeckého kraje, aby jim poděkoval za skvělý výsledek a reprezentaci kraje.