Souboj dvou sousedů v tabulce přinesl na lovosickém zimním stadionu kvalitní hokej, který nepostrádal dramatický náboj. Domácí tým byl po celý zápas lepším týmem, ale na konci poslední třetiny musel o své vítězství perně bojovat. Tři body ale zůstaly zaslouženě v Litoměřicích.

8. kolo

4:3

1:1,3:0,0:2

HC Stadion Litoměřice - HC Děčín

Branky a nahrávky:Zuziak (Kouba), Novák (Myšík), Slížek (Horčička), Buďa - Filipovský (Luka O.), Havlíček, Sladký (Havlíček). Rozhodčí: Smitka - Krejza, Ledinský. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: 0:1. Diváci: 320 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3

HC Stadion Litoměřice: Volke (Koblischke) – Hillmich, Kaltenböck, Kolbaba, Kouba, Macek, Musílek, Svoboda – Bacovský, Buďa, Hlusička, Horčička, Horejsek, Myšík, Novák, Procházka, Slížek, Šnajdr, Veverka, Zuziak

HC Děčín: Štěrba (Zámostný) - Ovgajus, Jaroměřský, Loučka, Kuncl, Saska, Sádovský - Filipovský, Hruška, Luka, Strelkis, Štverák, Havlíček, Pék, Zúbek, Sladký

Na lovosickém zimním stadionu jsme sledovali zápas dvou sousedů v tabulce. Domácímu týmu se opět hrubě nepovedl začátek zápasu, když již ve 12. vteřině inkasoval z hole děčínského Filipovského. Po této studené sprše se Stadion dlouho hledal a hosté byli ve všech směrech aktivnější. Od zhruba 5. minuty se hra začala vyrovnávat a domácí získávali navrch. Tým Děčína dobře bránil modrou čáru a Litoměřičtí se dobrými kombinacemi dostávali do třetiny soupeře. Brankář Martin Volke byl dlouhou dobu bez práce a bylo jen otázkou času, kdy domácí vyrovnají. Vyrovnat se podařilo Petru Zuziakovi ve 12. minutě. Od 14. minuty hráli hosté čtyřminutovou přesilovou hru za faul vysokou holí a následné krvavé zranění. Tento okamžik Stadion zbrzdil v tlaku a hosté se snažili navýšit vedení. V přesilové hře ukázal svůj přehled Martin Volke, který několikrát úspěšně vyhodil puk ze třetiny. Je nutné konstatovat, že se hrálo skoro jen na jednu branku a tudíž remíza v prvé třetině byla nespravedlivá.

Na začátku druhé třetiny nasadili domácí vysoké tempo a hosty z Děčína viditelně přehrávali. Mezi 25. a 31. minutou se Stadionu podařilo třikrát skórovat. Úspěšnými střelci byli Martin Novák, Ladislav Slížek a Milan Buďa. Zdálo se, že o výsledku je rozhodnuto. Brankář domácích Martin Volke byl bez práce a naopak brankář hostů Erik Štěrba se nechal vystřídat. Po čtvrté inkasované brance hosté přidali a snažili se hrát na risk. Domácí měli šance na rychlé protiútoky, ale do konce třetiny již další branka nepadla. Je chvályhodné, že hosté zápas nevypustili a bojovali.

Třetí třetina začala „divokým„ vylučováním na straně domácích, kdy obdrželi dva hráči v rozmezí pár vteřin tresty za zdržování hry, osobní trest za protesty, trest za hákování a situace na ledové ploše se stávala nepřehlednou. Na trestné lavici domácích bylo v jednu chvíli pět hráčů. Tato situace se Stadionu nevyplatila a ve 44. minutě hosté snížili. Branku vstřelil Havlíček a na ledě došlo k dohadům, protože v tu chvíli byl faulován i brankář domácích Martin Volke. Dlouhou dobu se nehraje. Od 45. minuty jsou hosté zpět ve hře a domácí se musí bránit. Od 50. minuty se hra opět vyrovnala a hosté se připravují o závěrečný nápor vlastním vyloučením v 54. minutě na 2+2 minuty za hru vysokou holí. Litoměřický tým ale opět ve vlastním oslabení inkasuje a připravuje divákům infarktový závěr. Střelcem branky je Sladký. Když domácí dostali další trest, hrál Děčín pár vteřin před koncem přesilovou hru 6 na 4, protože odvolali brankáře Zámostného. Skóre se již ale nemění, i když Litoměřičtí vstřelili gól do prázdné branky. Podle rozhodčího ale až po zaznění závěrečné sirény. Výhra litoměřického Stadionu byla zasloužená a podle předvedené hry měla být vyšší. Utkání se muselo svou dramatičností přítomným divákům líbit.

Daniel Tvrzník, trenér Litoměřic: Bohužel, již několikrát si před zápasem říkáme, že si musíme dát pozor na úvodní minuty a opět jsme to nezvládli. Dostali jsme gól ve 12. vteřině a já už nevím, co s tím dělat. Přesto si ale myslím, že jsme byli lepším týmem. Dali jsme rychle branky na 4:1 a vypadalo to, že bychom to mohli v klidu dohrát. Na začátku třetí třetiny jsme byli ale hloupě vylučovaní a soupeř se dostal zpátky do zápasu. Pak z toho bylo drama až do konce. Škoda té třetí třetiny, kdy jsme hráli osm minut ve čtyřech. Pak jsme se dostávali těžko do tempa. Ke konci zápasu jsme hráli na udržení výsledku, ale individuální chybou jsme si konec zápasu zkomplikovali. Přesto si ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Teď jedeme do Roudnice. Bude to derby, takže očekávám vyrovnaný boj. Roudnice zatím nemá takové výsledky, jak by si asi sama představovala. My ale chceme každý zápas vyhrát, takže jedeme pro tři body i na led soupeře.