Velmi smolný závěr pro svěřence Miloše Říhy a Daniela Tvrzníka přineslo utkání třiatřicátého kola na ledě Jihlavy. Po bezbrankové první části se v pětatřicáté minutě prosadil Martin Ondráček a kališníci šli do jednobrankového vedení, které si drželi až do závěrečných deseti sekund základní hrací doby. Pak ale Šindelář kapituloval pod jihlavským tlakem a Adam Zeman poslal zápas do prodloužení, ve kterém o vítězství domácích rozhodl Jiří Říha. Stadion tak měl tři body na dosah ruky, nakonec se ale bohužel vrací na sever Čech "pouze" s jediným.

33. kolo

2:1pr

0:0, 0:1, 1:0 - 1:0

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 60. Zeman, 63. Říha (Seman, Protasenja) – 35. Ondráček (Hanták). Rozhodčí: Trombík – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:8, navíc Kopta (LTM) a Danišovský (JIH) 5 + OK, Hanták (LTM) a Stoklasa (JIH) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 326. Střely na branku: 39:20. Průběh utkání: 0:1.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Sáblík) – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Szathmáry, Šidlík, Dobrovolný – Jergl, Seman, Důras – Protasenja, Stoklasa, Březina – Diviš, Zeman, Čachotský – Jícha, Danišovský.

HC Stadion Litoměřice: Šindelář (Michajlov) – Jebavý, Šulc, Bažant, Pavlas, Barák, Piegl, Havránek – Švagrovský, Rubeš, Pletka – Valášek, Nedvídek, Kalla – Loskot, Hanták, Ondráček – Pilař, Miškář, Kopta.

Již po šestačtyřiceti vteřinách byl vyloučen domácí Stoklasa na dva + deset minut, ovšem Litoměřičtí během přesilové hry výrazně neohrozili domácí klec. První vážnější šance zápasu tak přišla na začátku páté minuty, kdy Bažantovu střelu od modré tečoval Nedvídek těsně vedle levé tyče Jihlavy. Na druhé straně ihned odpověděl Březina, jehož pokus z kruhů prošel také kousek mimo. Dukla mohla otevřít skóre Danišovským, jenž volný mezi kruhy dostal puk a sjel si blíže k bráně, leč beton Šindeláře byl na místě. Gólman hostí se vyznamenal i při tom, co Zeman v rychlosti převzal puk ve středním pásmu, namířil si to mezi dva beky a tváří v tvář nepřekonal Šindeláře.

Ve druhé polovině třetiny dělal Dukle nemalé potíže novic v dresu Stadionu Marek Loskot. Nejprve si to namířil přímo před branku, ovšem na Škarka nevyzrál, a neprosadil se ani o dvě minuty později, kdy se poměrně snadno dostal znovu až před branku. Jeho střelu i následnou dorážku pokryl domácí muž v masce. Jihlavě dělalo problém dostat se přes pozorně bránícího soupeře ke střeleckým pokusům, ovšem to změnila v závěru třetiny její přesilovka. Čachotského rána z pravého kruhu šla těsně mimo. Těsně před odchodem do kabin nasměroval Jergl teč střely Kajínka vedle a zblízka se neprosadil ani Důras.

Půldruhé minuty po začátku druhé třetiny pláchla Dukla do akce dva na jednoho. Březina předložil na středu pásma puk pro Protasenju, ten ale minul levý horní roh branky. Litoměřičtí se museli bránit v prvním celém dvouminutovém oslabení, ale zvládli to téměř bez potíží. V šanci byl jen Seman, jemuž přeskočila před brankou střílená přihrávka Říhy. Krátce před polovinou utkání měli i hosté akci dva na jednoho. Valášek dal přihrávku pro Pletku, kterého zblízka vychytal Škarek. Domácí gólman se roztáhl v brankovišti a schoval puk pod sebou. Bezgólový stav byl prolomen v čase 34:09. Hanták po levé straně najel ke kruhu, kde kotouč přenechal Martinu Ondráčkovi a ten zamířil pod horní tyč. Kus černé gumy jeden z domácích hokejistů přizvedl touš a ten tak minul nastavenou lapačku Škarka.

Dukla mohla srovnat v přesilovce čtyři na tři, kdy se do puku opřel Říha a jeho radost zastavila pravá tyč. Hned poté domácí nevyužili 51 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Diváky zaujala dvě minuty před odchodem do šaten bitka domácího Patrika Danišovského s Ondřejem Koptou. Ačkoliv jihlavský forvard téměř přišel o dres, vzápětí povalil soupeře na ledovou plochu. Oba dva dostali pět minut a do konce utkání.

Branková konstrukce zvonila i v první půlminutě třetí třetiny, kdy Stoklasa tečoval střelu Jergla od modré do pravé tyče. O tři minuty déle se neprosadil ani Diviš, který byl po zadovce Šidlíka sám před Šindelářem, leč neměl dostatek prostoru na zakončení. Čím více zápas ubíhal, tím více Litoměřičtí bránili „fotbalový“ výsledek a snažili se co nejméně pouštět Duklu ke své brance. Další komplikace pro domácí nastala šest minut před koncem utkání, byl totiž vyloučen útočník Seman. Stadion ale prakticky neohrozil jihlavskou svatyni a v čase 57:52 šel ven za podražení Stoklasy obránce Pavlas. Škarek po vyhraném buly ihned zmizel z branky a domácí si při dalším přerušení vzali oddechový čas. V poslední minutě předvedl neskutečnou obětavost Nedvídek, který během několika sekund „koupil“ dvě rány Říhy od modré a pak zblokoval i střelu Šidlíka. Extrémní tlak Dukly nakonec slavil úspěch, když deset vteřin před koncem základní hrací doby v předbrankovém závaru dostrkal puk za čáru Adam Zeman s přispěním clonícího Protasenji - 1:1.

Prodloužení mohl rozhodnout Miškář, když si před Škarkem našel prostor, ale jihlavský gólman, který před čtyřiadvaceti hodinami vychytal Spartě výhru 5:1 v Pardubicích, udržel domácí v prodloužení. To nakonec Dukla rozhodla, když v přesilové hře napřáhl od modré Jiří Říha. Prostřelil totiž vše, co mu stálo v cestě, a byť obránce, zaznamenal svojí jedenáctou trefu v sezoně a je nyní nejlepším jihlavským střelcem - 2:1 po prodloužení.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Dvě třetiny jsme hráli to, co jsme chtěli na Jihlavu hrát. Nepouštěli jsme jí do šancí, byli jsme aktivní. Bohužel v průběhu zápasu jsme přišli o tři důležité hráče – nedohráli Kalla, Valášek a Kopta. Ve třetí třetině už se to projevilo. Chyběla nám kompaktnost, skutečně jsme pustili Jihlavu do tlaku. Zápas jsme ztratili deset vteřin před koncem sporným gólem, kdy se dvoumetrový Protasenja válí po našem gólmanovi a sudí nám řekne, že žádný kontakt neviděl. To pro nás bylo velké zklamání, protože Filip Šindelář si za svůj výkon nulu zasloužil. V prodloužení jdeme do oslabení za sevření kotouče, což se také moc často nevidí. Jsme zklamaní, asi nám to v Jihlavě není souzené, protože první zápas tady jsme ztratili taky při power-play soupeře. Je to pro nás zklamání.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Já na hodnocení kolegy musím jenom navázat. Soupeř hrál dobře, hodně bruslil, byl urputný v obraně. I přes to jsme si vytvořili v úvodu utkání nějaké příležitosti, ale naložili jsme s nimi tak, jak jsme s nimi naložili. Ve druhé třetině pak přišel gól soupeře, dá se říct z ničeho, kdy byl puk ještě zvednutý o naší hokejku. My jsme přišli o dva hráče, takže se zápas dohrával na minimum lidí. Když to řeknu upřímně, tak soupeř hrál na hranici, možná lehce za hranicí faulů. A je škoda, že na takové utkání přijede takhle slabý rozhodčí. To jsme viděli z obou dvou stran asi stejně. Pan Trombík totiž se semináři skončil někdy v minulém tisíciletí, když to takhle řeknu. Na tom se asi shodneme. Hlouposti jsou odpískané, zásadní věci se nepískají. Musím našim klukům poděkovat, že v sobě našli sílu vyrovnat zápas do vyrovnání v základní hrací době. Potom jsme sehráli dobře přesilovku čtyři na tři a padlo to tam, za což hráčům patří dík, protože zápas nás stál hodně sil.