Po výhrách nad Kadaní a Mostem si litoměřičtí hráči nyní připisují třetí vítězství v řadě! Na domácí půdě překonali mistra Asijské hokejové ligy Anyang Halla 5:2 a druhý týden přípravy na novou sezónu tak zakončují bez jediné porážky. Hned tři hráči si v zápase navíc připsali hned dva kanadské body -- Jiří Uhlík, Aleš Krátoška a Filip Hanták! Další zápas čeká Stadion příští úterý, kdy se představí na půdě Benátek nad Jizerou.

Připr.

5:2

1:0, 4:2, 0:0

HC Stadion Litoměřice - Anyang Halla (KOR)

Branky a nahrávky: 14. Švagrovský (Uhlík), 27. Hanták (Kovářů, Chmel), 31. Uhlík (Hanták, Kovářů), 36. Krátoška (Pilař, Jakúbek), 39. Krátoška – 32. Plante (Ki-Sung), 37. Radunske. Rozhodčí: Vyštejn, Krob – Beneš, Ševic. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Málek, Pavlas, Frühauf, Matějček, Piegl, Šťáva, Smetana, Chmel – Valášek, Veselý J., Švagrovský – Krátoška, Pilař, Jakúbek – Sýkora, Rubeš, Zajan – Kovářů, Hanták, Uhlík – Procházka, Racek, Šťastný.

Anyang Halla (KOR): Hwang Kyun-Ho (Dalton) – Plante, Zeleňák, Lee Don Ku, Kim Won Jun, Kim Hyun-Soo, Kim Yoon-Huan, Kim Won-Jung – Kim Sang-Wook, Kim Ki-Sung, Mun Kuk-Hwan – Shin Sang-Woo, Ahn Jin-Hu, Shin Sang-Hoon – Cho Min Ho – Radunske, Ahn Jung-Hyun, Sung Woo-Je – Jandus, Michnáč.

Hned na začátku zápasu se domácí chopili kotouče a ve druhé minutě si vypracovali šanci do odkryté brány, kterou ovšem neproměnili. Litoměřičtí hráči byli o něco aktivnější. V osmé minutě přišla první střela od hostů z Koreje, kterou na litoměřickou branku vyslal kanadský útočník ve službách Anyangu Halla Brock Radunske, střelu ale bez problémů vychytal Jaroslav Pavelka. V třinácté minutě překvapil Milan Valášek korejského gólmana střelou z úhlu, kterou ovšem brankář polapil. O minutu později přišel první gól, o který se zasloužil David Švagrovský, který tečoval nahozený puk od Jiřího Uhlíka těsně před bránou. Po této akci přišlo první vyloučení -- korejský tým si zahrál první přesilovou hru, při které si ovšem nevytvořil žádnou větší akci a tak první přesilovka skončila nevyužitá. Do konce třetiny zbývali tři minuty a přišla další přesilovka, kterou si zahráli domácí, ani oni nedokázali šanci proměnit. Stav se do konce třetiny nezměnil a Stadion vedl nad korejským klubem o jednu branku.

Druhá perioda byla mnohem pestřejší. Oba týmy nastoupili ve svižném tempu. Ve dvacáté druhé minutě Aleš Krátoška trefil tyč a o minutu později měl další šanci Jiří Uhlík, kterého vychytal brankář Anyangu z velké blízkosti. Ohrožování korejské branky pokračovalo, když Aleš Pavlas zkusil vyslat střelu od modré, která byla těsně před brankářem zblokována. Tlak malinko opadl a korejský hráč Cho Min Ho se vydal na druhou stranu hřiště a vystřelil prudkou střelu na litoměřického gólmana, který ovšem střelu vychytal. V zápětí přišla druhá branka Stadionu. O gól se postaral Filip Hanták, který po přihrávce od Ondřeje Kovářů vypálil kotouč z kruhu a ten skončil za zády korejského brankáře. K dalšímu gólu opět přispěl Filip Hanták, který z rohu přihrál uvolněnému Jiřímu Uhlíkovi do brankoviště a ten se z těsné blízkosti gólově prosadil. O minutu později se z gólu radovala střídačka hostí.První gól za záda Jaroslava Pavelky vsítil Alex Plante, kterému asistoval Ki-Sung Kim. V třicáté šesté minutě přišel druhý faul na domácí a následná přesilovka byla rychle využita. Aleš Krátoška se prosadil po přihrávce Radka Pilaře a Litoměřice vedli už 4:1. Korejský tým ale rychle odpověděl. O druhou branku se postaral Brock Radunske, který využil přečíslení a snížil stav zápasu na 4:2. Přestřelka ale zdaleka neskončila. V samotném závěru periody se o další gól postaral Aleš Krátoška, který si v dnešním zápase připsal už druhou branku. Děni na ledové ploše se přiostřilo, ale vše utla siréna na konci druhé třetiny.

Do třetí části vstoupili aktivněji hráči Anyang Halla. V čtyřicáté páté minutě trefil Pavelkovu tyč Sang-Hoon Shin a tlak na litoměřickou bránu neustával. Ve čtyřicáté deváté minutě se podařil Radkovi Pilařovi únik, který ale nebyl využit. V polovině poslední dvacetiminutovky začali také domácí vyvíjet tlak na korejskou branku, který skončil vyloučením Ondřeje Šťávy. Ke konci periody přišlo ještě vyloučení korejského hráče, ale ani jedna přesilovka nebyla využitá. Pár sekund před koncem došlo k rvačce mezi Lee Don Kunem a Ondřejem Procházkou, ale to na stavu zápasu nic nezměnilo a Stadion tak zvítězil nad Anyangem Halla 5:2.

Patrik Martinec (Anyang Halla): "My jsme už odehráli v Čechách dvě přípravné utkání. Jedno proti výběru Sparty na větším hřišti a proti Českým Budějovicích na menším kluzišti. Potřebovali jsme teď hrát na menším kluzišti s větším fyzickým kontaktem. Podobné utkání bychom chtěli ještě sehrát zítra proti Slavii v Praze. Korejští hráči si potřebují zvyknout na fyzický kontaktní hokej, kdy nemohou dlouho držet puk. To přesně dnešní zápas splnil. Litoměřice budou chtít tento styl hokeje v letošní sezoně vyznávat a je to moderní pojetí hry. Korejcům nedělá moc problém rychlé bruslení, ale fyzický kontakt. V sobotu odlétáme už zpět do Koree, protože tam začíná koncem srpna soutěž."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Myslím si, že jsme v tomto utkání měli lepší i horší pasáže. Setkali jsme se s hokejem, který je pro nás nový. Korejci dobře bruslili a hráli organizovaně. Pro nás trochu nezvyklý styl a pro nás zajímavá zkušenost. Jinak byl soupeř dost nepříjemný, protože jejich pohyb po ztrátě puku nám dělal problém. Měli jsme problém hráče dobruslit. Ale ta hokejová kreativita byla na naší straně. Dnes jsme zápas celkem zvládli. Nyní nás čeká zúžení kádru. V dnešním zápase si někteří řekli o prodloužení angažmá. S jinými se budeme muset rozloučit."