Také čtvrtý přípravný zápas skončil vítězně pro Litoměřice. Stadion sice celých šedesát minut dotahoval, v nájezdech však běloruského soupeře předčil zásluhou vítězné branky Jana Rudovského. Dva vyrovnávací góly v základní hrací době si připsal Matúš Paločko.

4. kolo

3:2sn

0:1, 1:0, 1:1 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - Shahter Soligorsk

Branky a nahrávky: 21. Paločko (Slížek, Martinka), 53. Paločko (Martinka), 65. Rudovský - 11. Verameichik, 48. Eronov (Navarenko). Vyloučení: 5:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Sedláček (Sklíba) - Kříž, Kolář, Toman, Sobotka, Hříbal, Martinka, Evan, Husák - Šinágl, Slížek, Hašek - Rudovský, Tvrzník, Mrňa - Hlusička, Žalčík, Racek - Doležal, Paločko, Novák - Keltner, Shchyhelski

Shahter Soligorsk: Pronin (Shibanov) - Stas, Medvedev, Markelov, Verameichik, Kambovich, Eronov, Navarenko - Efimenko, Barykin, Lastovetskiy - Shvedov, Goranin, Andryschenko - Volkov, Dadonov, Syshko - Schyrko, Shlyga, Sheremetiev

Čtvrté přípravné střetnutí sehráli Litoměřičtí proti zcela neznámému soupeři. Proti běloruskému celku však nezačali nijak přehnaně opatrným stylem. Již v první minutě ujel na brankáře Pronina Pavel Mrňa, jeho střela ale skončila nad hostující brankou. V té domácí se měl už během první pětiminutovky šanci předvést Vojtěch Sedláček. S pokusy Schyrkova a Volkova si poradil s jistotou. Přesto byl právě domácí brankář překonán jako první. V 11. minutě hráli hráči Šachtoru přesilovku při vyloučení Sobotky a Verameichik dokázal protlačit puk nadvakrát mezi Sedláčkovými betony do branky. Do kabin se tak šlo po dvaceti minutách za stavu 0:1.

Druhé dějství začalo velmi nadějně pro domácí Stadion. Hosté nabídli domácímu týmu díky svým dvěma trestům v závěru první dvacetiminutovky dvojnásobnou početní převahu a Litoměřičtí ji dokázali využít. Přes Ondřeje Martinku a Ladislava Slížka se dostal puk mezi kruhy k ideálně postavenému Matúši Paločkovi a slovenský střelec zamířil neomylně k levé tyči běloruské branky. Domácím tak přineslo vyrovnání trochu klidu na jejich hole.

Střelecky aktivní byla další nová tvář v litoměřickém dresu Lukáš Žalčík, který se hned šestkrát dostal do slibné střelecké pozice a Pronin musel být velmi pozorný při jeho pobytu na ledě. Bez práce nebyl ani Sedláček. Nejlepší zákrok druhé třetiny předvedl ve 36. minutě, když dokázal zlikvidovat únik dvou soupeřů na jediného domácího hráče. Nejprve vyrazil střelu z pravého kruhu a poradil si i s následnou dorážkou mířící k pravé tyči, kterou vytěsnil vyrážečkou mimo tři tyče.

Závěrečnou dvacetiminutovku začali Litoměřičtí s velkou chutí. Neuběhlo ani deset sekund ze třetí třetiny a kotouč z hole Paločka již mířil na Pronina. K poněkud neobvyklému útočnému výpadu se odhodlal také obránce Sobotka, v jeho případě však celá akce skončila velmi záhy. Ve druhé třetině střelecky aktivní Žalčík se připomenul také po druhé přestávce. Hříbalovo nahození se pokoušel usměrnit z předbrankového prostoru mezi tři tyče, jenže nakonec přestřelil.

Nevyužité šance potrestali hosté ve 48. minutě. Navarenko vypálil od modré a kotouč před Sedláčkem tečoval mimo dosah domácího brankáře Eronov. Domácí celek to však nezlomilo a 53. minuta přinesla vyrovnání na 2:2. Ondřej Martinka nabídl druhou trefu v zápase přesnou přihrávkou od pravého mantinelu Matúši Paločkovi, který poslal puk do horního růžku běloruské branky. Sám střelec vyrovnávacího gólu mohl v závěru rozhodnout, stejně tak i Žalčík s Jaroslavem Haškem. Ani jednomu z nich však nebylo přáno a neprosadili se ani hráči Šachtoru. Na řadu tak přišly druhé samostatné nájezdy v letošní přípravě. V nich nejprve uspěli oba úvodní střelci svých týmů, bekhendové kličky vyšly na výbornou Šináglovi i Efimenkovi. Poté se ale vyznamenali především brankáři, devět následujících nájezdů totiž gól nepřineslo. Rozhodující trefu si připsal až Jan Rudovský, který se nemýlil se svým pokusem mezi betony brankáře Pronina a Kalich Arena tak mohla slavit výhru domácího týmu v poměru 3:2 po penaltovém rozstřelu.

Andrej Gusov – trenér Shakhtyor Soligorsk

Dnešní utkání bylo pro nás velice těžké, hráli jsme proti kvalitnímu soupeři. Úvodní třetinu jsme zahráli lepé a šli jsme do vedení. Pak jsme udělali několik hloupých chyb a soupeř nás potrestal brankou hned po přestávce z přesilové hry. Poté se i nám podařilo využit početní výhodu, ale soupeř opět srovnal. Nájezdy jsou loterie a v té se nám nedařilo.

Daniel Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Byl to těžký zápas plný bruslení. Soligorsk hrál klasický ruský hokej plný pohybu, kombinace, byli silní na puku. Měli jsme nějaké zprávy poté, co vyhráli v Litvínově 4:1, takže jsme to tak nějak čekali. Odehráli jsme ale dobrý zápas, vyrovnali jsme se jim. Kluky jsme v kabině pochválili. Všechny čtyři přáteláky jsme zatím, až překvapivě, vyhráli, takže doufám, že to bude pokračovat. Zatím ale jak my, tak ostatní mančafty, točí sestavu. Hledáme stále tu finální podobu kádru. Čekáme nějaké posílení ve druhé půlce srpna, zatím jsme ale s průběhem přípravy spokojeni.