Kališníci vrátili Benátkám domácí porážku z jedenáctého kola. V první třetině dokázali hráči Litoměřic využít přesilovou hru a zásluhou Jana Veselého se ujali vedení 0:1. Domácí však neztráceli naději a v druhé třetině se jim podařilo vyrovnat. Jejich radost z vyrovnávací branky, ale dlouho netrvala. Litoměřičtí se v následujících pěti minutách opět vrátili do vedení a tento gól, o který se postaral Filip Hanták, byl pro Stadion gólem vítězným. Litoměřice tak porazily Benátky v základní hrací době 1:2 a domů do Kalich Areny vezou zasloužené tři body.

24. kolo

1:2

0:1, 1:1, 0:0

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 30. Z. Král (Jan Bednář, Kuťák) – 13. J. Veselý (Bílek, Pavlas), 35. Hanták (M. Havelka, Smetana). Rozhodčí: Škrobák, Vokřál – Kotlík, Štětina. Vyloučení: 6:9, navíc Pyrochta 10min OT (BEN). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 215. Střely na branku: 24:25. Zblokované střely: 16:8. Vhazování: 40:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Benátky nad Jizerou: Kořenář (Stezka) – Kunst, Husa, Maier, Jan Bednář, Pyrochta, Mirochnikov – Psota, J. Mikyska, A. Dlouhý – Jeník, Chrtek, D. Špaček – Bittner, Bližňák, Teplý – Z. Král, Kuťák, Hrníčko.

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Pavlas, Jeřábek, Strejček, Smetana, Jandus, Jebavý – Kusý, J. Veselý, Bílek – Kantner, Hrabík, Helt – Stříbrný, R. Pilař, Řehoř – J. Dvořák, Hanták, M. Havelka.

Autorka reportáže: Věra Novotná

Litoměřice udeřily hned zkraje zápasu, kdy po chybě v obraně pálil Kusý. Josef Kořenář však sklapl své betony včas a i nadále si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Prostřelit změť těl se totiž před benáteckým gólmanem pokusil také Jebavý, ale ani on úvodní branku nepřidal. Kališníci měli velký tlak a Benátečtí tak Krále v litoměřické brance mnohokrát nezaměstnali. Povedlo se to až v přesilové hře, v níž pálil Jeník. Jeho pokus, a také následná střela Pyrochty, však svůj cíl nenašla. Rovněž Litoměřice měly možnost přesilové hry, dokonce dvojnásobné, ale nedokázaly dostat puk za Kořenářova záda. Při následné hře pět na pět ale puk padal za Králova záda a někteří benátečtí příznivci zdvihali ruce nad hlavu. Rozhodčí ale razantně upažil a ponechal na tabuli nerozhodný stav. Krátce poté odešel na trestnou lavici Špaček a tentokrát již Litoměřice vyloučení trestaly, ačkoliv Kořenář první střelu vyrazil, na dorážku Jana Veselého ale dosáhnout nedokázal. Závěrečných sedm minut již žádný zvrat nepřineslo a kališníci tak odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina přinesla opět aktivitu hostů, kteří zasypali Kořenáře sprškou střel. Jejich tlak utnulo vyloučení, které ale domácí nepřetavili ve vyrovnávací branku. Ve vyrovnaném počtu hráčů se Bittner snažil dvakrát po sobě vyrovnat skóre, avšak Král ukázal, že je velmi platným členem svého celku. Kališníky mohl následně dostat do dvoubrankového vedení střelec úvodního gólu, Kořenář byl však připraven. Podle hesla „nedáš, dostaneš“ tak byli na tahu Benátečtí, kteří se dočkali vyrovnání. Z dorážky se prosadil nejproduktivnější hráč Středočechů Zdeněk Král. Vyrovnaný stav vydržel ale jen pět minut. Následně totiž puk po ose Smetana – Havelka - Filip Hanták doputoval až za brankovou čáru právě po Hantákově střele z mezikruží. Šanci vyrovnat měl o chvíli později benátecký Král, jeho bekhend ale přesný nebyl a do šaten tak Benátečtí znovu odcházeli s jednogólovým mankem.

Ani třetí třetina nezměnila obrázek, který byl na ledě předtím k vidění. Oba týmy neslevily ze svého pojetí a snažily se soupeři stále znepříjemňovat život. V prvních pěti minutách byla hra vyrovnaná, oba brankáři tak nemohli vydechnout ani na chvíli. Součástí dnešního duelu byla také hra 4 na 4, která přinesla okamžitý útok Benátek, avšak bez kýženého výsledku. Ani další benátecká přesilová hra nepřinesla gól v litoměřické síti, ačkoliv si Špačkova střela říkala pouze o dorážku poté, co se puk povaloval vedle betonu gólmana kališníků. Hra se přelévala ze strany na stranu a bylo vidět, že Benátečtí přepnuli na vyšší rychlostní stupeň. Litoměřická obrana však byla pevně zkonsolidovaná a často mařila benátecké snahy. Pět minut před koncem měl velkou šanci Maier, který měl volnou cestu. Král ale opět lapil střelu a určil tak, že Litoměřice odvezou z Benátek všechny body.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Byl to vyrovnaný zápas. Třetí třetinu si myslím, že jsme odehráli dobře a hnali se za vyrovnáním. Bohužel jsme nedokázali vstřelit branku. Výsledek nás strašně mrzí, protože bychom potřebovali zabodovat, abychom se nastartovali. Jeden vstřelený gól doma je ale prostě málo.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Bylo to bojovné, vyrovnané utkání. Na naší straně bylo zbytečně mnoho vyloučených, na to si musíme dát pozor. Kolikrát to byly fauly hokejkou. Oslabení jsme ale odehráli velmi dobře, taktéž nám zachytal brankář. Ve třetí třetině jsme měli několik brejků, zápas jsme tedy mohli rozhodnout dříve. Pro nás je to strašně důležité vítězství, které navíc bylo ubojované a také zasloužené.