Kališníci odjíždějí z největšího města Ústeckého kraje s zaslouženou výhrou 4:2. Skóre zápasu sice otevřel mostecký forvard Ivan Řehoř, avšak zásluhou Ondřeje Smetany a Václava Pletky byl stav utkání po první části 2:1. Hosté si pak vedení pohlídali až do konce utkání a v přípravě se tak mohou radovat již z pátého úspěšného zápasu! Další utkání čeká svěřence Miloše Říhy a Daniela Tvrzníka ve čtvrtek, kdy se po několika letech představí na půdě druholigového Vrchlabí.

Připr.

2:4

1:2, 1:1, 0:1

HC Most - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 15. Řehoř (Alinč, Rulík), 29. Mical (Šefl) – 18. Smetana (Kalla, Frühauf), 19. Pletka (Rubeš, Švagrovský), 23. Veselý (Hanták, Kalla), 60. Valášek (Krátoška). Rozhodčí: Grech – Fiala, Novák. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Most: Mouček – Charousek, Šefl, Strejček, Šesták, Cvrk, Procházka, Bednárik – Rod, Divíšek, Smolka – Doležal, Šimeček, Stříbrný – Kubinčák, Alinč, Řehoř – Havelka, Trübenekr, Mical – Chlapík

HC Stadion Litoměřice: Šindelář – Smetana, Málek, Bača, Frühauf, Jebavý, Piegl – Kalla, Veselý, Paločko – Pletka, Rubeš, Švagrovský – Miškář, Hanták, Valášek – Racek, Pilař, Kratoška

Autor reportáže: Vojtěch Martinek

Kališníci do zápasu vlétli po hlavě a v prvních minutách přípravné odvety měli nad jejich soupeřem převahu. Takřka ihned po vhazování skrz mosteckou obranu pronikl Matúš Paločko, jehož spanilou jízdu třetinou soupeře zastavil až pohotový Mouček v domácí brance. Hráči Stadionu se z útočného pásma jen tak vyhnat nenechali a gólman soupeře tak musel likvidovat jednu střelu za druhou.

První střele Baníku musel Filip Šindelář čelit až po čtyřech minutách hry – Havelka se pokusil rodáka z Vlašimi překonat prudkou střelou z levého kruhu pro vhazování, avšak v souboji se zkušeným brankářem Litoměřic neuspěl. Tentýž hráč se pak o několik minut později snažil za Šindeláře kotouč agresivně protlačit, což vedlo k menší šarvátce mezi mosteckým útočníkem a litoměřickým obráncem Matějem Bažantem.

Herní projev na ledě se postupně srovnal a kolem dvanácté minuty začali mít dokonce více ze hry domácí. Litoměřičtí si při likvidaci mosteckých akcí museli pomoct i zákroky mimo rámec pravidel, což vedlo hned ke dvěma vyloučení kališníků v průběhu dvou minut. V průběhu třicet sekund dlouhé přesilovky pět na tři tlak Baníku vygradoval a Ivan Řehoř se k potěšení hrstky domácích fanoušků stal prvním úspěšným střelcem v dnešním zápase – 1:0.

Do konce úvodní dvacetiminutovky se však dvojnásobnou početní výhodu dostali šanci vyzkoušet i hosté. Nejprve byl za hákování vyloučen Divíšek, o několik sekund později ho na trestnou lavici následoval Josef Stříbrný. Rázem bylo vyrovnáno – po krátké kombinaci se kotouč dostal na hůl Ondřeje Smetany, který gólmana Baníku překonal prudkou střelou od modré. Poté následovala ještě přesilovka pět na čtyři, kterou se Stadionu povedlo také využít – tentokrát byl úspěšným střelcem Václav Pletka. Po první časti tak na světelné tabuli na chladném mosteckém zimním stadionu svítil stav 2:1 ve prospěch kališníků.

V úvodu prostřední části se zdálo, jakoby hosté trošku zaspali. Most řídil tempo hry a Šindelář měl poměrně dost práce si s tlakem Baníku poradit. V zápalu boje však fauloval domací Cvrk a jeho zásah do oblasti hlavy a krku byl kališníky potrestán téměř okamžitě, přičemž Moučka překonal Jan Veselý. Najednou byli na koni zase litoměřičtí. Po úspěšném ubránění vlastního oslabení se až před Moučka protlačil Matúš Paločko, avšak jeho střela pouze rozezvonila vzdálenější tyč mostecké klece.

O chvilku později mohli slavit zase fanoušci domácích hokejistů – Martin Mical vzal situaci do vlastních rukou a prostřelil Šindeláře mezi betony z mezikruží. Dvoubrankový náskok Stadionu byl tak seříznut na pouhý jeden gól. Mical se do souboje jeden na jednoho s gólmanem hostí dostal do konce druhé části ještě jednou, avšak střelou téměř identickou střelou ostříleného veterána ve službách Litoměřic nenachytal.

Třetí třetina atraktivní podívanou nenabídla. Mostečtí si v ní připsali celkem tři vyloučení, avšak ani jedno nebylo litoměřickými hokejisty přetaveno v branku. Utkání se více méně pouze dohrávalo, ani jedna strana se zrovna dvakrát do útoku nehrnula. Stadion v průběhu posledních dvaceti minut velmi pozorně bránil a povedlo se mu tak uhlídat jednobrankový náskok, který zhruba sekundu před samotným koncem zápasu rozšířil ještě Milan Valášek. Litoměřičtí tak v Mostě uspěli 4:2.