Stejně jako minulou sezónu se i tentokrát kališníkům druhý výlet na kladenský zimní stadion vyplatil! Litoměřičtí hokejisté totiž domácí Rytíře zaskočili a vezou z ČEZ stadionu domů na sever všechny tři body! Po první třetině, která skončila za vyrovnaného stavu 1:1, se svěřenci trenérské dvojice Říha-Tvrzník chopili kormidla a do domácí sítě nasázeli hned tři branky. Pavelka do své klece následně pustil už pouze jedinou střelu a Stadion tak na horkém ledě Středočechů uspěl 4:2.

29. kolo

2:4

1:1, 1:3, 0:0

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Cetkovský (Zikmund, Redlich), 37. Strnad (TS) – 13. Rubeš, 27. Valášek (Nedvídek, Miškář), 29. Veselý (Pletka), 33. Pilař (Pavlas). Rozhodčí: Battěk – Štofa, Beneš. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1584. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Rytíři Kladno: Hanuljak (29. Stahl) – Drtina, Hořava, Kehar, Růžička, Repe, Ptáček, Zelingr, Ulrych – Kloz, Burger, Tůma – Strnad, Přikryl, Kubík – Tenkrát, Machač, Ton – Redlich, Zikmund, Cetkovský.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Šindelář) – Jebavý, Šulc, Pavlas, Smetana, Piegl, Barák, Bažant, Havránek – Pletka, Rubeš, Pavlík – Kalla, Veselý, Valášek – Ondráček, Hanták, Kopta – Nedvídek, Miškář, Pilař.

Rytíři vstoupili do utkání výborně a hned u první akce byl Jan Kloz. Ten našel od levého mantinelu na středu Tůmu, jehož tvrdou ránu z první ale vytěsnil Pavelka. Ta samá souhra vyšla i po chvíli, to byl však Tůma v mezikruží odzbrojen. Radost domácích fanoušků mohla propuknout až vzápětí. Jiří Cetkovský to zkusil před brankovištěm bekhendem a následně doklepl kotouč do sítě – 1:0. Navýšit vedení Kladna mohl hned nato ještě Machač, který byl rozjetý na středu, ale nedokázal procpat puk pod roztaženým brankářem hostí. Po polovině prvního dějství se pak dočkaly Litoměřice srovnání. Při oslabení se hosté dostali do přečíslení, Tomáš Rubeš si položil Drtinu, přebruslil přes šíři kluziště a rozvlnil síť – 1:1. Tůma s Klozem a Přikrylem poté vytvořil pořádný závar před litoměřickou brankou v přesilovce, strhnout vedení zpět na svoji stranu ovšem nedokázali.

Druhá část přinesla poněkud opatrnější hokej, který vcelku logicky nabídl také méně šancí. Tu první opravdu velikou si vytvořili hosté, kteří ji rovnou dokázali zužitkovat. Milan Valášek zůstal opomenutý v mezikruží a po obdržení puku vypálil mimo Hanuljakův dosah – 1:2. Hned vzápětí navíc Pletka od zadního mantinelu našel rozjetého Jana Veselého, který si položil Miroslava Hanuljaka, zasunul kotouč do sítě a vyhnal kladenského gólmana z branky, kde jej nahradil David Stahl – 1:3. Ani juniorský gólman Rytířů si však pořádně nesáhl na puk a musel jej lovit z brány. Pavlasova střela se odrazila od blokujícího Růžičky a Radek Pilař dorazil přesně – 1:4. Po ubránění oslabení ve třech vytvořil Burger obrovskou možnost pro Jakuba Strnada, který byl ovšem faulovaný a dostal k dispozici trestné střílení. S tím si poradil kladenský střelec s číslem 92 výborně a vymetl horní růžek Pavelkovy brány – 2:4.

Ve třetí části byla patrná snaha Rytířů jít za vyrovnáním, hosté ale zvládali obrannou činnost dobře. Velikou možnost na navýšení skóre měl po chvíli Rubeš, který prchl do úniku, Stahl však jeho ránu zneškodnil vyrážečkou. Na druhé straně volala po brance šance Cetkovského, který vystihl soupeřovu rozehrávku, nedokázal však zamířit přesně do bližšího růžku branky. Pět minut před koncem se dokázal hezky uvolnit před branku Petr Ton, ten už ale neměl prostor na přehození ležícího brankáře hostí. Kladno v závěru ještě odvolalo brankáře, to už však nevedlo ani ke snížení.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Začátek byl jednoznačně v režii Kladna, nás tam podržel brankář a měli jsme štěstí. Jsem rád, že se k nám štěstí přiklonilo, protože jsme měli poslední dobou skoro všechny zápasy, kdy jsme měli začátek ve své režii, měli jsme pět nebo šest vyložených šancí, nedali jsme je a protrápili jsme se k jednogólovým porážkám a podobně. Jsem tedy rád, že se to konečně trošku přiklonilo na naši stranu, dali jsme gól v oslabení, což nás nakoplo, a od druhé třetiny jsme hráli to, co jsme potřebovali a co jsme chtěli. Snažili jsme se hrát z obrany a myslím si, že ve třetí třetině jsme mohli daleko dříve rozhodnout, protože brejkových situací nebo přečíslení jsme měli dost. Mužstvu děkuji za práci, kterou odvedlo po těch pětačtyřicet minut. Myslím, že za to jsme si dnes zasloužili vyhrát.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): Začali jsme dobře, měli jsme pohyb a stříleli jsme tak, jak jsme k tomu hráče nabádali. Bohužel kolem čtrnácté minuty přišla naše první přesilovka a už to začalo. V závěru přesilovky jsme dostali gól a připadalo mi, že střídačka byla přesvědčená, že se nic nemůže stát. Druhou třetinu jsme prospali, dostali jsme tři góly. Když dal Strnad na 4:2, tak jsme věřili, že jsme schopní nějakým tlakem to zvrátit na naši stranu. Bohužel ve třetí třetině to byl další zmar. Nepřihráli jsme si, soupeř hrál takřka osobní obranu, vůbec nás nenechal nic rozjet a hrál to výborně. V podstatě jsme se protrápili až ke konci. Výsledek je takový, jaký je, třetí porážka v řadě na domácím hřišti. Už to mezi námi trošku vře, musíme s tím něco udělat. To jsme se snažili i teď, ale momentálně to nejde.