K předposlednímu utkání letošního kalendářního roku vyrazil Stadion až do dalekého Prostějova, ze kterého se bohužel vrací s prázdnou. Kališníci prohrávali po dvou třetinách 0:3 a první kališnickou trefu zaznamenal až Martin Ondráček v sedmačtyřicáté minutě. Jestřábi se trefili o chvilku později, ale na jejich čtvrtou branku odpověděl bleskově Jakub Orság svým prvním zásahem v litoměřickém dresu. Prostějov dokázal prostřelit Pavelku ještě jednou a Stadion se tak vrací domů bez bodu po prohře 2:5.

35. kolo

5:2

1:0, 2:0, 2:2

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 6. Venkrbec (Luňák, Husák), 33. Cetkovský (Venkrbec, Luňák), 38. Husák (Moskal, Protivný), 55. Cetkovský (Protivný, Husák), 60. Protivný (Illéš, Zadražil) - 47. Ondráček (Nedvídek), 56. Orság (Krátoška, Plášil). Rozhodčí: Mikula - Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2343. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl – Luňák, Cetkovský, Venkrbec, Novák, Moskal, Volek, Meidl, Čuřík, Šlahař, Zadražil, Illéš, Krejčík.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Veselý) – Šulc, Toman, Pavlas, Bílek, Havránek, Plášil, Málek, Piegl – Kalla, Doležal, Rousek, Ondráček, Filip, Nedvídek, Valášek, Miškář, Berger, Krátoška, Racek, Orság.

Vstup do utkání vyzněl lépe pro Jestřáby a už po šesti minutách si více než dva tisíce fanoušků poprvé zakřičely "gól", když Lukáš Luňák perfektně našel najíždějícího Matouše Venkrbce, který poslal puk po ledě do Pavelkovy sítě. Jestřábi v útočení nepřestávali a hned vzápětí měli dobré šance Jakubové Šlahař a Čuřík, skóre se však neměnilo. Možnost srovnat hru přinesla Litoměřicím přesilovka při vyloučení Mojžíše, té však hosté nevyužili. Hra se uklidnila až do patnácté minuty, kdy měli Hanáci možnost dvojnásobné početní převahy, tu však v branku nepřetavili, takže se šlo poprvé do kabiny za těsného vedení Jestřábů 1:0.

I do prostředního dějství vkročil lépe červenobílý tým, obrovské šance si hned v úvodu vypracovali Illéš a Cetkovský, defenziva Stadionu však zatím odolávala. Naopak mohli hosté zahrozit při vyloučení Husáka, ale Prostějovští své oslabení zvládli bez úhony a byli to oni, kdo přidal další branku. Akci Venkrbce zakončil Jiří Cetkovský a rozjásal prostějovské publikum podruhé. Třetí gól mohl přidat Jakub Illéš, ale gólman Pavelka nedovolil takto povedenou tečku akce mladého forvarda. Co se však nepovedlo Illéšovi, zvládl někdo jiný, po krásném pasu se napřáhl k ještě hezčí ráně obránce Patrik Husák, který rozvlnil síť potřetí a zařídil tak Hanákům do poslední části tříbrankový náskok.

Poměrně vlažný vstup měly oba týmy do poslední třetiny, první, kdo se hlasitě přihlásil o slovo byli však tentokrát hosté, jmenovitě Matrin Ondráček, který střelou na bližší tyč snížil na 3:1. Poté se probudili i domácí, dobré pokusy přišly od Venkrbce či Husáka, ani jeden z nich však nepřidal svůj druhý gól v zápase. Mrzet je to však nemuselo, protože o pár minut později se pasu po Protivného prosadil podruhé Jiří Cetkovský. Litoměřice to ale ještě nezabalily a Jakub Orság, ačkoliv byl faulovaný, dokázal dostat puk za Horčičku a snížit. Byli to však domácí, kdo měl poslední slovo, Tomáš Protivný hezkou ranou k asistenci na předchozí brance přidal i gól a zpečetil výsledek na konečných 5:2.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že jsme snad kromě deseti minut druhé třetiny odvedli velice kvalitní výkon. Dařila se nám kombinační hra, vytvořili jsme si řadu šancí. Pět gólů jsme nedávali v každém kole, jsem za to rád. Hlavně jsem ale rád za tři body, kterými ukončujeme letošní rok.

Daniel Tvrzník (trenér HC Stadion Litoměřice): Domácí asi vyhráli zaslouženě. První třetinu jsme byli moc opatrní, zakřiknutí, báli jsme se hrát. Ve druhé třetině jsme podle mě byli aktivnější a měli jsme víc šancí než Prostějov. Bohužel z pěti gólových možností nám tam nespadlo nic a domácí ze tří příležitostí dali dva góly a v podstatě zápas rozhodli. Za stavu 3:1 jsme se do utkání sice ještě vrátili, ovšem čtvrtá branka byla zlomová. Naše kombinovaná sestava asi bohužel na víc neměla.