Zápas se zahraničním soupeřem sehrál Stadion v pátek na ledě drážďanských Ledních Lvů. Domácí mužstvo vstoupilo do utkání lépe a od třetí minuty vedlo po brance Pollänena. Vyrovnání o dvě minuty později zařídil pro Litoměřice Martin Chabada. Ve druhé dvacetiminutovce se Kališníci trefil hned dvakrát za záda Sebastiana Staudta a rozhodli o své výhře v utkání. Nejdříve domácího brankáře překonal Miloslav Čermák a po něm se trefil i Jakub Kolář. Litoměřice si tak připsaly již pátou výhru v přípravě.

7. kolo

1:3

1:1, 0:2, 0:0

ESC Eislöwen Dresden - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 3.Pöllänen(Kaartinen, Boisvert) - 5.Chabada(Jánský, Čermák), 36.Čermák(Jánský), 40.Kolář(Novák, T.Doležal). Rozhodčí: Iwert - Hänse. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 562. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

ESC Eislöwen Dresden: Staudt - Prommesberger, Thomas, Boiarchinov, Kaartinen, Boisvert, Mücke, Max, Pöllänen, T.Ziolkowski, Macholda, Arturs, Zerbst, C.Ziolkowski, Florian, Tepper, Schrörst

HC Stadion Litoměřice: Lukáš - Smetana, Kolář, Skřivánek, Míka, Hampl, Müller, Málek, T.Doležal, Rubeš, Brzobohatý, Čermák, Racek, Chabada, Brém, Jánský, Škop, Novák, Z. Doležal.

Litoměřice nastoupily již ke svému sedmému utkání v letošní přípravě. Poprvé však proti zahraničnímu soupeři. Na ledě německého celku z Drážďan se museli Kališníci obejít bez kapitána Haška, Kterého stále trápí zranění. Poprvé se v litoměřickém dresu představily nové tváře. V brankovišti nastoupil Jan Lukáš, mladý brankář pražského Lva, který vloni ještě chytal v Olomouci. Proti Eislöwen Lukáš odchytal celé utkání a za svá záda pustil pouze jedinou střelu. Ve třetí minutě litoměřického brankáře překonal Tomi Pöllänen.

Druhou novou tváří v litoměřickém dresu byl Ondřej Hampl, mladý útočník který oblékal vloni dres juniorského výběru Sparty Praha. Ve druhé dvacetiminutovce Litoměřice udeřily hned dvakrát a definitivně rozhodly o svém vítězství v utkání. Vedoucí branku Stadionu vstřelil Miloslav Čermák, který po přihrávce od Janského dokázal překonat brankáře Staudta.

Těsně před druhou sirénou ohlašující konec třetiny domácí opět inkasovali. Z přesilové hry Stadion udeřil pár sekund před vypršením trestu Macholdy. Autorem přesilovkové branky byl Jakub Kolář. Třetí část utkání již však branku nepřinesla, i když to domácí ke konci zápasu zkoušeli se šesti hráči v poli. Brankář Staudt dvě minuty před koncem zápasu odjel na střídačku, ale powerplay se Ledním lvům nepovedla a Stadion zvítězil před 562 diváky 3:1.