Sobotní večer nabídl velmi vyrovnaný souboj mezi domácími kališníky a havířovským AZetem. Skóre otevřeli hosté v osmé minutě zásluhou Romana Maliníka. Na odpověď museli fanoušci Stadionu čekat až do druhé dvacetiminutovky, kdy se nejprve trefil Tomáš Troliga a o dvě minuty později poslal domácí do vedení Filip Hronek. O dvaapadesát sekund později bylo však opět vyrovnáno - tentokrát se prosadil Petr Kanko. V poslední části padlo na obou stranách po jedné brance a utkání tedy šlo do prodloužení a později až do nájezdů, ve kterých Stadionu dva body zařídil Jakub Šulc.

15. kolo

4:3sn

0:1, 2:1, 1:1 - 0:0

HC Stadion Litoměřice - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 24. Troliga (Doležal, Šulc), 27. Hronek (Šulc, Švagrovský), 51. Beránek (Nedvídek, Šulc), rozh. náj. Šulc – 8. Maliník (Maruna, Sztefek), 27. Kanko (Korím, Maruna), 54. Kanko (Mazanec). Rozhodčí: Schmejkal – Beneš, Štětina. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 940. Střely na branku: 49:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Krstev, Bílek, Šulc, Mikliš, Hronek, Plášil, Piegl, Málek – Kalla, Procházka Ma., Rousek – Švagrovský, Nedvídek, Beránek – Berger, Troliga, Doležal – Racek, Valášek, Procházka Mi.

AZ Heimstaden Havířov: Matoušek (Svoboda) – Graca, Ostrčil, Mazanec, Bahounek, Korím, Bail, Chroboček – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Meidl, Štumpf – Bednář, Rimmel, Kotala

Rozhodčí Jan Schmejkal ztratil sympatie litoměřického publika téměř okamžitě po zahájení zápasu. Z utkání totiž uplynulo pouze šestačtyřicet sekund a Stadion byl nucen hrát dvě minuty ve čtyřech po vyloučení Jakuba Šulce. První přesilovou hru ale Havířov nedokázal pořádně zužitkovat a stav tedy zůstal nezměněn. Po ukončení oslabení se útok Litoměřic dostal až před Matouška a snažil se za hostujícího gólmana puk protlačit, avšak Matoušek nakonec stihl kotouč pokrýt.

V druhé přesilové hře se ale AZetu dařilo podstatně lépe. Slezané skvělými kombinacemi mátli obranu soupeře a půl minuty před koncem početní výhody otevřel střeleckou tabulku dnešního utkání Roman Maliník, který po chybě Pavelky napálil puk z mezikruží do odkryté branky – 0:1.

Litoměřičtí hokejisté se snažili na branku hostů co nejrychleji odpovědět. Stadion držel hru v obranném pásmu Havířova, ale výborná obrana AZetu nedovolila kališníkům ani vystřelit. Do velké šance se dostal Švagrovský, který vyjel po křídle až před Matouška. Během zakončení byl však faulován Pechancem a Stadion získal první početní výhodu. Kališníci během své první přesilovky ohrozili svatyni hostů rovnou několikrát – za zmínku stojí vysoko mířená dělovka Angela Krsteva nebo střela Jakuba Šulce z mezikruží v samotném závěru přesilové hry, kterou Matoušek chytil do lapačky.

Čtyři minuty před koncem úvodního dějství byla Kalich Arena na nohou. Tomáš Rousek totiž sám prokličkoval do útočného pásma a nenápadným šťouchnutím poslal kotouč těsně za brankovou čáru. Rozhodčí však vyrovnávací branku Stadionu neuznali a AZet tedy šel do druhé části s jednogólovým náskokem.

Lukáš Nedvídek byl na začátku druhé dvacetiminutovky faulován v podobné situaci, jako jeho spoluhráč David Švagrovský v první části hry. Minutu na to na trestnou lavici putoval ještě havířovský Martin Mazanec za podražení a Litoměřice získali dlouhou přesilovku pět na tři. Během dvojnásobné výhody se sice kališníci neprosadili, ale po vypršení prvního trestu vyústil tlak, který si litoměřičtí vybudovali, v první branku Tomáše Troligy v litoměřickém dresu – 1:1.

Havířovu se ztráta vedení vůbec nezamlouvala. Hosté se hnali do útočného pásma a na Pavelku létal jeden kotouč za druhým. AZet se dokonce dostal i do přečíslení, ve kterém se vyznamenal obránce Karel Plášil. Ten rychlým vypíchnutím kotouče z hole hostujícího útočníka dostal kališníky z nejhoršího. Havířovský nápor zbrzdilo vyloučení Romana Maliníka, které zároveň prohloubilo potřebu hostů vstřelit branku. Po krátké kombinaci totiž poslal domácí do vedení sedmnáctiletý obránce Filip Hronek – 2:1.

Jednobrankový náskok domácích ale nesvítil na světelné tabuli moc dlouho. Vyrovnávací gól totiž přišel o pouhých čtyřiapadesát sekund později. Petr Kanko projel litoměřickou obranou přímo před Pavelku, kterého si položil a následně zavěsil do horní části branky – 2:2. Obě strany si do konce třetiny dokázali připravit několik slušných šancí, ale ani jediná z nich ke gólu nevedla.

V závěrečném dějství sledovala zhruba z poloviny zaplněná Kalich Arena velmi napínavou podívanou. Litoměřičtí v úvodu poslední třetiny čelili sílícímu náporu Havířova, kterému však stíhali vzdorovat. Do největší šance první poloviny třetí třetiny se ale dostal Stadion – Martin Procházka setřásl havířovské obránce a přihrál k levé tyči na osamoceného Jaroslava Kallu, který si ale nestihl jeho nabídku včas zpracovat.

Stadion nemusel zoufat dlouho. Spolu s šestou početní výhodou Litoměřic přišla i třetí branka, o kterou se zasloužil Petr Beránek. Lukáš Nedvídek projel po křídle po havířovské třetiny a poslal kotouč přímo do mezikruží na Beránka, který slabou tečí poslal puk za Matouška – 3:2.

Hrstku přítomných havířovských fanoušků rozveselil od tři minuty později Petr Kanko, který po individuální akci bekhendem rozvlnil síť litoměřické brány – 3:3. Stav zůstal stejný až do konce třetí části a utkání tak směřovalo do prodloužení.

Během nastaveného času měl Matoušek plné ruce práce, zvláště pak po vyloučení Vojtěcha Tomiho. Slezané však tlak domácích přežili a dobrou obranou poslali utkání do nájezdů, které v sedmé sérii ukončil Jakub Šulc.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Takový zápas jsme potřebovali. Sice zde byly ještě znát určité důsledky prohry v Jihlavě, ale nasazení a zodpovědnost vůči týmu bylo dnes mnohem lepší. Věřím, že pokud to takhle půjde i nadále, tak se k tomu přidá i určitá lehkost v hokeji. Dva body body nám velmi pomohou, ale myslím si, že jsme si zasloužili tři.

Štefan Mikeš (AZ Havířov): Ze zápasu si vezeme bod a i ten nám určitě přijde k duhu. Sice jsme nevyhráli, ale dvakrát se nám podařilo vyrovnat rozdíl, takže nasazení našeho týmu bylo znatelné. Tři body nám sice unikly, ale hra byla velmi vyrovnaná. Na obou stranách se objevovaly dobré šance. Myslím si, že soupeř byl dobře připravený a my jsme do zápasu vstoupili se stejným odhodláním.