Litoměřičtí vyrazili k utkání 24. kola na led Pirátů z Chomutova. Vůbec poprvé se se svým soupeřem utkali v jeho novém stánku. Střelci si v zápase dávali dlouho na čas, ale ve třetím dějství padly dva góly na obou stranách. Domácí vedli po dvou přesných trefách, Stadion však zanedlouho srovnal se soupeřem krok po brankách Haška a Nováka. Celé střetnutí muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém stejně jako v posledním vzájemném střetnutí vstřelil vítězný gól chomutovský David Hruška. Litoměřice tak berou jeden bod za prohru 3:2 v nastaveném čase.

24. kolo

3:2pr

0:0, 0:0, 2:2 - 1:0

Piráti Chomutov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 42. Pulpán (Seman, Palin), 43. Hruška (Sikora), 62. Hruška (Kraft) - 46. Hašek (Belay, Evan), 48. Novák (Kříž, Kloz). Rozhodčí: Florian - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 7:8, navíc Martin Volke (LTM) OT nesportovní chování. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1620. Střely na branku: 41:33.

Piráti Chomutov: Řehoř (Hanuljak) - Grof, Mrázek, Palin, Pulpán, Rutta, Jillson, Bartejs, Macháček - Hruška, Gajovský, Procházka - Seman, Kraft, Hřebejk - Heřman, Fiala, Hromas - Ondřej, Sikora, Hafenrichter.

HC Stadion Litoměřice: Volke (Sklíba) - Vobořil, Boháč, Evan, Martinka, Ketner, Kříž, Hora, Stříteský - Horčička, Slížek, Tůma - Hašek, Belay, Loskot - Gengel, Kloz, Novák - Tvrzník, Hlusička, Kafan.

Úvod střetnutí měli ve své režii Piráti a podle očekávání trávili většinu času v útočném pásmu. Stadion začal s opatrnou hrou a nechtěl se proti papírovému favoritu dopustit nějaké fatální chyby. Martin Volke se měl co ohánět, aby likvidoval výpady Chomutovských a nejednou musel být ostražitý při závarech před jeho brankovištěm.

Řehoř na druhé straně si připsal první vážnější zákrok až po sedmi minutách hry. Kloz jej prověřil jedovatou střelou z mezikruží. Před domácí brankou bylo rušno také ve 12. minutě první třetiny a šlo o největší příležitost Litoměřic v prozatimním průběhu hry. Horčička projel po levém křídle a vypálil na branku. Řehoř jeho pokus vyrazil levým betonem, ale bohužel pro něj pouze mezi kruhy, kam si pro dorážku dojel Slížek. Avšak ani jeho dorážka, ani následný pokus Tůmy do napůl odkryté branky gólem neskončil.

Od již zmíněné sedmé minuty, kdy poprvé zahrozil Jan Kloz, se Litoměřičtí vrhli s velkou chutí do útočení. Důkazem toho byla další akce ze 17. minuty. Novák na sebe navázal u pravého mantinelu Jillsona a nabídl tak volný prostor pro Jakuba Hlusičku. Hostující útočník vybruslil z pravého rohu až před Řehoře, položil si jej na led, ale u levé tyče už nedokázal umístit puk do téměř prázdné branky. Ačkoliv byl domácí brankář při řešení všech útočných výpadů Litoměřických pozorný, v závěru třetiny si vybral jeden slabší moment. Při pokusu o rozehrávku před svou brankou se mu puk zamotal pod brusle a hosté toho málem využili. Piráti se po delší odmlce ještě připomněli v poslední minutě prvního dějství zásluhou Hafenrichtera, který se protáhl domácí obranou a z mezikruží prověřil Volkeho, ten byl ale na místě.

Boháč na modré našel na začátku druhého dějství před branku najíždějícího Marka Loskota. Řehoř musel jít proti němu do skluzu k levé tyči, ale naštěstí pro něj ani nemusel zasáhnout. Hra se v následujících minutách trochu vyrovnala, ani jedno z mužstev na rozdíl od prvního dějství nemělo výraznější převahu. Piráti zaměstnávali Volkeho zejména dobrou prací před jeho brankovištěm, kde pokaždé stál minimálně jeden clonící hráč domácích. Ondřej Fiala však pocítil i zápory pobytu před brankou soupeře. Po střele jednoho z domácích obránců se znovu snažil tečovat puk, ten ale mířil přímo na jeho brusli, což nakonec skončilo kulhavým odjezdem směrem na domácí střídačku.

Ve 33. minutě měl Řehoř opět plné ruce práce. Litoměřičtí mladíci Belay s Loskotem se dostali v útočném pásmu k puku a prvně jmenovaný mohl v těsné blízkosti branky zakončovat. Domácí brankář se ale dokázal roztáhout od tyče k tyči a zmařil hostujícímu hráči gólovou šanci. První slibnější přesilovku předvedli ve 36. minutě Piráti. Po tvrdé střele Rutty od modré byl puk před brankou tečován a po ledě klouzal brankovištěm. Volke na něj ale stihl včas skočit a zachytit pod vyrážečkou. Brankář Litoměřic se poté postaral o naprosto neobvyklý kousek. Během jedné minuty a třinácti sekund si na své konto připsal plných čtrnáct trestných minut. Nejprve přišlo vyloučení na 2 minuty za sekání, ke kterému ještě přidal osobní trest. Za dalších třiasedmdesát vteřin se ještě provinil nedovoleným bráněním.

Při následné přesilovce domácích si z druhé vlny najel na přihrávku Grof. Mezi kruhy si ještě potáhl kotouč doprava a vypálil, Volke musel vyrážet ramenem. S končící přesilovkou Chomutovských zapomněli domácí na to, že se na led vrátí Martin Belay a vznikla z toho velká šance Litoměřic. Hosté vyhodili kotouč po mantinelu přesně k Belayovi, který právě naskakoval z trestné lavice a mohl jet sám na Řehoře. Domácí obránci jej ale dostihli a litoměřický útočník navíc ztratil kotouč, takže celá akce skončila nezdarem.

Neuplynula ještě ani minuta ze třetí třetiny, když dostal Grof zadovku u pravého mantinelu a z první vypálil. Volke puk vyrazil, ale pouze před svou branku, kde ale naštěstí pro hosty nebyl nikdo z Pirátů na dorážku. O minutu později už se ale diváci dočkali gólu. Domácí Lukáš Pulpán poprvé rozvlnil síť litoměřické branky. Chomutovský forvard projel po pravém křídle do útočného pásma a protože neměl komu ze svých spoluhráčů přihrát, zvolil to nejsnazší řešení, z pravého kruhu prostřelil Volkeho mezi jeho pravačkou a betonem.

Vytoužená první branka jako kdyby otevřela gólová stavidla a za okamžik se skóre měnilo podruhé. Znovu svítilo červené světlo za Martinem Volkem. David Hruška, podobně jako v předchozí akci Pulpán, projel do útočného pásma podél pravého mantinelu, ale stíhal ho jeden z hostujících beků. Zkušený chomutovský forvard si však dokázal poradit. Naznačil Volkemu střelu a poté, co na jeho naznačení hostující brankář zareagoval vyjetím z brankoviště, uklidil puk do odkryté branky. Hosté byli lehce zaskočeni dvěma rychlými góly, ale dokázali se oklepat a také oni připsali svůj zápis do kolonky přesných zásahů. Přesilovku 5 na 3 při vyloučení Pulpána a Semana využil Jaroslav Hašek, který z mezikruží poslal po nahrávce Martina Belaye nad Řehořovou vyrážečkou do sítě. Ve 47. minutě se hosté dočkali vyrovnání, které si díky zlepšené hře od stavu 2:0 zasloužili. Kloz při další přesilovce přihrál z levého rohu na modrou Křížovi, který z první vypálil. Kotouč vypadl Řehořovi před odkrytou branku a na brankovišti připravený Martin Novák pohotově dorazil.

Gólová šestiminutovka skončila a šance ustaly. Až v 57. minutě se dostal ke slibné střele hostující Martin Novák. Jeho pokus z mezikruží po rychlé otočce ale prolétl vedle pravé tyče. Litoměřičtí nabídli Pirátům v 58. minutě přesilovou hru. Domácí tak měli velkou šanci na rozhodnutí. Početní výhoda ale Chomutovským vůbec nevycházela a mimo jedné střely od modré se hrálo převážně ve středním pásmu a na polovině domácích. Stadion už mohl být po dobře ubráněném oslabení v klidu, ale z jejich strany přišlo další provinění proti pravidlům. Hosté hráli v šesti a nabídli Pirátům druhou šanci. Ti jí málem dokázali využít. Puk poskakoval v hostujícím brankovišti, ale nikdo z domácích jej za brankovou čáru neusměrnil a zápas tak dospěl do prodloužení.

V úvodu nastaveného času zachránil velkou šanci domácích Ondřej Martinka. Dokázal skočit do přihrávky před prázdnou branku a ještě udržet naději pro Litoměřice. Utkání však zanedlouho domácí přeci jen ukončili. Stejně jako při prvním vzájemném utkání rozhodl David Hruška. Chomutovský střelec si počkal před brankou na přihrávku Krafta a pohotově zavěsil. Piráti si tak připsali dva body za výhru v prodloužení 3:2, pro Stadion je ale i jeden bod z tohoto utkání cenný.

Daniel Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Myslím, že jsme dnes podali dobrý výkon. Po dvou prohrách v posledních zápasech jsme se zvedli. Co se týká nasazení a bojovnosti nemám klukům co vytknout. Byli jsme Chomutovu minimálně vyrovnaným soupeřem. V prvních dvou třetinách jsme měli možná i více čistých gólových šancí. Nepadly nám tam, měli jsme několik dorážek téměř do prázdné branky. Samozřejmě pokud tyto šance neproměníme s tak kvalitním soupeřem jakým Chomutov je, těžko se uhrávají body. Začátek třetí třetiny jsme trochu zaspali. Udělali jsme dvě chyby, soupeře je využil. Naštěstí jsme využili dvě přesilovky. Bohužel taková hloupost na konci základní hrací doby kdy se necháme vyloučit za šest hráčů je velká škoda, zejména když jí udělá tak zkušený hráč jako je Jakub Evan. Bod je dobrý, ale myslím si, že dneska jsme měli i na víc.

Jan Votruba: Piráti Chomutov

Začali jsme dobře. Během prvních pěti minut jsme si vytvořili pár gólových šancí, byli jsme aktivní, soupeře jsme napadali a dohrávali, ale postupem času se Litoměřice osmělovaly. My jsme bohužel nedokázali dát gól, takže je jasné, že se do toho soupeř dostal a zhruba od dvanácté minuty naše hra šla dolů a Litoměřice měli pár šancí. V tu chvíli jsme hráli bez systému. V té chvíli nás podržel brankář Řehoř. VE druhé třetině jsme se zlepšili, měli jsme pár přesilových her, ale výborně zachytal Volke. Ve třetí třetině jsme dobře nastoupili, vedli jsme 2:0, ale pak jsme udělali několik zbytečných faulů. Tím jsme ztratili tři body. I ten druhý bod byl nakonech dobrý, vzhledem k vývoji zápasu.