Velkou dávku smůly si vybrali hokejisté Stadionu Litoměřice v dnešním utkání proti Mostu. Domácím, kteří celý zápas hráli s Mostem vyrovnanou partii, se nevyvedl konec zápasu a prohráli tak těsně 2:3. Z utkání, bohatém na krásné útočné šance a výtečné zákroky brankářů, si tři body odvezli hosté. Byl to právě mostecký tým, který šel po brance Nedrdy do vedení. Následně šikovnou přihrávku využil domácí Michal Kouba a srovnal stav utkání na 1:1. Další branku Mostečtí vstřelili těsně před koncem druhé třetiny zásluhou Ziky. Vyrovnání zařídil Jiří Novotný, tento stav však pro Litoměřice bohužel nevydržel dlouho. Klíčový moment zápasu přišel v 57. minutě, kdy domácí obránce upadl před brankou a mostecký Petr Přeučil třetí brankou zařídil výhru svého týmu. Po tomto gólu domácí ještě zkusili powerplay bez brankáře, ale bez výsledku.

15. kolo

2:3

0:1,1:1,1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 23.Kouba (Buďa), 51.Novotný (Slížek, Kouba) - 11.Nedrda (Vrtek, Řezníček), 40.Zika (Růžek), 57.Přeučil (Vrtek). Rozhodčí:P.Vokřál,K.Andrejsek,Z.Ruchař Vyloučení:5:6 Využití:0:1 Diváci:520

HC Stadion Litoměřice: Volke(Davídek)-Kouba, Macek, Kaltenböck, Kolbaba, Hillmich, Svoboda-Slížek, Horčička, Šnajdr, Buďa, Hlusička, Novotný, Bacovský, Horejsek, Myšík, Kauschitz, Novák

HC Most: Brzobohatý(Melichar)-Kuncl, Řezníček, Pahuška, Ambrož, Martínec, Martinek, Mizera, Přeučil, Vrtek, Kříž, Havlůj, Růžek, Zika, Kašták, Panocha, Šešina, Salač, Nedrda, Böhm

Do utkání vstoupili obě mužstva s chutí a už od začátku předváděla kvalitní akce. Lepé se však uvedli hosté, kteří hned v úvodu několikrát ohrozili brankáře Volkeho. Dobrý začátek utkání pokazila Mostu hned tři vyloučení v rozmezí tří minut. Litoměřice však ani jedno vyloučení soupeře nepotrestali, a tak stav zápasu byl nadále 0:0. V 9. minutě předvedla dvojice Hlusička-Buďa krásnou kombinační akci, avšak mostecký brankář Brzobohatý dnes chytal opravdu výtečně. Naopak Most začal pálit ostrýma už v 11. minutě kdy se prosadil Vítězslav Nedrda. Hosté pak následně dostali ještě větší chuť ke hře, a tak Volke měl plný ruce práce. Vyrovnat mohl Petr Horčička, který však v samostatném úniku neuspěl nadvakrát. Poté Stadion předvedl dalších několik efektních akcí, avšak brankář Brzobohatý dnes měl rozhodně dobrý den anebo hodně štěstí.

Druhou třetinu začali lépe hokejisté Litoměřic. Vyrovnání na 1:1 už přišlo v 23.minutě, kdy parádní přihrávku Milana Budí zpracoval Michal Kouba a nedál mosteckému brankáři šanci. Druhá útočná formace i po vstřelení vyrovnávací branky nadále dělala v obranné třetině Mostu hurikán a Brzobohatý neměl o práci nouzi. Stadion hrál poté další přesilovou hru,ale opět bez většího efektu, Most se bránil opravdu dobře a po následném oslabení začal ohrožovat domácího brankáře nebezpečnými střelami. Za zmínku stojí excelentní zákrok Volkeho ,který po střele Ziky vytáhl puk z brankové čáry. Co se však odehrálo poté bylo opravdu zvláštní. Sudí vyloučil domácího Milana Buďu za napadení, který však nikdo pořádně neviděl. Hosté se ujali šance skórovat a to se jim také podařilo. V 39. minutě poslal svůj tým do vedení Zika , který prudkou střelou z pravého rohu zavěsil pod horní tyčku branky. Brankou do šatny skončila druhá třetina a zápas se chýlil k závěrečné části hry.

Poslední třetina utkání měla rozhodnout o vítězi tohoto napínavého utkání. Mostecké fanoušky přijela podpořit i skupinka věrných fanoušků, kteří byli značné slyšet. Domácí fandové však byli v přesile a dominovali na zimním stadionu. Lepé se uvedli hokejisté Stadionu, kteří hned v úvodu zasypali Brzobohatého sprškou střel. Ten však opět odolával a držel svůj tým ve vedení. Ani zkušený střelec a dříč Petr Horčička, který se v samostatné akci prosadil proti třem obráncům a dokázal nebezpečně vystřelit nevyzrál na mosteckou brankářskou jedničku. Most se ale nenechal zahanbit a následný tři minuty držel litoměřický tým v jejich obranné třetině. Domácí tým mohl vyrovnat zásluhou Novotného, ten však neproměnil stoprocentní šanci. Svojí reputaci ale vzápětí napravil, když o několik sekund později tečoval střelu do branky Mostu. Asistenci si připsali Slížek a Kouba. Bylo vyrovnáno a zdálo se, že zápas půjde do prodloužení. Bohužel však přišel smolný okamžik a s ním i třetí branka hostů. Petr Přeučil měl lehkou prácí, když jeho obránce nešťastně upadl a kličkou překonal Volkeho. Na závěr ještě zkoušeli domácí powerplay bez brankáře, avšak Most už těsnou výhru ubránil.