Lekci z produktivity dostali v prvním barážovém zápase Kališníci na ledě královéhradeckých hokejistů. Už po první třetině Stadion prohrával o tři branky a domácí tým poté přidal další tři zásahy. O čestný zásah Litoměřic se postaral ke konci zápasu Lukáš Ransdorf, který využil přesilovou hru.

BAR1

6:1

3:0, 3:0, 0:1

Mountfield HK - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 5. Krátoška (Kopta, Plášil), 18. Krátoška, 19. Dudák (Gančarčík), 29. Piegl, 35. Kovářů (Procházka, Nedvídek), 36. Kopta (Plášil, Uhlík) – 56. Ransdorf (Málek). Rozhodčí: . Vyloučení: 8:5. Využití: 2:1. Diváci: 444. Střely na branku: . Průběh utkání: 6:0, 6:1.

Mountfield HK: Veselý – Plášil, Košař, Hercig, Piegl, Suda, Hronek, Matějček – Gančarčík, Šeda, Miškář, Malinský, Krátoška, Michálek, Procházka, Uhlík, Kovářů, Kopta, Dudák, Pavlík, Nedvídek.

HC Stadion Litoměřice: Března – Kejmar, Winnerlich, Chmel, Šikner, Málek, Krýsl, Zedek, Melichar – Kratochvíl, Zajan, Popek, Lauko, Chovanec, Neruda, Ransdorf, Minka, Krátký, Kauschitz

První třetinu ovládl Hradec, hosté nebezpečně kousali

Mountfield vstupoval do zápasu v roli favorita, a to od začátku potvrzoval. V první polovině úvodní třetiny se Litoměřice nedostaly téměř k ničemu. Skóre zápasu otevřel v 5. minutě Aleš Krátoška, který v přesilovce 5 na 3 dorazil odraženou střelu od zadního mantinelu v podání Karla Plášila – 1:0. V 11. minutě mohl Krátoška vstřelit svou druhou branku, ale Března ho fantasticky vychytal, když se roztáhl na brankové čáře.

Poté co se Litoměřice rozkoukaly, se i ony začaly dostávat do šancí. Do samostatného úniku se prokousal Jiří Kratochvíl, ale jeho střelu mezi nohy přečetl hradecký brankář. František Veselý si připsal i v dalších minutách několik důležitých zákroků, které držely jednobrankové vedení domácích.

V 18. minutě nastala kuriózní situace. Popek byl faulován, když se dostával do úniku, a bylo nařízeno trestné střílení pro hosty. S tím si poradil hradecký brankář. Ihned po následujícím buly, po devíti vteřinách, se do brejku dostal Aleš Krátoška, který byl také faulován. I on dostal možnost trestného střílení, které dokázal střelou mezi betony proměnit – 2:0. To z hradecké strany ale nebylo vše. Po perfektně zahraném buly v útočném pásmu se k puku dostal Petr Dudák, který překvapil Březnu – 3:0.

Mountfield pokračoval ve své dominanci

Každý kdo má s hokejem zkušenosti vám potvrdí, že v hokeji je vedení o tři branky velice zrádné. Proto se Hradec snažil o navýšení svého náskoku a nechtěl v žádném případě dopustit zdramatizování mače. V obrovské šanci se ocitl Jiří Uhlík, který ale při střele do prázdné branky pouze nastřelil brusle obránce. To co se nepovedlo jemu, dokázal René Piegl, který od modré čáry udělal pár kroků a střelou na zadní tyč rozvlnil síťku počtvrté.

Východočeši i nadále předváděli velice zodpovědný a kvalitní výkon a zákonitě tak přicházely další odměny. V přesilové hře se prosadil důrazný Ondřej Kovářů, který dokázal přelobovat Březnu – 5:0. O dvojnásobné navýšení hradeckého náskoku z první třetiny se postaral Ondřej Kopta, jenž prokázal svůj důraz v brankovišti a z nepřehledné situace vytěžil maximum – 6:0.

Hradec polevil, drama nedopustil

V očích domácích hráčů drama snad ani nepřipadalo v úvahu. Ve třetí třetině trochu ubylo jejich ofenzivních výpadů, ale stále určovali tempo hry a zodpověděně kráčeli za vítězstvím. Ve 47. minutě mohl přidat sedmou branku Kovářů, ale hradeckého útočníka vychytal Března.

Litoměřice se přece jen dočkaly čestného úspěchu. V 56. minutě tečoval střelu od modré Lukáš Ransdorf a připravil tak Františka Veselého o čistý štít – 6:1. Inkasovaná branka ale nemusela Mountfield mrzet. Vítězství 6:1 znamená úspěšný vstup do baráže. Hradečtí mladíci tak mohli oslavit výhru s velkým počtem hradeckých příznivců, kteří si našli na zápas cestu.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Vstup do zápasu byl trochu nervóznější, ale když jsme dali první tři góly, kluci se uklidnili. Bylo vidět, že baráž je zase trochu jiná soutěž, než ty, které jsme hráli doposud. Druhou třetinu jsme dali jasně najevo, že chceme vyhrát, přidali další tři góly. Třetí třetina byla z naší strany taková laxní. První vítězství je pro nás důležité, další tři zápasy jsou teprve před námi. První krok, který jsme potřebovali, jsme udělali a už se připravujeme na pondělí, kdy jedeme do Jihlavy. Ta bude ještě lepší, než byly Litoměřice.

Jan Fišera (HC Stadion Litoměřice):
Potvrdilo se, že Hradec je v soutěži jasně nejlepší tým, což ukazoval v dlouhodobé části. Škoda, že se nám nepodrželo déle udržet začátek zápasu za stavu 0:0 nebo 1:0. Neproměnili jsme trestné střílení, měli jsme i nějaké další šance. Zbytečně lehce jsme pak ještě do první přestávky nechali soupeře vstíit dva góly, potom už se zápas s takovým soupeřem těžko otáčí a Hradec si to zkušeně pohlídal. Ale jsem rád, že jsme se tempu a stylu hry, jaký Hradec předvádí, nakonec dokázali nějakým způsobem přizpůsobit. Aspoň ve třetí třetině jsme dali gól a vyhráli ji. Rozhodně máme na čem pracovat, musíme víc bruslit a hrát s větším důrazem. Jak u nás okolo brankoviště, odkud jsme dnes dostali dost gólů, tak i na druhé straně.