Zápas proti kadaňským Trhačům byl až nezvykle vyrovnaný. Oba celky odpovídaly celkem rychle na své góly. Na poslední trefu z 57. minuty již Kadaň zareagovat nedokázala. Obrovskou míru na dnešním vítězství Stadionu má Denis Kusý, který se do celkového skóre zapsal hattrickem.

16. kolo

3:4

0:2, 2:1, 1:1

SK Trhači Kadaň - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 27. Müller (Kůs, Černý), 36. Müller (Buchtela, Tůma), 46. Krejčiřík - 2. Kusý (Pavlas, Pavlík), 12. Kantner (Chalupa, Smetana), 38. Kusý (Veselý, Pavlík), 57. Kusý (Veselý). Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora - Belko, Kokrment. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Střely na branku: 34:27. Zblokované střely: . Hity: 10:10. Vhazování: 12:14. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

SK Trhači Kadaň: Dvořák – Kadeřávek, Trefný, Buchtela, Blaha, Rašner, Černý, Šesták – Dufek, Kůs, Chrpa – Tůma, Šťovíček, Müller – Hlava, Hejcman, Krejčiřík – Tupý, Szathmáry.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov - Jeřábek, Pavlas, Kachyňa, Smetana, Jebavý, Jandus - Kusý, Veselý, Pavlík - Dvořák, Kantner, Chalupa - Válek, Helt, Stříbrný - Jirásek, Komárek, Havelka.

Autorka reportáže: Kateřina Kundertová (skkadan.cz)

Litoměřice vstoupily do utkání dobře, jelikož si hned ve druhé minutě vynutily početní výhodu, kterou využily. Denis Kusý zůstal osamocen v pravém kruhu, odkud přesnou střelou otevřel skóre – 0:1. Krátce poté si hosté zahráli druhou přesilovku, po které střela Ondřeje Smetany skončila až na tyči Dvořákovy klece.

Ve dvanácté minutě se domácí dopustili chyby v obraně, čehož využil Matyáš Kantner, který zužitkoval přihrávku Matěje Chalupy zpoza brány a zakončil do horního rohu kadaňské klece – 0:2. Závěr třetiny byl protkán dvouminutovými tresty na obou stranách, a tak se už skóre neměnilo.

V úvodu prostřední části měli Trhači možnost třicetivteřinové početní výhody pět proti třem, ve které však neuspěli. V sedmadvacáté minutě si Kadaňští zahráli další přesilovku, kterou využil Jan Müller ránou z levého kruhu přesně do šibenice – 1:2. Kolem poloviny duelu bylo opět hodně vyloučených v krátkém sledu za sebou, čehož ani jeden celek nevyužil.

O srovnání se postarala dvojice Jakub Trefný – Jan Müller, kapitán obešel dva hráče a přihrál střelci druhé branky v zápase, který dotlačil puk do sítě – 2:2. Trhači se z vyrovnání příliš dlouho neradovali, protože za necelé dvě minuty Jan Veselý přihrával zpoza brány před, kam si z druhé vlny najel Denis Kusý a zavěsil – 2:3.

Ve třiačtyřicáté minutě se Filip Helt dostal do brejku, ale nakonec skončil v brance místo puku. Krátce poté Vojtěch Krejčiřík při vlastním oslabení nahodil puk z rohu do brankoviště Stadionu, odkud si puk do vlastní sítě srazili hráči hostů – 3:3. Krátce poté, co svěřenci Jiřího Čelanského nepotrestali faul hostů, měli sami možnost trestného střílení za padnutí na puk v brankovišti Litoměřic. Nařízený nájezd prováděl Jan Müller, jehož plány na kličku do bekhendu Martin Michajlov přečetl.

V pětapadesáté minutě se Matěj Chalupa protáhl až před branku, kde však osamocen přestřelil. Skóre se měnilo až o chvíli později, když Jan Veselý vystihl rozehrávku domácích a prověřil Tadeáše Dvořáka, který kotouč vyrazil přímo na hůl Denise Kusého. Ten se nezmýlil a třetí brankou v zápase zajistil Litoměřicím třetí vedení v duelu – 3:4. V závěru si oba celky vybraly oddechový čas a Trhači to zkoušeli dvě a půl minuty v šesti hráčích v poli, skóre už se ale neměnilo.

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Začali jsme poněkud bázlivě, nebyli jsme v tempu a soupeř nás ze začátku přehrával. Z toho vyústily dva inkasované góly. Myslím ale, že jsme od druhé třetiny předváděli dobrý hokej a dokázali jsme se srovnat se soupeřem. Začali jsme se tlačit dopředu, vstřelili jsme dva góly a vyrovnali. Následně jsme se vrátili do zápasu i za stavu 2:3 a dali jsme gól na 3:3. Trestné střílení jsme bohužel nevyužili, a pak jsme se hloupou chybou připravili o další bod. I přesto si myslím, že jsme odehráli dobré utkání. Kluci bojovali až do konce.“

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): „Troufám si tvrdit, že první třetina byla z naší strany výborná. Myslím, že těch příležitostí na vstřelení gólu jsme měli více. Druhou třetinu jsme už začali špatně kvůli individuálním chybám, z čehož pak pramenily další chyby jako například časté vylučování. Začali jsme hrát úplný opak hokeje, než chceme hrát. Kotouče se vracely k nám do třetiny a kupila se tam jedna chyba za druhou, což zavinilo zasloužené vyrovnání soupeře. V přesilových hrách jsme opět měli poměrně dost šancí na vstřelení branky na 3:1. Do třetí třetiny jsme vstoupili s vedením, měli jsme dobrý pohyb, forčeking i dobré příležitosti. Nešťastně jsme ale dostali vlastní náhodný gól, z čehož jsme poté znervózněli. Nejspíš rozhodlo to, že domácí neproměnili trestné střílení. Přestože jsme v závěru utkání udělali taktické chyby, tak jsme nakonec měli velké štěstí. V minulých zápasech jsme měli smůlu a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.