O tom, že litoměřičtí mladíci vkročili do nadstavby Ligy mladšího dorostu tou správnou nohou, nemůže být pochyb. V neděli v Kalich Areně hostili Plzeň "B", kterou z města pod Radobýlem vyprovodili osmi brankami! Hned pětkrát, z toho třikrát v první třetině, se v zápase trefil kapitán Jan Smola, jedním gólem se na destrukci týmu ze západu Čech podíleli Jakub Neudeker, Marek Čichovský a Martin Mynařík. Litoměřičtí tak berou hned v prvním utkání všechny body, přičemž možnost na úspěch navázat budou mít příští pátek, kdy se představí na ledě pražské Hvězdy.

BAR1

8:2

5:1, 0:0, 3:1

HC Stadion Litoměřice - HC Plzeň "B"

Branky a nahrávky: 1. Neudeker (Čapek), 11. Smola (Čapek), 17. Smola (France, Čapek), 19. Smola (Neudeker, Horešovský), 20. Čichovský, 45. Mynařík (Hozák), 50. Smola, 60. Smola (Neudeker) - 8. Staněk (Kopidlanský, Vajner), 46. Šmíd. Rozhodčí: Koblischke - Biedermnann M., Janíček J. Vyloučení: 11:9, navíc Kaiser a Šmíd (oba P) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 40:24 (14:7, 16:3, 10:14). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 8:2.

HC Stadion Litoměřice: Kohout (41. Švejdová) - Čapek, France, Cornová, Hozák, Vízner, Hák, Kříž - Neudeker, Smola, Horešovský - Mynařík, Čichovský, Landa - Klepetko, Macel, Sarnovská - Sluka R., Bartoníček

HC Plzeň "B": Brtník Jiří (19. Čech) - Kaiser, Procházka, Koryťák, Vajner, Malák, Pechr - Větrovský, Šmíd, Staněk, Grosskopf, Kopidlanský, Straka, Brtník Jan, Pikhart, Janda

Autor reportáže: Vojtěch Martinek

Hosté svému soupeři úvodní branku přímo naservírovali na stříbrném podnose – po devatenácti sekundách hry byl totiž za nedovolené bránění vyloučen Daniel Malák a Stadion tak získal příležitost otevřít skóre, které se chopil Jakub Neudeker – 1:0. Plzeňští byli v Kalich Areně horším celkem i nadále, nedařilo se jim pořádně rozehrát ani během jejich první početní výhody. Za to kališníci byli schopní své soky trápit i v oslabení a Jiří Brtník tak musel být stále ve střehu.

Nedlouho po vypršení trestu Horešovského se ale na trestnou lavici Litoměřic usadil Macel a hosté získali šanci na reparát, které se chopili s nadšením. Petr Staněk si s kotoučem vybruslil před Kohouta a vyrovnal střelou těsně pod horní tyč – 1:1. Vyrovnaný stav však příliš dlouho netrval, o tři minuty později si ve vlastním pásmu vzal puk na hůl Jan Smola a bleskově vystartoval směrem k Brtníkovi, kterého pokořil zakončením k levé tyči – 2:1.

Závěr první dvacetiminutovky se nesl ve znamení kališníků, jejichž útočné akce dirigoval právě Jan Smola. Ten nejprve v sedmnácté minutě upravil ve dvojnásobné početní výhodě stav utkání na 3:1, o pak dvě minuty později svůj hattrick završil trefou z voleje. Brtníka v plzeňské brance po čtvrtém gólu nahradil Karel Čech, ani ten však litoměřickému náporu nezvládl čelit příliš dlouho. Třicet sekund před koncem třetiny totiž udělal tečku za první částí Marek Čichovský a Stadion tak do přestávky odcházel s pohodlným, čtyřbrankovým náskokem.

Po divoké úvodní dvacetiminutovce nastalo období brankového sucha. V prostřením dějství sice nepadl ani jeden gól, za to vyloučení ale bylo k vidění požehnaně. Trojice sudích rozdala během druhé třetiny celkem šestatřicet trestných minut, včetně dvou desetiminutových osobních trestů, jejichž příjemci byli plzeňští hráči Kaiser a Šmíd. Nejblíže k trefě měli ve čtyřiatřicáté minutě kališníci. Těm se dokonce podařilo i kotouč dopravit do klece soupeře, nicméně jejich zásah nebyl uznán z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Druhá třetina tak skončila naprosto identickým výsledkem, jako ta první – 5:1.

Ani litoměřický gólman neodchytal celý zápas – posledních dvacet minut odchytala místo Filipa Kohouta Viktorie Švejdová. Ta musela hned z kraje dvacetiminutovky čelit plzeňské přesilovce, ale díky dobré hře obrany nemusela krýt mnoho střel. Naopak Čech na druhé straně takové štěstí neměl a zaváhaní hostující defenzívy vedlo k dalšímu gólu Stadionu, který měl na svědomí Martin Mynařík – 6:1. Švejdová ale utkání s čistým kontem také neopustila. Minutu po trefě Mynaříka jí totiž z mezikruží nenápadnou střelou naprosto zaskočil Jakub Šmíd – 6:2.

V padesáté minutě už to mohlo být 6:3, když si Daniel Malák nikým nehlídaný vybruslil na levý kruh a zakončil přímo do levé tyče branky. Třicet sekund na to však opět vystrčilo růžky pradávné hokejové pravidlo „nedáš – dostaneš“ poté, co se ve vlastním oslabení počtvrté v utkání prosadil Jan Smola – 7:2. Plzeň se snažila stav utkání ještě nějak zkorigovat. Poté, co ale podruhé nastřelila tyč, začali její hráči působit poněkud rezignovaně.

Stadion si závěr utkání pohlídal a po poslední trefě Jana Smoly pětapadesát sekund před koncem už bylo nadmíru jasné, kdo si ze zápasu odnese všechny body. Kališníci na úvod nadstavby rozjeli plzeňské zálohy 8:2.

Martin Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Dnešní utkání určitě hodnotím dobře. První třetina byla výborná, byli jsme v ní namotivovaní a hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Od druhé třetiny už ten výkon byl ale horší. Hodně jsme se přizpůsobili hře soupeře, bylo tam moc vylučovaných na obou stranách. Ta hra se tam hrozně kouskovala, takže jsme nehráli zrovna v ideálním tempu. Jsem rád, že jsme si to pohlídali, ale čekal jsem, že po první části ještě přidáme. Samozřejmě jsme ale zase za takovýhle začátek určitě rádi. Snad jsme dneska setřásli veškerou nervozitu.