L I T O M Ě Ř I C E - I na ledě čtvrté Třebíče dokázaly Litoměřice zvítězit. Za výhrou nasměrovala Stadion první třetina, ve které se prosadili Mrňa a Procházka. Domácí sice dokázali na začátku druhé periody snížit na rozdíl jediné branky, pak už ale marně hledali recept na výborně chytajícího Petra Přikryla. Na konečných 3:1 upravil v devětapadesáté minutě přesilovkovou střelou od modré Kolář.

50. kolo

1:3

0:2, 1:0, 0:1

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 22. Zdráhal (Nahodil, Čuřík) - 2. Mrňa (Kafan, Míka), 17. Procházka (Žovinec, Antončík), 59. Kolář (Mrňa, Gerhát). Rozhodčí: Würtherle - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Míka (LTM) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1360. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Malena, Zdráhal, Hruška M., Sláma, Čejka, Dlapa - Vondráček, Dolníček, Čech - Raška, Nahodil, Ostřížek - Čuřík, Kaut, Fořt - Přibyl, Moučka, Kadela.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Martinka, Evan, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Kolář, Sobotka - Šinágl, Hašek, Novák - Mrňa, Gerhát, Kafan - Antončík, Rubeš, Procházka - Hlusička, Slížek, Tvrzník.

V úvodu utkání se v náznaku šance ocitl třebíčský Nahodil, z protiútoku ale využil brejkové situace Pavel Mrňa, jenž se trefil přesně mezi Čiliakovy betony. Chrániče brankáře domácích prověřil od modré i Martinka. Tlak hostů a docela bezvýchodnou situaci v prostoru před brankou Třebíče, kdy ležel Čiliak na zemi, korunoval Rubeš střelou bekhendem do tyče. Po faulu Gerháta hráli domácí přesilovou hru, Hruškova ani Ranglova střela nebyla gólová, jen do Přikryla mířil Kaut. Čiliakovu pozornost prověřil už při hře v pěti dvakrát Martinka.

Do čtyř šli i domácí, ve vlastím oslabení Čuřík přestřelil, Hruškova rána pak skončila v lapačce Přikryla. Z mezikruží mířil jen do tyče Novák. Nebezpečná byla teč stejného hráče i jeho následná střela do betonů Čiliaka. Když se pak dostali hosté znovu před branku domácích, korunovali svoji snahu v utkání podruhé. Úspěšným střelcem byl Martin Procházka. Tentýž hráč po chybě domácích při střídání z mezikruží přestřelil. Ostřížkovu střelu zastavil Přikryl zákrokem lapačkou.

Po nahození Maleny v úvodu druhého dějství se osmělili domácí, Zdráhal si vyměňoval kotouč s Nahodilem a nezdráhal se provést bekhendovou kličku a střelu pod břevno – 1:2. Ležícího Přikryla přehodil Fořt, puk však v brance neskončil. Litoměřice pak v tlaku domácích faulovaly a musely se bránit v oslabení. Ostřížek se snažil přehrát Přikryla, nepřišel si však na něj. Dolníček tečoval mimo. Po vyloučení Zdráhala se bránili pro změnu Třebíčští, žádná akce hostů ke gólu nevedla. Při hře ve čtyřech byly herně lepší Litoměřice, Mrňovy příležitosti zůstaly nevyužity. Prosadit se nedokázali na brankovišti operující Dolníček s Vondráčkem. Čuříkovu střelu Přikryl vyrazil, Mrňu vychytal Čiliak. Neuspěl ani Nahodil. Tvrdě vypálil Hruška.

Na začátku třetí třetiny předložil Vondráček kotouč do ideální pozice Dolníčkovi, ten však akci zbytečně překombinoval zpětnou nahrávkou a Přikryl puk přikryl. Třebíč pak hrála přesilovou hru a tlačila v útočném pásmu, vstřelit branku ale nedokázala. Přikryla prověřil Kadela, Čiliaka zase Hlusička. Vyrovnat nedokázali ani Čech s Dolníčkem. Po gólu volala Přibylova střela z první, proti byl Přikrylův beton. Vyrážečka hostujícího brankáře zneškodnila i letící kotouč z hole Nahodila. Fořt těsně minul. Kautovu střelu zastavil vynikající Přikryl betonem. Do masky zasáhla Čiliaka Evanova rána. Třebíč však tlačila a hnala se za vyrovnáním, pomoci ji mohla přesilová hra, Ranglovu ránu ale zastavil Přikryl. Navíc byl vyloučen Přibyl a místo závěrečného tlaku domácích přišla Kolářova přesná střela – 1:3. Mrňa trefil v poslední vteřině ještě břevno.

Josef Řeháček – HC Stadion Litoměřice: My jsme samozřejmě spokojení, protože ještě pořád máme šanci se do toho play-off dostat, takže bojujeme. Sem jsme jeli, když se přiznám, pro tři body. Nám už nic jiného nezbývá. Povedl se nám začátek. Dostali jsme se do vedení a to bylo hrozně důležité. Ta první třetina byla z naší strany perfektně odehraná, dali jsme góly a zbývalo čtyřicet minut. Čekali jsme, že od druhé třetiny ten tlak bude hned od začátku, což jsme neudrželi a dostali jsme hned kontaktní branku na 2:1. Ale vzpamatovali jsme se z toho, i když jsme byli pod tlakem. Druhou třetinu byl jasně lepší soupeř. Ale díky tomu, že jsme to odbránili, dá se říct, byli jsme disciplinovaní, málo vyloučených, jsme to udrželi. Povedlo se to i v té třetí třetině, tam se šlo střídání po střídání. Čekali jsme, že ten tlak vyroste. Mysleli jsme si, že z nějakého brejku, že to otevřou a že se dostaneme do nějaké brankové šance, což se teda nakonec podařilo. Dali jsme na 3:1, sice z přesilovky v závěru, ale hrozně důležitý gól. Ty dvě minuty byly ještě hodně těžké a vezeme tři body.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Nás stihl dneska trest za to, jak jsme přistoupili k první třetině. Jednoznačně. Není moc co hledat. První třetina byla z naší strany hrozně špatná a že jsme se pak zvedli a tlačili jsme, snažili jsme se, dali jsme kontaktní gól, tak prostě znovu opakuji, co se povede málokdy, kdy mužstvo takhle odflákne první třetinu a že by otočilo zápas. Vidím před sebou tu šanci ve třetí třetině, kdy Kautovi stačilo přehodit beton gólmana, a vidíte, ani to se nám nepovedlo. Zanedbali jsme těžce první třetinu a za to nás stihl trest. Soupeř víc chtěl, byl hodně agresivní a bylo na něm vidět, že za tím jde a nám to hlavně první třetinu chybělo.