Nejdelší vzdálenost za zápasem mají za sebou hráči Stadionu Litoměřice. Proti domácímu Havířovu vstoupili do utkání lépe a již po dvou minutách hry vedli zásluhou Rubeše. Minutu na to však za domácí srovnal Klimša a hrálo se gólově opět od znova. Do přestávky Azetu zařídil vedení Kolařík a Litoměřice měly co dělat, aby se do zápasu vrátily. To se jim však nepodařilo a inkasovaly další dvě branky. Havířov nakonec přehrál Stadion rozdílem tří branek 4:1.

10. kolo

4:1

2:1, 1:0, 1:0

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 3. Klimša (Koma, Graca), 13. Kolařík (Říčka, Graca), 36. Škumát (Roupec, Marosz), 54. Sztefek (Němec, Vosátko) – 2. Rubeš (Čermák, Švagrovský). Rozhodčí: Přikryl – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 8:5, navíc Matai [LTM] 10 min. OT. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1570. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

AZ Heimstaden Havířov: Daneček L. – Bezuška, Vosátko, Roupec, Krisl, Graca, Koma, Kolarz – Šedivý, Němec, Sztefek – Daneček J., Marosz, Jakúbek – Škumát, Pechanec, Kolařík – Klimša, Říčka, Maruna – Rimmel M.

HC Stadion Litoměřice: Sedláček – Hrbas, Drábek, Evan, Žovinec, Husák, Šulc, Smetana, Málek – Forman, Bahenský, Jánský – Novák, Hašek, Chlapík – Rubeš, Švagrovský, Čermák – Matai, Brzobohatý.

Litoměřice předvedli povedený vstup do utkání. Už ve 2. minutě se ujaly vedení. Tomáš Bureš vystřelil z mezikruží kolem domácího obránce Roupce a trefil se k tyči – 0:1. Havířov měl ale schovanou rychlou odpověď. O necelou minutu později dokázal vyrovnat přesnou střelou k tyčce David Klimša - 1:1.

V 9. minutě se musel Havířov bránit v oslabení, ale i přesto si vypracoval velkou šanci. Pechanec se Škumátem se dostali do úniku dva na jednoho, ale Sedláček situaci vyřešil. Hosté se pak dostali do několika příležitostí, ale se všemi si poradil Daneček.

Ve 13. minutě už měli Havířovští připravenou vedoucí branku zápasu. Robert Říčka pálil z mezikruží a puk, který Sedláčkovi vypadl do brankoviště, dorazil Jan Kolařík - 2:1. Minutu před koncem první třetiny jel Pechanec úplně sám na Sedláčka, ale ztroskotal na jeho pravém betonu!

Ve 25. minutě se hnal dopředu Daneček, ale hostující obrana mu dovolila pouze střelu z kruhu. Do podobné situace se dostal i Martin Jakúbek, ale Sedláček skvěle zasáhl.

Z vrcholu kruhu se dostal ke střele i Jánský, který ale trefil Danečka. V polovině utkání byl AZet hodně aktivní, ale všechny nebezpečné puky zneškodnil Vojtěch Sedláček. Ve 36. minutě předvedl Havířov akci na jeden dotek, na jejímž konci byl Miroslav Škumát, který lehce plácnul do puku a ten skončil pod horní tyčkou – 3:1.

AZet na konci druhé třetiny soupeře zatlačil a zásobil Sedláčka nebezpečnými střelami. Hosté situaci s pomocí brankáře a štěstí ustáli. Ihned po startu třetího dějství ujížděl Daneček, ale Sedláček mu do cesty vložil beton.

Kolem 50. minuty si zahrál AZet hned dvě přesilovky, dokonce jednu dvojnásobnou. Ani jednu sice nevyužil, ale těsně po jejím skončení vyslal přesnou přihrávku Erik Němec k Michalu Sztefkovi, který se trefil do levého horního růžku – 4:1. Pět minut před koncem utkání střílel Hrbas na ležícího Danečka, ale přestřelil branku.

Na výsledku už nezměnily nic ani závěrečné přesilovky Litoměřic.