Dnešní zápas byl pro svěřence Martina Tvrzníka posledním v letošní sezóně. Do Kalich Areny zavítala postupující Třemošná. Přestože bylo již vše rozhodnuto, byl i dnes k vidění velice atraktivní hokej a zejména v první třetině famózní přestřelka. Ani velká snaha však kališníkům nepřinesla vítěznou derniéru, naopak Třemošná si ještě více oslavila vítězství v ELIOD Lize mladšího dorostu.

BAR14

5:6sn

4:3, 1:2, 0:0 - 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Meteor Třemošná

Branky a nahrávky: 2. Mynařík (Čichovský), 5. Neudeker (Macel, Smola), 18. Smola (Macel, Neudeker), 20. Neudeker (Smola, France), 23. Smola - 1. Šeba, 11. Reitspies (Matějček), 14. Jícha (Šeba, Ebenstreit), 28. Ženíšek, 31. Pechr (Ženíšek), 61. Ženíšek. Rozhodčí: Michajličenko - Holada, Lichtenberk. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 31:42 (14:17, 10:11, 7:14). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:5 - 5:6.

HC Stadion Litoměřice: Kohout (30. Sluka J.) - Čapek, France, Kylíšek, Hák, Marcin, Sluka R. - Neudeker, Smola, Macel - Mynařík, Čichovský, Landa - Klepetko, Krocker, Bartoníček - Novotný, Lečbych P.

HC Meteor Třemošná: Pícl (Dědič) - Houdek, Psota, Hrubý, Krhounek, Štaif, Hrdlička, Hacaperka, Matějček - Šeba, Jílek, Beran, Vágner, Pechr, Jícha, Reitspies, Ebenstreit, Ženíšek

Hned v 46. vteřině byla k vidění první vstřelená branka utkání. Po rychlém výpadu se před brankou Filipa Kohouta objevil Richard Šeba, který zprvu odevzdal puk kališníkům, nicméně po jejich chybě poslal puk z první za záda domácího gólmana. Vedení Meteoru ale nevydrželo dlouho. Ihned po vhazování vyjela směrem k brance dvojice hráčů Mynařík – Čichovský, přičemž Martinu Mynaříkovi se podařilo srovnat již po 21 sekundách. Poté musel Stadion čelit dlouhotrvajícímu náporu ze strany Třemošné, který ale k výraznější šanci nevedl. Naopak je domácí vytrestali. Kališníky poslal do vedení v páté minutě Jakub Neudeker po souhře s Janem Macelem.

Po 52 vteřinách mohlo být znovu vyrovnáno, avšak Filip Kohout vylovil kotouč na brankové čáře. To ale nasměrovalo kališníky směrem k útočnému pásmu, kde však byli rychle sevřeni. Další branka padla až v čase 10:17, kdy se Třemošné povedlo vyrovnat. Jan Reitspies dokázal prostřelit domácího gólmana mezi betony. Meteor byl svou brankou nabuzen a neustál v ostřelování branky Litoměřic. Se všemi pokusy si dokázala domácí obrana poradit. Třemošná po akci Lukáše Landy vyhodila puk pro zmírnění napětí na icing, tudíž se vhazovalo před Piclem. Což ale hostům svědčilo, neboť se okamžitě vydali do útoku a Petru Jíchovi se povedlo poslat hosty do vedení. Meteor se nadále pokusil navyšovat své vedení, jejich úsilí však vedlo pouze k akci rozehrané Jakubem Neudekerem, jehož střela se odrazila o betony hostujícího gólmana. V čase 17:23 bylo vyrovnáno. Stadion využil početní převahy a i přes krátké zaváhání uklidil Jan Smola puk za záda brankáře hostí. 25 vteřin před závěrečnou sirénou se Stadion dostal do vedení. Odražený puk po střele Jana Smoly převzal Vojtěch France, který jej s pomocí Smoly dostal k Jakubu Neudekerovi, jehož střela prošla za záda Michala Picla.

V druhé třetině si první výraznější šanci připsal Matěj Jílek. Trefil však pouze plexisklo za brankou Kohouta. Na počátku 23. minuty navýšili kališníci i přes oslabení své vedení. Svou druhou branku si připsal Jan Smola. Ani ne o minutu později mohlo být kališnické vedení navýšeno na 6:3. Marku Krockerovi se bohužel nepodařilo tečovat puk do zpola odkrytého prostoru Piclovy branky. Namísto toho letěl puk vysoko nad hlavy všech zúčastněných. Další minuty byly spíše o ostřelování jedné či druhé branky. Až do 28. minuty, kdy se v chaosu před brankou Kohouta nejlépe zorientoval Adam Ženíšek, který poslal puk do litoměřické svatyně a využil přesilovku. Ovšem litoměřičtí chtějí vehementně svůj dvoubrankový náskok zpět a dělají pro to vše možné i nemožné. Obrana Třemošné jen horko, těžko, ale zatím úspěšně hájí svou branku před náporem trojice Neudeker, Smola, Macel, které se povedlo několik výrazných pokusů. Žádný z nich však nedokázali dotáhnout do konce.

V čase 29:50 došlo ke střídání gólmanů na straně Litoměřic. Filipa Kohouta nahradil Jan Sluka. Ani výměna brankáře domácímu týmu nepomohla. O vyrovnání se svou trefou znovu z chaosu před brankou postaral Marek Pechr. O nájezd se pokusil Marek Čichovský, přestože byl zprvu úspěšný, byl poté sevřen dvěma protihráči. O dvě minuty později se do podobné příležitosti s podobným koncem dostal Marek Krocker. Konec druhé třetiny přinesl nápor ze strany Třemošné, který byl doplněn výraznějšími pokusy Stadionu. Asi nejvýraznější byl pokus Lukáš Landy, který však obloučkem přeletěl branku hostí.

I třetí část hry začali aktivněji hosté. Po delším hledání vhodné střelecké pozice se ke střele dostal Dominik Houdek. V jeho pozici musel vypálit pod malým úhlem, což vedlo pouze k zachycení puku v náručí Jana Sluky. Ovšem Litoměřičtí nepolevovali v tempu. Do příležitosti se dostal Jan Smola, jehož střelu však Picl zastavil tělem, došlo tedy ke vhazování. Dlouho bezchybně ale hrát nedokázali, neboť již po čtyřiceti vteřinách nechali projít daleko Alexe Ebenstreita, čehož si nakonec dokázali pohlídat. V následné přesilovce Meteoru museli kališníci čelit obrovskému množství střel. Na několikrát se za záda Sluky pokusil protlačit puk Václav Vágner, domácí gólman však odolal. Zbytek třetiny se nesl v duchu snahy obou týmů o otočení vývoje zápasu ve svůj prospěch. Ani jednomu se to však nepodařilo, tak tedy musely na řadu přijít samostatné nájezdy. V nich jsme museli dlouho čekat na vstřelení branky. Postupně nepřekonali brankáře na straně Litoměřic Macel, Smola, Neudeker a Čapek. Na straně Třemošné Jícha, Ženíšek a Šeba. Adam Ženíšek rozhodl až svým druhým nájezdem, který byl už úspěšný. Třemošná pak převzala medaile za vítězství v letošním ročníku ELIOD Ligy mladšího dorostu.

Martin Tvrzník, Stadion Litoměřice: Zápas byl dobrý. Byli jsme k němu připraveni. Na rozdíl od jiných zápasů jsme si dokázali, že chceme vyhrát. Třemošná byla skvělým soupeřem, přijela jako jasný vítěz, takže padalo více gólů, ale kluci to odpracovali, přistoupili k tomu zodpovědně, chtěli se rozloučit výhrou. Došlo to ale až do nájezdů, které jsou loterie. Škoda, že jsme zápas nevyhráli, ale byl odmakaný, odjezděný. Klobouk dolu před kluky.