Devětatřicáté kolo přineslo souboj domácích Litoměřic a hostů z Olomouce. V atraktivním a ofenzivně laděném utkání šli jako první do vedení domácí zásluhou Nováka. Do první přestávky ale vyrovnal Hampl. Skóre otočil v úvodu třetí části Kucharczyk a po zaváhání domácí obrany zvýšil za hosty Selingr. Závěr ještě zdramatizoval gól Antončíka, ale závěrečná hra bez brankáře už Litoměřickým vyrovnání nepřinesla. Tři body si tak odvezli Olomoučtí.

39. kolo

2:3

1:1, 0:0, 1:2

HC Stadion Litoměřice - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 4. Novák (Hašek, Rudovský), 59. Antončík (Cingel) - 16. Hampl (Číp), 45. Kucharczyk (Hampl, Číp), 56. Selingr (Diviš, Rác). Rozhodčí: Horák - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 4:4, navíc Kucharczyk (OLO) osobní trest za nesportovní chování. Využití: bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 840.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Brýl) - Martinka, Evan, Drábek, Sobotka, Kříž, Husák, Malý, Žovinec - Rudovský, Hašek, Novák - Kafan, Gerhát, Šinágl - Simon, Luňák, Cingel - Antončík, Slížek, Tvrzník.

HC Olomouc: Kašík (Halász) - Bartoň, Janáček, Houdek, Staněk, Kotvan, Valenta, Škůrek, Číp - Pekr, Řípa, Herman - Kucharczyk, Kolouch, Hampl - Rác, Heža, Švaňhal - Vodný, Diviš, Selingr.

Souboj desátých Litoměřic a druhé Olomouce odstartoval ve velmi útočném duchu. Již v šesté sekundě musel Kašík zasahovat svým betonem proti střele Martina Nováka. O chvíli později byl ke gólu blízko na druhé straně Kucharczyk, jeho střela domácímu brankáři vypadla, ale zastavila se ještě před brankovou čarou. Ve 4. minutě už se domácí diváci dočkali první trefy. Rudovský se nenechal odstavit od kotouče, posunul puk za brankou na Haška, který vybruslil na pravý kruh a našel nehlídaného Martina Nováka, který se z mezikruží trefil přesně k levé tyči mimo dosah brankáře Kašíka.

Jeho protějšek Petr Přikryl vytáhl o chvíli později nejlepší zákrok prvního dějství. Proti střele zkušeného Kucharczyka předvedl efektní semafor a vysloužil si ovace domácího fanklubu. V polovině prvního dějství mohlo být vyrovnáno, ale při hráčích Mory, zejména Radimu Kucharczykovi nestálo štěstí. Sice dokázal procedit kotouč pod betony Petra Přikryla, ten ale těsně před brankovou čarou zastavil jeden z domácích beků. Střela Zbyňka Hampla ze šestnácté minuty už ale skončila v litoměřické síti. Hostující útočník se po přihráce Čípa zpoza branky trefil k levé tyči a postaral se o vyrovnání skóre.

První šanci si po přestávce připral Matěj Pekr. Kotouč se k němu odrazil k levé tyči a ihned jej posílal do odkryté branky. Brankář Přikryl se ale stačil přesunout a zasáhnout vyrážečkou. Hosté se poté provinili hrou v šesti a o několik okamžiků později šli dokonce do tří. Domácí měli ve dvojnásobné přesilovce několik nebezpečných střel, za všechny je třeba zmínit zejména Haškovu, která skončila na břevně, ale Olomoučtí dokázali svému soupeři odolat.

V polovině utkání se při úniku dvou hráčů proti jedinému obránci Litoměřic natlačil před branku Selingr. Hostující forvard zkusil bekhendovou kličku, tu mu však překazil efektním skluzem Přikryl. Před druhou pauzou se do rychlého brejku dostal Dominik Simon, ale byl dostižen olomouckými obránci, kteří mu v poslední chvíli nedovolili zakončit.

Po druhé přestávce se domácí dostali do gólové šance zásluhou Rudovského. Domácí útočník se snažil po objetí branky zasunout kotouč za levou tyč, ale neuspěl. Volný puk zůstal v brankovišti, dorážet se chystal Drábek, ale taktéž se neprosadil. Z protiútoku se ale prosadili hosté. Radim Kucharczyk se do té doby střelecky trápil, ale probudil se pro Olomoucké v pravý čas. Přihrávku Zbyňka Hampla umístil přesně k pravé tyči litoměřické branky.

Nadále střídala jedna šance druhou, ovšem zůstávaly nevyužity. Další změna skóre nastala až v 56. minutě. Diviš našel před Přikrylem Pavla Selingra, kterého neuhlídal Drábek a hostující útočník uklidil puk bez přípravy k levé tyči. Olomoučtí už zápas pouze dohrávali, ale domácím se ještě podařilo alespoň snížit. Důraz Šimona Antončíka před Kašíkem však přinesl pouze konečnou úpravu skóre na 2:3. Domácí už se v následné hře bez brankáře vyrovnání nedočkali a Mora si tak odvezla všechny tři body.

Daniel Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Olomouc je druhý tým tabulky, jsou silní na puku a za dvě třetiny si vypracovali dost šancí, ale to my také. Myslím, že ve třetí třetině jsme je do šancí moc nepouštěli, ale bohužel jsme tam měli dvě nedůslednosti v našem obranném pásmu, které soupeř potrestal. Klukům nemůžu nic vytknout v nasazení, že by nechtěli hrát, ale kvalita protivníka dnes byla obrovská. Třetí třetinu jsme začali dobře, měli jsme tam dvě šance do prázdné brány, ale soupeř nás z protiútoku potrestal. Je to prostě pořád dokola, prohráváme vyrovnané zápasy o gól, a to ať venku, nebo doma. Potřebujeme nějaký šťastný zápas, kde třeba budeme hrát špatně, budeme horší, ale vyhrajeme. Takhle je to ubíjející, kluci šlapou, s dobrými soupeři, s Boleslaví, Olomoucí, nebo s Ústím, hrajeme vyrovnané zápasy, ale nevyhráváme. Teď nás čeká právě Boleslav, těžký soupeř. My jsme tu s nimi prohráli ve vyrovnaném zápase 2:1. Věřím, že to bude podobný zápas, že to kluci odmakají a že třeba na Boleslav přijde slabší chvilka, kterou využijeme.