Páté čtvrtfinálové utkání začali opět lépe domácí a do vedení Moru poslal ve 13.minutě Herman. Ve druhé třetině si oba týmy vytvořily několik šancí, ale přes dvě tisícovky diváků žádnou branku nevidělo. Závěrečnou třetinu však Olomouc naprosto ovládla a nasázela Stadionu hned pět branek. Kališníkům se nepodařilo překonat Vošvrdu ani jednou a z Hané odjeli s prohrou 0:6.

ČF5

6:0

1:0, 0:0, 5:0

HC Olomouc - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 13. Herman (Marosz), 46. Bartoň (Herman, Marosz), 48. Marosz (Herman, Bartoň), 52. Diviš (Švaňhal, Cartelli), 55. Ostřížek (Houdek, Ondrušek), 59. Diviš (Houdek, Jergl).. Rozhodčí: Mrkva, Přikryl – Adamec, Poruba.. Vyloučení: 4:4, navíc TS pro OLO.. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2274. Střely na branku: 42:21. Průběh utkání: 6:0. Stav čtvrtfinálové série: 3:2.

HC Olomouc: Vošvrda – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Lehečka.

HC Stadion Litoměřice: Král – Žovinec, Kolář, Drábek, Hrbas, Husák, Šulc, Míka – Doležal, Koudelka, Chabada, Rubeš, Procházka, Čermá, Hašek (C), Bahenský, Budínský, Novák, Škop.

V neděli čekal olomoucký zimní stadion pátý zápas čtvrtfinálové série mezi Olomoucí a Litoměřice, kam se celá série vrátila po dvou utkáních v Kalich aréně, kde dokázali domácí Kališníci vyrovnat stav série. První vážnější příležitost měly v utkání právě hostující Litoměřice, když se zhruba ve třetí minutě poroučel na trestnou lavici domácí Selingr. Svěřencům Jiřího Doležala však jejich první přesilová hra nevyšla přesně podle představ, když Mora své oslabení zvládla bez jakýchkoliv problémů.

Ihned po skončení přesilové hry se opět do útoku začali hrnout Hanáci. Kucharczyk dostal puk na levou stranu, odkud jel sám na Krále, ale jeho následná střela se nevlezla mezi tři tyče hostující klece. Další akci domácích měli na svědomí Bartoň s Knotkem, když první jmenovaný dvakrát za sebou nahodil puk na bránu Litoměřic, kde jej vždy tečoval právě Knotek a při jeho první teči skončil puk na levé tyči hostující brány.

Po velkém tlaku následně přišla první přesilová hra Olomouce, která se však Hanákům vůbec nevydařila, protože Mora měla velké problémy se dostat do svého útočného pásma. Svěřenci Petra Fialy však udeřili ihned po konci početní výhody, když Herman nejdříve nahrál puk zpoza brány mezi kruhy, kde se k němu dostal Marost, jenž svou pohotovou střelou trefil před sebou stojícího hráče, ale kotouč se následně odrazil zpět mezi kruhy, kde byl nikým nehlídaný Jakub Herman, a ten se svou střelou trefil přesně nad rameno Krále.

Do konce první třetiny si dokázali domácí vytvořit ještě dvě vážnější situace, když nejdříve dostal pěkný pas mezi kruhy Kucharczyk, který však se svou střelou trefil připraveného Krále. Ještě větší příležitost však měl na své hokejce Herman, který se dostal k vyraženému puku před Králem a olomoucký útočník se ještě pokusil vybruslit hostujícího brankáře a před domácím hráčem již zívala zcela prázdná brána, ale Král ještě skočil do zakončení Hermana a jeho střelu dokázal vyrazit parádním zákrokem svou hokejkou.

Začátek druhé třetiny byl v naprosté režii domácích, kteří svého soupeře tlačili uvnitř jeho obranného pásma, ale všechny střely olomouckých hokejistů vždy skončili na skvěle chytajícím Královi. První vážnější šanci ve druhé třetině si vytvořil Jergl, který dostal mnoho prostoru na pravé straně a olomoucký junior se dokázal dostat až do předbrankového prostoru, kde však jeho bekhendové zakončení šlo mimo litoměřickou bránu.

Mora hrála následně přesilovou hru, ve které však stojí pouze za zmínku zakončení Bahenského, který ujel ve vlastním oslabení a z pravé strany nakonec vystřelil na Vošvrdu, ale ten jeho střelu utlumil na své hrudi. Chvíli po skončení přesilové hry domácích dostaly naopak početní výhodu Litoměřice, když byl vyloučen Staněk a hostující hráči dokázali několika nebezpečnými střelami zaměstnat Vošvrdu.

Zhruba v polovině utkání předvedl Husák skvělý obranný zákrok, když se položil do nahrávky od jednoho z domácích, který mířil na zcela volného Kucharczyka a díky zásahu hostující obránce nemohl již domácí útočník zakončovat puk do zcela prázdné brány. Mora měla ve druhé třetině více ze hry a z toho plynuli velmi častá nahození domácích na bránu Krále, který však pokusy domácích dokázal vždy zachytit svou lapačkou.

V závěru druhé třetiny byl ještě vyloučen hostující Procházka, ale Olomouci dnes přesilovky nevycházeli přesně podle představ, protože Mora měla velké problémy dostat puk do svého útočného pásma, a vytvářet si tak přesilovkové kombinace, ke kterým se Hanáci moc často nedostávali.

Na začátku třetí třetiny neproměnil obrovskou příležitost hostující Čermák, který číhal u pravé tyče Vošvrdovy brány, kam adresoval svou přihrávku Chabada, a hostující útočník v ten nejdůležitější okamžik promáchnul projíždějící puk. Nedáš dostaneš tak platilo na druhé straně o pár minut později, když byl vyloučen hostující Žovinec a v následné přesilové hře nahrával Herman zpoza brány před Krále, kde si najel Jakub Bartoň, který usměrnil puk za záda litoměřického brankáře.

Po druhé brance Olomouce si svůj slabší okamžik v utkání vybral domácí brankář Vošvrda, který si sjel pro puk za svou bránu, ale olomoucký brankář upadnul a k puku se dostal jeden z litoměřických útočníků, který již střílel puk do opuštěné klece, ale do jeho pokusu se položil domácí Ondrušek, který zachránil celou situaci.

Ve 48. minutě se Hanáci dokázali prosadit potřetí v utkání, protože Herman zavezl puk do útočného pásma, kde kotouč přenechal za sebou na najíždějícího Rostislava Marosze, jenž svou následnou střelou trefil přesně pravý horní růžek litoměřické brány. Po třetí inkasované brance hráli Litoměřice svou další přesilovou hru, ale ani v této početní výhodě nedokázali hosté vstřelit kontaktní branku.

Naopak po jejím konci udeřila znovu Mora, když Král vyjel ze své brány, aby odehrál puk, ale k tomu se dříve dostal Švaňhal, jenž posunul puk na Richarda Diviše, který chtěl ještě přihrát Maroszovi, ale puk trefil jednoho z obránců Litoměřic, od kterého se kotouč odrazil do hostující klece. To však nebylo ze strany domácích ještě vše, protože se za další tři minuty radovali domácí příznivci již popáté, když Ondrušek nahrál mezi kruhy Houdkovi, jehož následnou střelu ještě tečoval David Ostřížek, který svou tečí nadělil hostujícím nepopulárního búra.

Zhruba v 55. minutě ujel hostující obraně Pekr, který však byl při svém úniku faulován, a tak následovalo trestné střílení, ve kterém se domácí útočník pokusil vystřelit nad beton Krále, ale litoměřický brankář se nenechal nachytat na švestkách a pokus olomouckého hráče zneškodnil. Hostující brankář však kapituloval v utkání ještě jednou, když na něj v samotném závěru ujížděl zcela samotný Richard Diviš, který byl sice ve svém zakončení faulován, ale domácí útočník dokázal dopravit puk za Krále.

Mora se tak díky vysokému vítězství na svém ledě dostala do vedení v sérii a Hanáci mohou o svém postupu do semifinále play off rozhodnout v úterý, kdy je na programu šesté čtvrtfinálové utkání na ledě Litoměřic.

Jiří Dopita (HC Olomouc): Jsme velice spokojení s vítězstvím. Myslím si, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Myslím si, že jsme celý zápas měli navrch, ale v prvních dvou třetinách se nám nedařilo naší převahu přetavit ve více branek. Litoměřice měly několik příležitostí, po kterých se několikrát ocitnul puk kolem naší tyče, ale myslím si, že náš druhý gól utkání uklidnil a my jsme následně již odehráli zbytek zápasu ve velké pohodě.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Bohužel zápasy v Olomouci dopadly skoro všechny tři stejně. V pátém utkání jsme drželi krok se soupeřem do 45. minuty, kdy jsme udělali zbytečný útočný faul a v následné přesilové hře nám Olomouc vstřelila zlomovou druhou branku. Závěr už nám poté vůbec nevyšel, protože si myslím, že už kluci trochu rezignovali, protože věděli, že už se nám nepodaří utkání dorovnat. My jsme v tomto utkání chtěli využít počátečního tlaku, protože jsme si mysleli, že domácí budou trochu více nervózní, ale bohužel se nám to nepodařilo. Navíc se nám nedařilo ani v přesilových hrách.