Naprosto famózní výkon předvedli kališníci v sobotu na půdě jednoho z nejlepších celků soutěže – prostějovských Jestřábů. Po první třetině panoval na půdě zimního stadionu v Prostějově bezbrankový stav, od druhého dějství však na Hané vládl Stadion. Po dvou gólech Lukáše Nedvídka a dalších trefách Milana Valáška a Filipa Hantáka svítil na světelné tabuli stav 4:0. O čisté konto Jaroslav Pavelka nakonec bohužel přišel až v závěrečných minutách zápasu, z dnešního střetnutí si ale i tak odnáší velmi úctyhodnou procentuální úspěšnost 97,56%. Kališníci tak v jestřábím hnízdě uspěli 4:1!

21. kolo

1:4

0:0, 0:4, 1:0

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 59. Půhoný (Šlahař) – 24. Nedvídek (Pletka, Švagrovský), 28. Valášek (Jebavý, Kalla), 39. Nedvídek (Pletka), 40. Hanták (Šulc). Rozhodčí: Kika – Měkýš, Reich. Vyloučení: 2:7, navíc Šulc (LTM) 10. min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 768. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – Holík, Holomek, Protivný, Kolář, Grebeňuk, Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Novák, Moskal, Korhoň – Švec, Šlahař, Krejčík – Půhoný, Káňa, Augustin – Zabloudil.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Šindelář) – Šulc, Jebavý, Pavlas, Smetana, Barák, Plášil, Piegl – Pletka, Nedvídek, Švagrovský – Kalla, Valášek, Paločko – Pilař, Hanták, Miškář – Kulda, Rubeš.

Úvodní buly druhého vzájemného utkání mezi Prostějovem a Litoměřicemi vyhráli hosté, kteří se ihned hnali s kotoučem před Neužilovu svatyni. Hned ve druhé minutě se do velké šance dostal Matúš Paločko. Brankář domácích se však obelstít nenechal. Další šanci nabídl hostujícímu týmu v sedmé minutě Martin Novák, který si šel odsedět na trestnou lavici dvě minuty za podražení. Největší příležitost měl v přesilové hře Švagrovský. Ten ale nakonec trefil pouze tyč prostějovské branky. Ve čtrnácté minutě si první přesilovou hru zahráli také domácí Jestřábi. Ale ani těm se využít početní převahy nepodařilo. Po první dvacetiminutovce tak odcházeli oba týmy za stavu 0:0.

Na začátku druhé třetiny otevřel skóre utkání Lukáš Nedvídek, jenž tak poslal Litoměřice do jednobrankového vedení. A o pouhé čtyři minuty později se stav utkání přepisovalo znova. Na 0:2 zvýšil Milan Valášek. Následně si další přesilovou hru zahráli opět Jestřábi. Dostat puk za Pavelkova záda však ani pro tentokrát nedokázali. Za to hostům se dnes střelecky dařilo. Třetí gól Litoměřic přidal v devětatřicáté minutě střelec první branky Lukáš Nedvídek a pouhých pár vteřin po něm dostal další puk za Neužilova záda Filip Hanták. Po druhé třetině se tak odcházelo do kabin za stavu 0:4 pro Litoměřice.

Úvod poslední dvacetiminutovky přinesl několik faulů na litoměřické straně. Ve čtyřiačtyřicáté minutě si navíc šel na trestnou lavici za Radkem Pilařem přisednout také Jakub Šulc, jenž dostal 2 + 10 minut za nesportovní chování. Hanákům se však dnes přesilové hry příliš nedařily. Žádnou z nabídnutých výhod využít nedokázali. Jan Káňa, který se ocitl sám před prázdnou brankou, dokonce minul hned dvakrát po sobě. A nad Pavelkou nedokázali vyzrát ani Matouš Venkrbec s Jiřím Půhoným, kteří se dostali do šance chvíli po sobě. Ve čtyřiapadesáté minutě se dalšího litoměřického faulu dopustil Jaroslav Kalla. Jestřábi však stále ne a ne vstřelit gól. To se podařilo až minutu a dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny Jiří Půhoný, jenž tak snížil na konečných 1:4 pro Litoměřice. Ani na podruhé nedokázali svěřenci trenéra Přecechtěla na kališníky vyzrát.