V litoměřické Kalich Areně se v rámci 49. kola utkal domácí Stadion s jihlavskou Duklou. Litoměřičtí provedli změnu na trenérském postu a vrhli se do stíhací jízdy za postupem do play-off. V cestě jim ale stál silný tým z Vysočiny. Ten však nezačal utkání nejlépe a po prvním dějství vedli Kališníci o tři branky. V polovině utkání ještě přidal pojistku Kolář a ani branka Jeslínka v poslední třetině nic neměnila na výhře Litoměřic 4:1.

49. kolo

4:1

3:0, 1:0, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 6. Novák (Šinágl, Martinka), 10. Mrňa (Gerhát, Husák), 15. Kafan (Mrňa, Gerhát), 33. Kolář (Tvrzník, Slížek) - 47. Jeslínek (Prokš, Filip). Rozhodčí: Schmejkal - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Vyhraná vhazování 34 - 36. Zakázané uvolnění 6 - 5. Postavení mimo hru 4 - 7.

HC Stadion Litoměřice: Melicherčík (Hruška) - Martinka, Evan, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Kolář, Sobotka - Šinágl, Hašek, Novák - Mrňa, Gerhát, Kafan - Antončík, Rubeš, Žálčík - Hlusička, Slížek, Tvrzník.

HC Dukla Jihlava: Novotný (33. Fučík) - Jícha, Ficenc, Zadražil, Dobrovolný, Štebih, Kolda, Podlipnik - Vysloužil, Velecký, Hodek - Prokš, Filip, Jeslínek - Malec, Maliník, Zeman - Pekárek, Mikeš, Kuřítko.

Duel šesté Dukly s desátým Stadionem začal ve velkém tempu. Akce střídala akci a oba brankáři byli v plné permanenci. Za hosty se jako první předvedl Hodek a po něm Velecký, který dokonce orazítkoval horní tyč litoměřické branky. Střely domácích nebyly v úvodních minutách tak nebezpečné. Novotný musel zasahovat jen proti pokusu Sobotky od modré a poradil si s ní. V šesté minutě už ale zareagovat nedokázal. Šinágl vyčkával s kotoučem za brankou a počkal si, až se Martin Novák uvolní mezi kruhy. Ten pak bez přípravy usměrnil přesnou přihrávku k levé tyči.

O několik minut později zahrozili hosté. Nahození Filipa tečoval Prokš, naštěstí pro domácí však kotouč prolétl těsně kolem levé tyče. Litoměřičtí poté ihned otočili hru směrem k Novotnému a ten musel podruhé sahat pro puk do své sítě. Gerhát našel Pavla Mrňu, který dokázal ujet jihlavským obráncům a úspěšně proměnit svůj forhendový blafák. Hosté z Vysočiny mohli odpovědět o minutu později. Přečíslení 2 na 1 zakončoval střelu bez přípravy z levé strany Pekárek, Melicherčík se však pohotově přesunul a kotouč zachytil. Poslední gól úvodního dějství padl v patnácté minutě a znovu do jihlavské branky. Mrňa poslal puk z pravé strany do brankoviště, kam sjížděl Kryštof Kafan, kterému stačilo nastavit hůl a usměrnit kotouč do odkryté sítě.

Ve druhé třetině se do první velké příležitosti v polovině utkání domácí Tomáš Rubeš. Domácí útočník si položil bekhendovou kličkou hostujícího brankáře, ale dostal se s kotoučem za branku a trefil pouze boční konstrukci jihlavské klece. Dorážet se ještě snažil Antončík, ale ležícího Novotného nepřekonal. Ve 33. minutě už se ale skóre měnilo. Znovu na domácí straně. Tvrzník zavezl puk do útočného pásma, nahrál na modrou Jakubu Kolářovi, který tvrdě vypálil a jeho tečovaná střela zapadla za bezmocného brankáře hostů. Novotný poté přepustil po čtvrtém inkasovaném gólu své místo Tomáši Fučíkovi. Ten se uvedl o chvíli později pohotovým zákrokem levým betonem proti Husákově střele a do druhé sirény již další změnu skóre nepřipustil.

Závěrečnou dvacetiminutovku odstartovala šance Prokše. Jihlavský forvard se obtočil kolem domácí branky a pokusil se zasunout puk za levou tyč. Tam však ztroskotal na Melicherčíkově připraveném betonu. O několik okamžiků poté, při vyloučení Malce, ostřelovali Fučíka Hašek spolu s Šináglem. Oba pálili z ideální střelecké pozice mezi kruhy, první však přestřelil, pokus druhého zastavilo rameno jihlavského gólmana.

V pětačtyřicáté minutě putoval na trestnou lavici Antončík a dvě sekundy před jeho návratem na led se dočkali hráči Dukly prvního úspěchu. Trefil se Michal Jeslínek po pohotové dorážce z hranice brankoviště. Jeho zásah však na konečném dělení bodů nic nezměnil. Litoměřičtí poté hráli to, co potřebovali, tedy drželi kotouč daleko od své branky. Po výsledku 4:1 tedy stáhli ztrátu na osmé postupové místo na čtyři body, na šesté příčce pro Duklu se nic nemění.

Daniel Tvrzník - HC Stadion Litoměřice

Já jsem dnes hodně spokojený s tím, co jsme předvedli. Utkání v Kadani to nebylo úplně ono, přišlo nějaké uspokojení. Dnes to bylo diametrálně odlišné. Kluci strašně moc chtějí vyhrávat, dnes přidali hokejovou kvalitu a vstřelili krásné branky. Výborně také zahráli obránci. Jihlava je kvalitní soupeř nebezpečný do útoku, ale my jsme je do nějakých vyložených příležitostí moc nepustili. Samozřejmě tam nějaké šance měli, ale nám zachytal spolehlivě brankář a musím opět říci, že jsme s výkonem spokojeni. Myslím si, že si utkání museli užít i diváci. Protože je Jihlava nebezpečný soupeř, už jsme nechtěli hrát v poslední třetině moc otevřený hokej, ale spíše se zaměřit na defenzivu. Bylo by zbytečné nějakou hloupostí pustit Jihlavu zpět do zápasu. V poslední třetině jsme přesto udělali dva hloupé fauly a za jednoho dokonce dostali branku. Ale jinak tým šlapal výborně a dneska jsme si ty body zasloužili. Dnes bych ani nechtěl vyzdvihnout nikoho z hráčů. Byla to týmová práce, brankářem počínaje přes obránce až po útočníky. Protože je to hokej, tak se samozřejmě vyskytly i nějaké chyby, ale dnes hráli všichni výborně a určitě si zaslouží zítra volnou neděli.