Po úvodu utkání jako z říše snů by nikoho z přítomných na stadionu v Lovosicích nenapadlo, že bude svědkem velice dramatické podívané. Domácí totiž promarnili svůj brzy nabytý náskok, čehož hosté využili a dokonce vyrovnali. Po šedesáti minutách hry byl stav utkání nerozhodný a tak došlo na loterii samostatných nájezdů. V ní spolehlivě zachytal brankář Kopřiva, na druhé straně rozhodl o konečné výhře 6:5 Radek Rusý.

27. kolo

6:5

3:1, 2:3, 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Příbram

Branky a nahrávky: za domácí 2x Pavlata, 3x Rusý, rozhodující nájezd proměnil Rusý.

Domácí vlétli do utkání ve velkém stylu a brzy se ujali vedení. Radek Pavlata s Radkem Rusým zařídili ještě v první polovině prvního dějství vedení 3:0. Hosté však nesložili zbraně a do přestávky snížili na rozdíl dvou branek. Ve druhé části opět skórovali oba již zmínění střelci domácího Stadionu. Ani to však nezlomilo odpor hostů z Příbrami. Ti se vrátili do zápasu a poté, co se domácím vyrovnali herně, se jejich zlepšení projevilo i na skóre. Do druhé přestávky překonali domácího brankáře Kopřivu hned třikrát a rázem byl mezi týmy pouze jednobrankový rozdíl. Závěrečná dvacetiminutovka tak slibovala velké drama. Hra byla stále vyrovnanější a obě mužstva vydatně přitvrdila a tak v Lovosicích duněly mantinely při každém střídání. Kromě řady ostrých hitů však hráči nezapomínali na útok, ovšem na rozdíl od předchozích dějství se prosadilo pouze jedno mužstvo, konkrétně Příbram, a tak bylo srovnáno. V závěrečných minutách třetího dějství jsme byli svědky ještě mnoha pokusů o vstřelení vytoužené vítězné branky. I po uplynutí šedesáté minuty však na časomíře svítil stav 5:5 a tak následovaly samostatné nájezdy. Zatímco hostující brankář inkasoval hned dvakrát, Vojtěch Kopřiva udržel čisté konto a po vítězné brance, kterou vsítil domácí střelec Rusý, mohli Litoměřičtí slavit.