Další ligové utkání sehráli junioři Stadionu Litoměřice na domácím ledě, tentokrát přivítali celek Klatov a zápas byl napínavý až do posledních minut. V utkání padlo deset branek a rozhodčí rozdělil celkem 19 trestů. Bod pro Litoměřice a konečnou remízu vystřelil v posledních minutách Jakub Pojezný.

9. kolo

5:5

2:2,2:2,1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Klatovy

Branky a nahrávky:14. Svatý (Rusý), 15. Racek, 25. Náprstek, 36. Náprstek (Svatý), 53. Pojezný (Opava, Racek) - 4. Malý (Mrázek), 6. Malý (Flek, Kolařík), 35. Kolařík (Flek), 36. Vraný (Nauš), 43. Mrázek (Malý, Svoboda). Vyloučení:8:10, navíc Nenadál 5min+trest do konce utkání . Využití:1:0 V Oslabení:0:1 Průběh utkání:0:2,3:2,3:3,4:3,4:5,5:5

HC Stadion Litoměřice: Bursa-Hříbal, Michajlov Štefan, Racek, Gillal, Opava, Beránek, Náprstek, Cerman, Novotný, Svatý, Nenadál, Pavlata,Pojezný, Rusý, Vařečka, Purma, Rosa, Topol

HC Klatovy: Hubáček-Švihla, Flek, Bastl, Vraný, Svoboda, Mrázek, Šrámek, Nauš, Pitel, Kulhánek, Babka, Kolařík, Soupír, Fait, Malý, Farný

Do utkání lépe vstoupili hosté, už po několika minutách musel Bursa vytasit pár pěkných zákroků, netrvalo však dlouho a poprvé kapituloval. Nahození Ondřeje Malého si do branky srazil jeden z domácích obránců. Ten samý hráč za pár minut dokázal vstřelit další branku, tentokrát však na ni měl větší podíl, po přihrávce od Kolaříka zvedl puk do horního rohu branky. Litoměřice se poprvé gólově prosadily až ve 14.minutě, akci 2na1 rozehráli Svatý-Rusý a po jedné z přihrávek si obránce srazil kotouč do vlastní branky. Než se hosté stačili probudit z obdržené branky, domácí slavili další zásah. Jeden z hostujících obránců po buly nepochopitelně přihrál Václavu Rackovi přímo před bránu, ten si parádně potáhl puk do bekhendu a zavěsil za bezmocného Hubáčka.

Litoměřice dokonaly obrat ve 25.minutě, Šimon Náprstek se natlačil od modré čáry až před bránu a lehkým bekhendovým nahozením překonal Hubáčka. Hostující tým po tomto gólovém obratu jakoby přestal hrát a litoměřičtí si pořád vytvářeli nebezpečné šance. Branková smršť přišla až ke konci druhé třetiny. Ve 35.minutě, kdy domácí hráli přesilovou hru Klatovy vyrovnaly, Flek přihrál v situaci 2na1 Jakubu Kolaříkovi a ten do protipohybu Bursy vstřelil gól v oslabení. Využit přesilovku se povedlo domácím hned o pár sekund později, po samostatném úniku svojí druhou branku v utkání přidal Šimon Náprstek. Hosté se přesto nevzdali a dokázali opět srovnat stav utkání, branku na 4:4 vyrovnával Dominik Vraný.

Ve 43.minutě jeden z útočníku nastřelil kotouč od modré, ten se odrazem od plexiskla dostál před Petra Mrázka pro kterého nebyl problém dorazit puk do odkryté branky. Klatovy tak předvedly dvougólový obrat a opět vedly. Domácí se však s prohrou spokojit nechtěli, a tak i nadále s chutí utočili. Remízu domácím vystřelil Jakub Pojezný a uzavřel tak střeleckou listinu zápasu.

Richard Černý - HC Stadion Litoměřice Tak co dodat k tomu zápasu. Zápas byl vyrovnaný, ve 2. třetině jsme si vytvořili spoustu gólových šancí, které jsme neproměnili a soupeře jsme svými individuálními chybami dostali zpět do hry. Nakonec si tedy myslím, že to rozdělení bodů bylo spravedlivé.