V sobotu večer litoměřičtí junioři přivítali na domácím ledě tým ústeckého Slovanu. První třetina zápasu nepřinesla žádnou vstřelenou branku. Ve druhém dějství otevřeli skóre domácí, kteří zakrátko náskok ještě navýšili. Soupeři se podařilo v průběhu hry vyrovnávat a tak ani po konci třetí třetiny nebylo o vítězi jasno. Utkání se protáhlo až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl Marek Domský a Stadion si tak přiklepl dva body.

13. kolo

5:4sn

0:0, 2:1, 2:3 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí n.L.

Branky a nahrávky: 24. Sýkora (Minka, Winnerlich), 25. Zedek (Minka), 48. Krátký (Melichar, Sýkora), 56. Sýkora, rozh. náj. Domský – 32. Kopta (Patzelt), 41. Navarra (Macek), 46. Kopta (Navarra), 60. Kopta (Patzelt, Trončinský). Rozhodčí: Luczków - Toman, Folk. Vyloučení: 3:3, navíc Šikner (LTM) - OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba (Damašek) – Zedek, Novotný, Šikner, Winnerlich, Melichar, Holý – Sýkora, Krátký, Minka, Domský, Zajan, Bejček, Vyštejn, Lauko, Neruda

HC Slovan Ústí n.L.: Kosina (Trončinský) – Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Ozom, Navarra, Amirov, Řídel, Drha, Koval, Patzelt, Kopta, Macek

Páteční večer na litoměřickém zimním stadionu patřil juniorům. Ti zde přivítali celek z Ústí nad Labem, který se aktuálně vyhřívá na prvním místě tabulky. Slovan při posledním utkání odepřel mladým Kališníkům výhru a tak domácí tým pojal zápas jako výzvu s cílem uštědřit soupeři lekci.

Jako první se ke kotouči dostal Domský, který neváhal a ihned zaútočil na ústeckou svatyni s Kosinou v jejím středu. Střela, která vyšla od modré, ale nebyla dobře mířená a gólman nemusel nijak zasahovat. Slovan rozhodně nemínil zůstat pozadu. Loukotovi se podařilo vyzrát nad jedním z hráčů Litoměřic. S ukradeným pukem se ihned vydal proti Sklíbovi, ten ale jeho plány dobře odhadl a vystřelený touš odrazil svými betony. Stadion v začátku hry předváděl poměrně aktivní hokej a ústečtí tak měli problém udržet si kotouč po delší dobu. Hbitost později přešla v nátlak, který přivedl do úzkých Kosinu. Ten se v jeden moment dostal do palby agresivních domácích.

Situace se pro hosty ještě zhoršila ve chvíli, kdy se dvířka na trestnou lavici otevřela pro Amirova. Slovan se ze sevření Stadionu osvobodil a početní nevýhodu se mu podařilo ustát. Na hostující celek se následně usmálo štěstí, když si vykoledoval první přesilovou hru. Tentokrát na trestné spočinul Sýkora za sekání. Šance se hostům tak sice naskytla, ale zůstala nevyužita.

Když se počet hráčů na obou stranách vyrovnal, proti bráně Litoměřic vyrazil Ozom. Ten se pokusil svoji šanci proměnit bekhendem, ale Sklíba byl se svojí lapačkou rychlejší. Oba týmy se poté navzájem dostaly do oslabení a hrálo se ve čtyřech. Na trestné za nesportovní chování skončil Drha. Sudí dvě minuty přiřkl i Šiknerovi, jehož postih navýšil o dalších dvakrát deset minut. Udělený trest odpykal Lauko. V posledních minutách první třetiny značně posílil Slovan, který obklopil bránu domácích a Sklíba se tím ocitl pod kanonádou. Své konto si ale udržel čisté až do konce.

Na samém začátku druhé periody si puk vybojoval Slovan, ale domácí jej o něj krátce nato připravili a po pár dalších vteřinách otevřeli skóre. 24. minuta patřila Ondřeji Sýkorovi, který vystřelený kotouč poslal přímo za záda Kosiny. K tomu mu asistovala dvojice Minka-Winnerlich. Zanedlouho skóroval i Tomáš Zedek. Ten využil nekrytého místa v bráně a jím vystřelený puk skončil bezpečně v síti. Za tento úspěšný zákrok si další asistenci vysloužil Minka.

Vstřelené branky dodaly domácím na kuráži a Kosina musel opět čelit útoku ze strany Stadionu. Poté se karta obrátila a hrálo se v útočném pásmu hostí. Ti ve 32. minutě snížili náskok prostřednictvím Ondřeje Kopty za účasti Patzelta. Kopta se dostal do bezprostřední blízkosti brány a touš poslal do jejího volného růžku. Vstřelená branka hosty probrala a ti odmítali opustit své útočné pásmo. Domácímu týmu se i přes to podařilo dostat soupeře do oslabení. Za držení si na trestné lavici po dobu dvou minut odpočinul Koval. Převaha ve hře se poté přesouvala ze strany hostí na stranu domácího týmu. Velká šance se v závěru druhého dějství naskytla Minkovi. Z jeho hokejky vyšla od mezikruží střela, ale letící kotouč nakonec pouze zazvonil o horní spojnici branky.

Úvod poslední části hry patřil Slovanu. Ten ve 41. minutě úspěšně vyrovnal díky Romanu Navarrovi. Sklíba si neuhlídal své betony a Navarra volnou skulinou poslal kotouč přímo do brány a to za asistence Macka. Radost hosty nepřešla ani ve 46. minutě kdy svůj tým do vedení poslal Ondřej Kopta. Tomu se za účasti Navarry podařilo nad litoměřickým gólmanem také vyzrát.

Litoměřice se s odepřením svého náskoku nehodlaly smířit a i přes počáteční potíže, kdy se nemohly dostat ze svého obranného pásma, úspěšně proměnily. Šťastný zákrok si na svůj vrub mohl připsat trojlístek Tomáš Krátký a Melichar se Sýkorou. Posléze hráči přidali na agresivitě což vedlo k menší potyčce, za kterou nikdo nakonec nemusel inkasovat trest. Velká šance se naskytla Koptovi. Jeho střelu Sklíba zlikvidoval betony, ale za ní následovala ještě nebezpečně vyhlížející dorážka. Ta ale kotouč do brány domácích nedostala.

Oba celky následně zahájily nekompromisní hru. Jakmile se na jedné straně objevila sebemenší příležitost, byla ihned likvidována a to až do 56. minuty, kdy domácí využili nepozornosti Slovanu. Štěstí Ondřeje Sýkoru rozhodně neopustilo. Využil nesoustředěného Kosiny a propálil puk mezerou mezi jeho betony. Chuť ústeckého favorita vyhrát to ale neoslabilo. Pár vteřin před koncem si hosté vybojovali šanci a v 60. minutě skóroval opět Ondřej Kopta. Za účasti Patzelta a Trončinského procpal touš až do brány. Zápas ve své základní hrací době skončil se čtyřmi vstřelenými brankami na obou stranách. O výsledku hry rozhodly až samostatné nájezdy, které rozhodující brankou završil Marek Domský.