Litoměřičtí přivítali na svém ledě rivaly z Děčína. Úvod zápasu vyšel lépe hostům, kteří se brzy ujali vedení. Ještě do přestávky však domácí srovnali. Ve třetí třetině se Stadionu povedl obrat a vítězný gól si v přesilové hře připsal Tomáš Novotný. Po výhře 3:2 tak Litoměřice získaly další cenné body.

17. kolo

3:2

1:1, 0:0, 2:1

HC Stadion Litoměřice - HC Děčín

Branky a nahrávky: 19. Pavlata (Rosa), 43. Racek (Nenadál, Pojezný), 51. Novotný (Rosa) - 3. Řežábek, 54. Bezpalec (Kment, Falta). Rozhodčí: Wagner - Bosál, Lebinský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Bursa (Michajlov M.) - Smetana, Hříbal, Opava, Novotný, Michajlov Š., Černý - Keltner, Pojezný, Racek - Pavlata, Rosa, Cerman - Topol, Purma, Nenadál - Honzajk, Zeman, Brandejský.

HC Děčín: Habart (Šticha) - Andres, Řežábek, Falta, Brož, Štoček, Rohal - Kment, Vacek, Bezpalec - Šetka, Kopas, Ticháček - Rubeš, Polák, Lehký - Doszy, Novotný, Svoboda.

Domácí začali utkání výrazně aktivněji. Dvakrát po sobě se v prvních minutách objevil v šanci Pavlata. Skóre však otevřeli překvapivě hosté. Litoměřičtí se nemohli vymanit ze svého pásma a Tomáš Řežábek toho ve 3. minutě využil, když po nenápadné střele vsítil úvodní branku zápasu.

Tím ale aktivita hostů směrem k domácí brance pro první třetinu skončila. Pouze Šetka se ve 12. minutě mohl prosadit střelou přes obránce, ale Bursa byl pozorný. Litoměřičtí ostřelovali brankáře Habarta téměř ze všech pozic, ale dlouho na něj nemohli najít recept. Povedlo se to až Radku Pavlatovi, kterého v 19. minutě vyslal do brejku Karel Rosa a domácí útočník prostřelil hostujícího brankáře mezi rukou a tělem.

Druhé dějství přineslo vyrovnanější poměr šancí, ale střelci obou týmů se nedokázali prosadit. Před Bursou bylo rušno nejvíce krátce po polovině utkání. Kotouč neposedně poskakoval jeho brankovištěm, ale domácí brankář dokázal s příspěním svých obránců celou situaci ustát.

Habart musel na druhé straně nejčastěji zasahovat proti Václavu Rackovi, který se nejednou objevil zcela sám před děčínskou brankou. Domácí forvard ale ve všech svých šancích ztroskotal na hostujícím brankáři. Do poslední dvacetiminutovky tak bylo utkání stále otevřené.

V úvodu třetí třetiny byli krátce po sobě vyloučení Racek s Kopasem. Po jejich návratu z trestné lavice uběhlo jen několik sekund a právě Václav Racek poslal Litoměřice poprvé do vedení. V 50. minutě přišel další nedovolený zákrok a Stadion hrál přesilovou hru. O necelou minutu později se o její využití postaral Tomáš Novotný, jehož pokus od modré čáry zapadl přesně mezi betony děčínského brankáře.

Touto brankou domácí prakticky rozhodli. Děčínští sice ještě v 54. minutě vsítili z dorážky kontaktní branku, ale na dělbě bodů se již nic nezměnilo. Celkový dojem z celého utkání trochu poznamenal zákrok Doszyho na Brandejského z 57. minuty. Domácí útočník si po zásahu holí odnesl krvavé zranění v obličeji. Nakonec ale mohl spolu se svými spoluhráči oslavit cennou výhru 3:2.

Martin Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Byl to těžký zápas. Nezačali jsme vůbec dobře. Byli jsme všude pozdě a pramenil z toho gól, který jsme dostali na začátku. Soupeř nás poté tlačil. Ne však hokejovostí, ale spíše bojovností. Od druhé třetiny jsme si něco řekli, hra se stáhla na tři útoky, začali jsme si vytvářet více šancí. Jen jsme z toho nedávali góly. Poté se nám povedlo odskočit na rozdíl dvou gólů, což vlastně rozhodlo. Dostali jsme sice gól na 3:2, ale v tu dobu už jsme hráli to, co jsme chtěli. Jsou to pro nás hodně důležité body.