Hokejisté Litoměřic krátce po prvním gólu ze strany ústeckého Slovanu rychle stav vyrovnali zásluhou Lukáše Nedvídka a před koncem první třetiny dokázal dostat kališníky do vedení Aleš Pavlas, který si zároveň odčinil jeho dva tresty obdržené během první dvacetiminutovky. V druhé třetině však stav utkání vyrovnal Jaroslav Roubík a rozhodnout měla až závěrečná třetina. Tomáš Rousek dokázal sice odpovědět na další gól domácích, ale po dalším inkasovaném gólu přišel ještě jeden do prázdné brány a o konečném stavu bylo rozhodnuto.

17. kolo

5:3

1:2, 1:0, 3:1

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 10. Tůma (Roubík), 35. Roubík (Pohl, Smetana), 46. Melka (Kuchler, Dalecký), 58. Dalecký (Smetana, Pohl), 60. Tůma (Pohl) – 11. Nedvídek (Kalla, Vašíček), 19. Pavlas (Rousek, Krstev), 47. Rousek (Šulc, Bílek). Rozhodčí: Smitka - M. Svoboda, Krátký. Vyloučení: 3:6, navíc Brož 10 min. OT [NESP] – Pavlas 10 min. OT + OK [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 621. Střely na branku: 30:32 (10:11, 8:5, 12:16). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3. Zakázaná uvolnění: 4:2. Ofsajdy: 5:4; z toho úmyslné 1:0. Vyhraná vhazování: 34:27 (12:5, 10:13, 12:9). Nejlepší hráči: Jan Dalecký - Adam Svoboda.

HC Slovan Ústí n.L.: Soukup (Kosina) – Pohl, Smetana, M. Vágner, Vl. Brož, D. Sobotka, Hes, Bernad – D. Tůma, Roubík, D. Merta – Tenkrát, J. Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, O. Kopta II, Navarra

HC Stadion Litoměřice: A. Svoboda (Pavelka) – Krstev, Pavlas, J. Šulc, D. Bílek, J. Vašíček, Piegl, Mikliš – Rousek, Nedvídek, Kalla – P. Beránek, Valášek, Švagrovský – Z. Doležal, Troliga, O. Kopta I – M. Procházka, Berger, M. Ondráček

Úvodní vhazování vyhráli Ústečtí, ale do útočného pásma nepronikli. Puku se ujali hráči Stadionu a kroužili před Soukupem. Žlutomodří se usadili před Svobodou, ale nepřekonali ho. Na druhé straně se snažili prosadit hosté, ale ani oni úspěšní nebyli. V útočném pásmu se ocitl Roubík, jeho trefa se přes brankovou čáru nedostala. V šesté minutě odešel za katr Pavlas a Slovan tak získal početní výhodu. Tu však nezužitkoval, protože hosté velmi dobře bránili.

Ústečtí zmatkovali v obranném pásmu. K puku se dostal Rousek a vypálil, ale Soukup kotouč vyrazil do ochranné sítě. V gólové situaci se ocitl Roubík, ale brankář hostí včas zasáhl. Skóre zápasu otevřel o chvíli později David Tůma, když střelou z bezprostřední blízkosti překonal Svobodu. Domácí se tak ujali vedení 1:0. Radost modrožlutých netrvala ani minutu. Jaroslav Kalla našel nikým nehlídaného Lukáše Nedvídka a ten se nemýlil. Kališníci tak bleskově vyrovnali na 1:1.

Pozornost Soukupa vyzkoušel od modré Bílek, ale jeho střela se neujala. Oba celky kombinovaly, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. Stav na tabuli se měnil znovu dvě minuty před první sirénou, když Tomáš Rousek přihrál Aleši Pavlasovi a ten střelou do horního rohu zajistil Litoměřicím vedení 2:1. Tento stav se již nezměnil a po první periodě vedli hokejisté Stadionu 2:1.

V úvodu druhého dějství byl potřetí v zápase vyloučen Pavlas. Rozhodčí mu udělil dvouminutový trest za podražení a současně také osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Současně tento hráč obdržel ještě trest do konce utkání. O chvíli později se provinil další hostující hráč a Slovan získal dvojnásobnou početní výhodu, kterou neproměnil. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba týmy bojovaly o každý metr ledu.

Osamocen před Svobodou se ocitnul Melka, ale jeho záměr hostující gólman zhatil. Prověřit Soukupa zkusil od modré Krstev, ale ústecký gólman puk chytil. Hosté znovu faulovali a žlutomodří získali další početní výhodu. A tu proměnili. Jaroslav Roubík doklepnul odražený puk za záda Svobody a vyrovnal na 2:2. Tři minuty před druhou přestávkou byl vyloučen na deset minut za nesportovní chování Brož. Do konce periody se již nic nestalo a po dvou třetinách byl nerozhodný stav 2:2.

Do třetí části vstoupili aktivněji hosté. Ale ani modrožlutí nezůstali pozadu. V dobré střelecké pozici se ocitnul Kuchler, ale jeho střela cíl nenašla. Na druhé straně Kališníci úřadovali před Soukupem, ten byl však pozorný. Litoměřice chybovaly v rozehrávce. Příležitost vystihl Jiří Kuchler, když našel dobře postaveného Antonína Melku a ten střelou ze strany navýšil na 3:2. Poté hra pokračovala čtyři proti čtyřem. Za hrubost byli vyloučeni domácí Tůma a hostující Kopta. Toho dokázali využít modrooranžoví, když Jakub Šulc přihrál do jízdy Tomáši Rouskovi a ten puk umístil do ústecké klece. Hosté tak srovnali na 3:3.

Oba týmy střílely ze všech možných pozic, propálit pozorné brankáře se jim však nepodařilo. Tři minuty před koncem se skóre měnilo znovu. Jan Dalecký naznačil přihrávku na střed a střelou z mezikruží překvapil Svobodu. Ústečtí tak navýšili na 4:3. Dvě minuty před koncem byl vyloučen domácí Rys a Stadion získal početní výhodu. Tu ještě zdvojnásobil, když odvolal brankáře a hrál v šesti proti čtyřem. Tento tah jim ale nevyšel. Domácí dobře bránili. David Tůma vystřelil kotouč přes celé hřiště a trefil prázdnou bránu. Slovan tak nakonec zvítězil 5:3.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Prohráli jsme tři zápasy v řadě a potřebovali jsme vyhrát, protože týmy ze spodní části tabulky se na nás začaly dotahovat. Podařilo se nám to v derby, za což jsme šťastní. Musím pochválit kluky za bojovnost, i když jsme obdrželi vyrovnávací gól na 3:3, opět jsme se zvedli. Myslím si, že i pro diváky to musel být pěkný hokej a jsme rádi, že jich přišlo tolik. Po přestávce, která bude následovat po dvou nadcházejících utkáních, snad již nikdo na marodce nebude. Každý zápas se bojím, že se někdo zraní a ani v sobotu tomu nebylo jinak, zranil se Daniel Sobotka. Petr Tenkrát s námi trénuje dva dny, předtím nebyl na ledě a do hokeje se dostane. Je to výborný bruslař a věřím, že nám pomůže stejně jako Jan Dalecký, který proti Litoměřicím podal skvělý výkon."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Z obou stran to nebyl žádný úchvatný hokej. Zápasu by slušela remíza, bohužel nám do branky zapadla nešťastná střela v padesáté osmé minutě a rozhodla. Je to pro nás ztráta bodu, neboť Ústí nad Labem není v nejlepší formě. Měli jsme bodovat, ale ani my nepředvedli dobrý výkon. Bohužel čtvrtá branka rozhodla."