Stadion uspěl i v druhém severočeském derby letošní sezóny! Skóre v utkání sedmnáctého kola mezi Litoměřicemi a Ústím otevřel v desáté minutě Filip Hanták, o čtyři minuty později stav na 0:2 upravil svým třetím zásahem v letošním ročníku Václav Pletka. Domácí se pak ale v průběhu druhého dějství vzchopili a dokázali vyrovnat, přičemž minutu a půl po začátku závěrečné dvacetiminutovky je poslal do vedení David Merta. Litoměřičtí hokejisté ale nehodlali složit zbraně a v čtyřiačtyřicáté minutě bylo znovu vyrovnáno zásluhou Petera Frühaufa. Dramatický střet tak dospěl až do prodloužení, ve kterém Soukupa překonal Ondřej Procházka – kališníkům se tak po dvou letech znovu povedlo vyrabovat ústecký zimní stadion.

17. kolo

3:4pr

0:2, 2:0, 1:1 - 0:1

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 34. Roubík (Vrdlovec, Kloz), 35. Dalecký (Gengel, Přindiš), 42. Merta (Poulíček) – 11. Hanták (Miškář, Barák), 15. Pletka (Ondráček, Smetana), 45. Frühauf (Hanták), 63. Procházka (Plášil). Rozhodčí: Luczków – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:4, navíc Brož (UNL) 5 + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1373. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.

HC Slovan Ústí n.L.: Soukup (Volke) – Brož, Kasík, Husák, Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc – Vrdlovec, Roubík, Kloz – Doležal, Poulíček, Merta – Dalecký, Loskot, Moučka – Macek, Melka, Gengel.

HC Stadion Litoměřice: Kacetl (Pavelka) – Barák, Smetana, Šulc, Jebavý, Frühauf, Plášil, Piegl – Paločko, Valášek, Kalla – Ondráček, Hanták, Pletka – Miškář, Pilař, Procházka – Švagrovský, Rubeš, Kopta.

Hostující Stadion vstoupil do utkání velice aktivně a vytvořil si několik slibných příležitostí. Velkým varováním byl pokus Valáška, který trefil pouze boční síť Soukupovy branky. To neplatilo v 11. minutě, kdy se prosadil osamocený Filip Hanták, který překonal Soukupa poprvé - 0:1. O čtyři minuty bylo ještě hůře. V předbrankovém prostoru zůstal volný Václav Pletka a poslal hosty do dvoubrankového vedení.

Do druhé části vstoupil Slovan pozorněji a přineslo to své ovoce. Ve 34. minutě si vyjel Jaroslav Roubík od hrazení a přesnou střelou prostřelil Kacetla - 1:2. O minutu později bylo na ústeckém zimním stadionu ještě veseleji. Střelou na vzdálenější tyč se prezentoval Jan Dalecký - 2:2. Deset vteřin před koncem druhé třetiny atakoval Vladimír Brož u mantinelu Valáška a vysloužil si trest 5 min. + osobní trest do konce utkání.

Hosté vstupovali do třetí třetiny s přesilovou hrou, která trvala přes čtyři minuty, ale to domácím vůbec nevadilo. Patrik Poulíček vyslal do úniku Davida Mertu, který si poradil s Kacetlem a rozjásal žlutomodré ochozy - 3:2. Stadion nesložil zbraně a ještě v té samé přesilové hře vyrovnal. Od modré čáry se trefil Peter Frühauf - 3:3. Ke konci třetí třetiny dostal výhodu přesilové hry domácí Slovan, ale nedokázal ji využít.

V prodloužení měli více ze hry hosté a v 63. minutě přišlo rozhodnutí. Ondřej Procházka se schoval za domácí obranu, dostal přesný pas a na konec si poradil i s domácím brankářem - 3:4.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Utkání jsme si prohráli v první třetině, která byla nejhorší za letošní sezónu. V kabině byla bouřka, neboť s hokejem to nemělo nic společného. V derby se musí hrát na krev, ale my se s nikým nesráželi, nic jsme si nepřipravili. Litoměřice nás přebruslovaly, měly pohyb a větší touhu po vítězství. Zvedli jsme se ve druhém dějství, kdy jsme hru vyrovnali včetně skóre. Zabrzdilo nás nesmyslné vyloučení na pět minut + do konce zápasu, i když paradoxně jsme šli v oslabení do vedení a Jaroslav Roubík mohl přidat další branku. V závěru třetí třetiny jsme měli k dispozici přesilovku, scházelo nám i trochu štěstí, puky se k nám neodrážely. Co se týče prodloužení, hráče jsme si při herní situaci tři na tři špatně rozebrali a soupeř nás potrestal. Diváků bylo hodně, ceníme si toho, ale na derby by mohlo přijít alespoň dva tisíce fanoušků."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Z naší strany jsme odehráli výbornou první třetinu. Jedná se o hokej, kterým bychom se chtěli prezentovat, a to hodně forčekingu, hodně pohybu. Hráče jsme o první přestávce nabádali, abychom ve hře takto pokračovali, začali jsme ale být pasivní a chtěli zbytečně bránit výsledek, za což jsme byli potrestaní. Poslední část byla o hlavách, nervech. Poté, co jsme ve vlastní přesilovce inkasovali branku, jsme dokázali rychle vyrovnat. Když bych měl zápas shrnout, k vidění bylo vyrovnané derby, které si diváci museli užít a zaplaťpánbůh za cenné dva body. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří nám vytvořili téměř domácí atmosféru, přijelo jich hodně."