Litoměřičtí na Trhače podruhé už nestačili

Zveřejněno 31.8.2016 | Jesika Dudková
Již v prvních minutách bylo jasné, že se tým Trhačů rozhodl vrátit Kališníkům prohru, kterou utrpěli na domácím ledě při prvním přátelském utkání začátkem srpna. I přesto že byl litoměřický stadion po celou dobu aktivní hlavně v čele s Davidem Švagrovským, Trhači si dnešní výhru vybojovali zaslouženě, hlavně díky brankáři Janu Strměňovi, který dnes nepustil ani jednu branku. První utkání nové sezóny čeká Stadion za týden, kdy se představí na ledě Havířova.
Připr., středa 31.8.2016, 18:00

Litoměřice

DOMÁCÍ

0:3

(0:0, 0:3, 0:0)

Kadaň

HOSTÉ
Branky a nahrávky: 30. Vaněk (Trefný), 36. Zadražil (Trefný), 40. Vaněk (Tomeček, Müller). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:3.

Litoměřice

Šindelář (od 30. Rybár) – Smetana, Málek, Bažant, Frühauf, Jebavý, Šulc, Piegl – Kalla, Veselý J., Paločko – Pletka, Pilař, Švagrovský – Kopta, Hanták, Valášek – Procházka, Miškář, Beránek P. – Krátoška.

Kadaň

Strmeň (Lukeš) – Trefný, Cestr, Šimek, Tomeček, Drobný, Tejnor – Beránek O., Zadražil, Kohout – Osmík, Vrána, Vaněk – Ringler, Tupý, Petráš – Macháček, Müller.
 

Reportáž

Kadaňští Trhači přijeli na litoměřický led s úmyslem vrátit domácím vysokou porážku, kterou jim Stadion nadělil začátkem měsíce. Oba týmy sice měly několik šancí ale přesto první třetina skončila 0:0. Hned v úvodní části litoměřický David Švagrovský zůstal ležet u střídaček a z ledu mu museli pomoci spoluhráči a ošetřovatelka. Chomutovská farma byla po celou dobu první dvacetiminutovky aktivnější, přesto Kališníci, hlavně v čele s Filipem Šindelářem, nijak nepovolují a snaží se minimalizovat všechny šance Trhačů. Konec první třetiny se odehrával na kadaňské půlce kluziště, ale přesto do branky hostí nepadla žádná střela.

Hned ze začátku druhé třetiny dostal Václav Pletka dvě minuty za hákování a kadaňský tým se dostal do přesilovky, ve které se jim ale nijak zvlášť nedařilo a Stadion měl hru pod kontrolou. Beránek se pokoušel dostat k bráně domácích, ale litoměřická obrana ho nenechala projít. Poté se Šulc dostal do útočného pásma, ale pochybným zákrokem byl hned zneškodněn a kadanští hráči obrací kotouč do jejich útočného pásma.

Několik následujících chvil se hra stále přesouvá z jedné strany kluziště na druhou. Nakonec se Jakubu Trefnému podařilo dostat před litoměřickou branku spolu s Dominikem Vaňkem, který překonal obranu Filipa Šindeláře a střelil úvodní branku. V devětadvacáté minutě litoměřičtí mění brankáře a do klece míří Patrik Rybár. Hned na to prudkou ránou Jana Veselého z kruhů na branku hostí ale proletěla jen kolem Strmeně. Kališníci se poté snaží využít dvojnásobné početní výhody ale hra se stále přelévala ze strany na stranu. Petr Beránek se snažil prostřelit kadaňského gólmana, ale v tom mu zabránil Tom Ringler. Ke střele na bránu hostí se zase dostal i Filip Hanták, ale přesto je Jan Strmeň po celou dobu ve střehu a puk se od něj odrazil. Pět minut před koncem druhé třetiny se Jakub Trefný dostal opět do mezikruží, kde vyhledal připraveného Matěje Zadražila, který přesnou střelou trefil horní část branky Patrika Rybára. Kališníci se snaží na druhou kadaňskou branku spěšně odpovědět ale Trhači jsou vždy o krok napřed. Jaroslav Kalla se nakonec protlačil do útočného pásma, avšak přesto jeho puk skončil v ochranné síti. Dvě vteřin před koncem druhé třetiny se Trhači dostávají do tříbrankového vedení. Dominik Vaněk byl opět připraven před Rybárovou brankou, tentokrát mu nahráli Jan Tomeček a Jan Muller.

Hned v první minutě poslední třetiny dostal dvě minuty Václav Pletka za hákování a kadaňský Dominik Tejnor za nafilmovaný pád. Oba týmy hrají ve čtyřech ale přesto se více daří Kališníkům. Žádná rána však opět nekončí ve Strmeňově svatyni. Miškář se pokoušel dostat kotouč opět před bránu hostí, ale puk zase končí v ochranné síti. O to samé se pokoušel i Ondřej Smetana z modré čáry, avšak jeho šance končí na betonu hostujícího brankáře. Stadionu v dnešním zápase chyběla i notná dávka štěstí. Měli několik šancí, hry se nijak nevzdávali a stále bojovali, přesto žádný puk se nedostal do sítě kadaňské branky. Farma chomutovských Pirátů aktivně bránila jejich stranu a nedovolovala kališníkům Strmeně nijak vážně ohrozit.

I přes snahu Stadionu končí poslední přátelské utkání před sezónou 2016/17 0:3 pro SK Kadaň, která si tím odváží z litoměřického stadionu první výhru v letošní přípravě.

 

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): V dnešním zápasu bylo vidět, že Kadaň přijela hrát s chutí. Velký rozdíl byl vidět v přístupu obou mužstev. My jsme k tomu přistoupili velmi špatně, hlavně v první třetině, kdy nás ještě držel brankář, ale i začátek druhé třetiny byl špatný. V druhé polovině druhé třetiny jsme se na chvíli zvedli, ale neproměnili jsme šance a když nedáte gól, tak se s tím zápasem těžko dá něco udělat. Třetí třetina nebyla také nic moc. Náš přístup byl dnes špatný, a proto soupeř vyhrál zaslouženě.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): V první řadě jsme dnes rádi, že se nám podařilo vyhrát, z našeho ohledu v ne optimální sestavě, ale hráči prokázali charakter, poslouchali, hráli to, co měli. Bylo to podložené kvalitním bruslením a jistotou v bráně. Myslím si, že jsme se s tím dobře srovnali a jsme rádi, že si odvážíme takovou optimistickou výhru před začátkem soutěže.