Po třech vítězných zápasech v řadě přišla na ledě vedoucího celku 1. ligové soutěže těsná porážka v poměru 1:2. Hráči Stadionu odjížděli na led Chomutova s jasnou taktikou - dobře bránit a čekat na šanci. Podle toho se také utkání vyvíjelo. Stadion úporně bránil svou modrou čáru a do útoku se nehrnul. Přesto bylo utkání dramatické a domácí favorit si nemohl dovolit v zápase oddychnout. Hostům nakonec křidýlka přistřižena nebyla. Naopak, odjíždějí se vztyčenou hlavou.

10. kolo

2:1

1:0,0:0,1:1

Piráti Chomutov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 12. Havíř (Kůs, Duda) 41. Brňák (Skořepa, Selingr) - 49. Horčička (Vobořil, Slížek) . Rozhodčí: Ondřej - Skopal, Klien. Vyloučení: 5:8, navíc Pulpán a Benda(CHO)10 min . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1368. Střely na branku: 50:23 . Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Piráti Chomutov: Hanuljak - Brňák, Benda, Pulpán, Bombic, Havíř, Pavlas - Selingr, Skořepa, Davídek - Kuběna, Kraft, Jíra - Seman, Kůs, Duda - Hluchý, Hrdel, Zucker

HC Stadion Litoměřice: Volke - Hillmich, Stříteský, Kolbaba, Evan, O. Kříž, Vobořil, Martinka, Brož - Šinágl, P. Kříž, Tvrzník - Slížek, Přeučil, Horčička - Hašek, Heinisch, Novák - Kauschitz, Hlusička, Šrámek

V úvodu utkání hosté naznačili, že přijeli do Chomutova hlavně bránit a bylo to od úvodních minut utkání znát. Domácí s tím měli značné problémy a nedokázali se prosadit. Do vedení se jim ale přeci jen podařilo jít ve 12. minutě, kdy si sjel mezi kruhy David Havíř a nedal výborně chytajícímu Volkemu žádnou šanci. Po inkasované brance hosté krapet ožili, ke své smůle ale jen v přesilových hrách. Bohužel se jim ale vyrovnat nepodařilo.

Na začátku 2. třetiny měli hosté možnost přesilovky 5 na 3, ale nedokázali jí využít. Hlavní zásluhu na tom měl skvělý Hanuljak v brance domácích. Ve 28. minutě mohl vyrovnat Šrámek, Hanuljak se překvapit sle nenechal. O dvě minuty později mohl domácí kapitán Skořepa zvýšit náskok domácích, ale i Volke předvedl své kvality. Stejně tak si poradil i s tutovkou Krafta o pár vteřin později.

Na začátku 3. třetiny dohrávali domácí přesilovku a podařilo se jim jí využít.Zdeněk Skořepa našel najetého Tomáše Brňáka, jehož tečovanou střelu zaregistroval Volke až za brankovou čarou. Ve 49. minutě hosté využili přesilovku 5 na 3 a snížili Petrem Horčičkou na jednobrankový rozdíl. V následující přesilovce 5 na 4 mohl vyrovnat Tvrzník, ale puk mu sjel k jeho smůle z čepele jeho hokejky. V 53. minutě mohl Seman zvýšit stav utkání, ale Volke mu to nedovolil. Poslední šanci na vyrovnání měli hosté 2 minuty před koncem, kdy byl vyloučen domácí Brňák. Hosté si vzali oddechový čas a odvolali v závěru i brankáře. K vyrovnání jim to ale nepomohlo. Domácí oslabení sehráli bravurně a uhájili tak své těsné vedení.

Vladimír Kolek (KLH Chomutov):

„Od nás se očekávají jen vítězství, takže je důležité, že jsme dneska dokázali vyhrát. Věděli jsme, že Litoměřice v posledních třech zápasech vyhrály a dneska jsme na vlastní oči viděli proč. Hrají parádní hokej a v žádném případě to není žádný outsider soutěže. První třetinu jsme vyhráli 1:0, kdy jsme byli o něco lepší než soupeř. Ve druhé části hry jsme si řekli, že musíme ještě přidat a patnáct minut jsme hráli to, co jsme chtěli. Měli jsme tam však pětiminutovou hluchou pasáž. Soupeř měl tlak a my měli problémy s hrou v obranném pásmu. Třetí třetinu jsme začali výborně, kdy po osmnácti vteřinách jsme vstřelili druhou branku a zápas měli pod kontrolou. Potom jsme si jej zbytečně zkomplikovali oslabeními, kdy jsme hodně hráli ve čtyřech, dvakrát i ve třech, ale hráči to zvládli.“

Jindřich Setikovský (Litoměřice):

„Chomutov má výborný kádr s několika extraligovými hráči a v určitých fázích zápasu nás dostali pod tlak, ale myslím si, že v zápase jsme měli dostatek šancí na to, abychom si odsud alespoň bod odvezli. Perfektně nám zachytal Volke, který v posledních zápasech podává super výkony. Za dnešní výkon musím mužstvo pochválit, hráli jsme nebojácně a v závěru se soupeř bál o výsledek. Dostat mužstvo, jako je Chomutov, do stavu, že se bojí o výsledek, to už o něčem svědčí. Rozhodně se dneska nemáme za co stydět a jsem rád, že jsme ukázali, že obrat v zápase s Ústím nebyla náhoda.“