První finálové utkání hokejisté Stadionu Litoměřice odehráli na domácím ledě s týmem Mostu. Po dvou vyrovnaných třetinách svítil na tabuli stav 2:2. Hosté však lépe odehráli třetí třetinu a odvezli si tak vítězství. Další finálové utkání hrané na tři vítězství se hraje v sobotu v Mostě.

F1

4:6

1:1,2:2,1:3

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 15. Kloz (Macek, Slížek), 28. Šaffer (Kloz), 34. Kloz, 59. Mrázek, 17. Havlůj, 31. Vrtek (Tauš, Havlůj), 39. Tauš (Martinec, Havlůj), 50. Vrtek( Martinka), 54. Vrtek (Šulc), 60. Martinec Rozhodčí: J.Smitka - J.Krejsa, J.Ledinský Vyloučení: 9:11 Využítí: 2:3 V oslabení: 1:0 Diváci: 848

HC Stadion Litoměřice: Volke (Davídek) - Kouba, Macek, Kaltenböck, Kolbaba, Musílek, Malý, Zenk - Slížek, Šnajdr, Horejsek, Tvrzník, Buďa, Zuziak, Hlusička, Procházka, Novák, Kloz, Mrázek, Šaffer

HC Most: Brzobohatý (Melichar) - Martinka, Havlůj, Šulc, Kunrt, Martinec, Ambrož, Mizera, Tauš - Vrtek, Salač, Hruška, Szakal, Přeučil, Nedrda, šešina, Kašťák, Böhm, Růžek, Přeučil

První třetina nabídla hokej, který byl opravdu na úrovni finále play-off. Ze začátku měli větší tlak hráči Mostu. První šance na sebe nenechala dlouho čekat. Připsali si jí Mostečí, ale změnu skóre nepřipustil Martin Volke, který chytil puk letící do prázdné branky. Také na druhé straně se objevily šance, postupně je spálil Kloz a po něm Procházka. Poprvé se rozvlnila síť v Melicharově svatyni. Macek zavelel k bleskovému využití přesilovky svou dělovou ranou, která propálila vše před ním stojící a po odrazu od břevna dorážel Jan Kloz. Hosté si ale připravili nejlepší možnou odpověď na obdrženou branku. Havlůj využil domácí zaváhání a bekhendovým blafákem vyrovnal. V závěru prvního dějství se trochu jiskřilo, i tak obě mužstva odcházela do kabin za stavu 1:1.

Prostřední část nabídla podobný průběh jako první. Obě mužstva střídavě tlačila svého soupeře v útočném pásmu. Více šancí měli opět domácí, ale Melichar dlouho odolával. Ve 28. minutě byl však krátký na souhru Kloze se Šafferem, po které zvýšil druhý jmenovaný na 2:1. Hosté vyrovnali zanedlouho v přesilové hře. Na trestné seděl Macek a před Volkeho brankou se po tečované střele prosadil Vrtek. Domácí chtěli opět strhnout vedení na svou stranu, nakonec jim ho nabídli sami hosté. Špatnou přihrávku si našel Jan Kloz a po samostatném úniku domácí opět vedli. V závěru ale opět srovnal Most a zásluhou Tauše svítí po čtyřiceti odehraných minutách vyrovnaný stav.

Do třetí třetiny vstoupila obě mužstva s cílem dovést zápas do vítězného konce. Každý z týmů si vytvořil několik nebezpečných šancí a oba brankáři měli opět co dělat. Hra se také začala trošku přiostřovat, a tak měli domácí výhodu přesilové hry 5 na 3, kterou ale bohužel nevyužili. To hostům se povedl úplný opak. Poté, co Mrázek dostal trest za sekání, dokázal Vladislav Vrtek svým druhým gólem v utkání prostřelit Volkeho a poslal tak Most poprvé v zápase do vedení. Litoměřice tak museli trochu více otevřít hru a to se jim stalo osudným. Po úniku dvou mosteckých hokejistů dokázal Vrtek prostřelit Volkeho mezi betony a završil tak svůj hattrick. Litoměřice si ke konci třetiny ještě vyžádaly oddechový čas a odvolaly Volkeho z branky. Hned nato dokázaly také skórovat. Petr Macek propálil vše před sebou a kotouč odražený od tyče poskakoval v brankovišti, kde nejprve Buďa netrefil, ale poté František Mrázek prostřelil Melichara na 4:5. Následně ještě Martinec potvrdil vítězství hostů do prázdné branky. Hosté tak lépe odehráli poslední třetinu a zajistili si první vítězství ve finále.