16. 12. 2014 | Alexandr Stys

Ve středu k řece Jizeře

Po pondělní výhře nad Mostem čeká na Kališníky výjezd na zápas do Benátek. Tým od řeky Jizery v posledních dvou kolech naplno bodoval a momentálně mu patří devátá příčka. S Litoměřicemi mají Benátky v letošní sezóně zatím zápornou bilanci, proti Stadionu dvakrát prohrály. V minulém střetnutí navíc mužstvo Filipa Pešána sestřelil pěti góly litoměřický sniper Vítězslav Bílek. Šikovného útočníka si tentokrát budou hlídat určitě lépe. Zápas se hraje ve středu 17. prosince od 17:30.

• Prostějov - Benátky 2:7

Benátky z posledních pěti utkání vyhráli celkem čtyři a připsali si jedenáct bodů. O body dokázali postupně obrat takové týmy jsou chomutovští Piráti, českobudějovický Motor, Slovan nebo Jestřáby z Prostějova, kterým v minulém kole dokonce nastříleli sedm branek na hřišti soupeře. Na ledě Prostějova Benátky vedly po první třetině už o dvě branky, poté však domácí snížili na 1:2, ale hosté pokračovali ve skvělé formě z první třetiny a konto domácích zatížili dalšími pěti brankami. V samotném závěru už pouze Roupec kosmeticky upravil výsledek na konečných 2:7.

Bílek Benátkám nasázel pět gólů

Úplně první střetnutí mezi oběma týmy se hrálo v Benátkách, utkání které bylo na branky velmi chudé. Jediným střelcem zápasu se stal David Švagrovský, který se prosadil z přesilové hry v první dvacetiminutovce. Domácí tým poté nenašel recept na Krále a litoměřický brankář si tak připsal vychytanou nulu, která byla pro něj už třetí v sezóně.

Benátky – Litoměřice 0:1(0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Švagrovský (Chlapík, Novák).

Druhý vzájemný zápas už byl na branky o hodně bohatší. Diváci v Kalich Areně viděli celkem sedm gólů. Už po první třetině díky hattricku Vítězslava Bílka vedli domácí nad soupeřem 3:0. Po první přestávce sice hosté snížili, ale tempo v zápase dále určoval Bílek, který soupeři vstřelil další dvě branky a stal se tak jediným litoměřickým střelcem v zápase s úctyhodnými pěti zásahy.

Litoměřice – Benátky 5:2(2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Bílek (Kalla, Rys), 17. Bílek (Kalla, Šulc), 23. Bílek (Kalla, Šulc), 31. Bílek, 59. Bílek (Rys, Kalla) – 26. Skořepa, 45. Pálek (Derner, Mikyska).

35. kolo z pohledu obou celků

• Prostějov - Benátky 2:7(0:2, 1:1, 1:4)
    Branky a nahrávky: 27. Cienciala (Franek), 60. Roupec (Husák, Ciencala) – 3. Miškovský (Plutnar), 20. Vlach (Ulrych, Špaček), 30. Havlín (Říha, Miškovský), 45. Plodek (Víšek, Hrníčko), 46. Mikyska (Plutnar, Vlach), 48. Pabiška (Plodek, Plutnar), 53. Skořepa (Kica, Miškovský).
    Sestava Benátek:Schwarz – Havlín, Plutnar, Pabiška, Pálek, Ulrych, Jandejsek, Říha – Kica, Skořepa, Miškovský – Víšek, Plodek, Hrníčko – Vlach, Mikyska, Dlouhý – Ordoš, Špaček, Psota – Jonák.
  • Litoměřice - Most 5:3 (0:1, 5:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 23. Bílek (Kalla, Procházka), 27. Novák (Ondráček, Švagrovský), 31. Kalla (Dvořáček, Bílek), 31. Švagrovský (Novák,Míka), 40. Ondráček (Míka) – 8. Havlíček (Nedrda), 36. Grin (Alinč), 60. Petruška (Havlíček, Tauš).
    Sestava Litoměřic: Přikryl – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Málek, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Dvořáček – Novák, Švagrovský, Ondráček – Volek, Černoch, Procházka – Doležal, Racek, Schwamberger.