V utkání rozhodla naše větší fyzička, míní Marek Cerman

Zveřejněno 7.12.2017 | Vít Trubička

Po další vysoké výhře litoměřického „B“ týmu, tentokrát nad lounským Slovanem, jsme si k rozhovoru pozvali Marka Cermana. Asistent kapitána se na celkové demolici 8:4 podílel jedním vstřeleným gólem a jednou gólovou asistencí. V následujících několika větách se rozpovídal o průběhu tohoto utkání

Marku, mohl bych Vás nejprve poprosit o celkové zhodnocení tohoto utkání?
Zaprvé jsem rád, že jsme vyhráli. Myslím si, že nám tam padlo pro dnešek dost gólů. První dvě třetiny byly celkem vyrovnané, pouze s jednogólovým rozdílem. Třetí třetinu jsme jim dali tři góly, po kterých jsme si už vítězství udrželi. Celkově si myslím, že jsme odehráli super zápas.

Zejména v první třetině se na obou stranách ve velkém vylučovalo. Jak moc to podle Vás ovlivnilo utkání?
Tak určitě vyloučení vždycky trochu ovlivní utkání, protože někteří hráči poté chodí na led méně, někteří jsou vychladlí, ale myslím si, že jsme to přestáli docela dobře. Dostali jsme možná jeden gól v oslabení…

Dostali jste tři góly v oslabení.
Dokonce všechny tři góly? Musíme tedy na nich zapracovat. Jinak ale Šimon (Sklíba) opět dobře zachytal (Vysloužil si ocenění pro nejlepšího hráče zápasu – pozn. redakce.), takže super zápas.

Ačkoliv je mezi vámi a lounským týmem třímístný odstup v tabulce, byly právě Louny prvním týmem, který vás doma porazil. Je dnešní utkání zadostiučinění oproti zářijovému utkání?
Co jsem slyšel, tak Lounští nepřijeli v plné sestavě. V minulém utkání dokonce prohráli s Lovosicemi, kde také asi nebyli kompletní. Myslím si ovšem, že jsme dnes byli jasně lepší tým. Přebruslili jsme je a oni odešli pak fyzicky.

Když se zeptám na váš výkon, jeden gól, jedna asistence. Jak byste se ohodnotil?
Jsem rád, že mi tam zase začínají padat góly. V posledních utkáních jsem měl trochu střeleckou smůlu, kterou jsem snad dnešním gólem a asistencí prolomil. Myslím si, že jako tým jsme Louny přehrávali celý zápas, hodně jsme bruslili. Rozhodlo také, že jsme měli lepší fyzičku než soupeř.