4. 10. 2016 | Vojtěch Martinek

V Kalich Areně se představí Benátky nad Jizerou

Do Litoměřic ve středu zamíří farma úřadujícího extraligového mistra z Liberce -- HC Benátky nad Jizerou. Ty se momentálně nacházejí na sedmém místě v tabulce, přičemž jedenáctí kališníci na ně ztrácí pouze čtyři body. V posledních pěti zápasech se Středočechům příliš nedařilo -- zvítězili pouze jednou, a to na půdě Přerova. Třikrát pak padli po nájezdech a v posledním kole si z Českých Budějovic neodvezli ani bod. Naváže Stadion na skvělý výkon v Mostě a ubrání tři body před hosty z Benátek? Úvodní buly je na programu v 18:00.

• Frýdek Místek - Benátky 3:2sn

Ač jejich sezóna začala dvěma porážkami v prodloužení, vstup Středočechů do devátého ročníku v první lize byl velmi slušný. První dvě kola totiž Benátky sehrály proti velkým favoritům na postup do Extraligy -- Slavii a Kladnu. První triumf pak přišel v utkání třetího kola, kdy liberecké rezervy představily na půdě prvoligového mistra, jihlavské Dukly.

Na úvodní gól se na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě čekalo až do samotného závěru prostřední dvacetiminutovky, kdy se prosadil Jiří Říha. Pak ale pro domácí přišel šok. Benátky v průběhu třetí třetiny poslaly za Jakuba Škarka tři puky a zaskočení jihlavští hokejisté se na rychlou reakci nezmohli. Po gólu Tomáše Čachotského v poslední minutě zápasu byl sice náskok hostů seříznut na jediný gól, ale na další trefu už čas nezbýval. Benátky tak zvítězily 3:2.

Výhru pak vystřídal úspěch další, tentokrát Středočeši dokázali překonat Třebíč, a to 4:1. Pátý zápas sezóny ale zase přinesl velké zklamání -- po výborném výkonu ve všech předchozích duelech si liberecká farma odvezla těsnou porážku 1:2 z ledu posledního celku tabulky, tedy Mostu. Smutnit ale benátečtí hráči a příznivci nemuseli dlouho. Další kolo totiž na středočeský led zavedlo Kadaň, kterou domácí borci naprosto rozstříleli. Po dvou třetinách svítil na světelné tabuli benáteckého zimního stadionu stav 8:1, konečné skóre pak bylo 8:3.

Následovaly dva střety, ze kterých si Středočeši odnesli pouze bod -- první na ledě Frýdku-Místku, druhý na domácím kluzišti proti Ústí nad Labem. Zatím poslední úspěch si zítřejší soupeř kališníků připsal v devátém kole, kdy přehrál trápící se Přerov.

Mladý útočník kraluje týmové tabulce produktivity

V kádru Benátek můžeme najít hned několik mladých produktivních hráčů. Zatím se ale ve vedení kanadského bodování drží Jan Ordoš se sedmi góly a třemi asistencemi - celkově tedy s deseti body. Janu Ordošovi se se dařilo i minulou sezónu, a to nejen v Benátkách -- v play-off juniorské Extraligy si forvard na své konto připsal šest kanadských bodů, včetně čtyř branek.

Na druhém místě benátecké týmové tabulky se drží zkušený útočník Jan Víšek se třemi góly a třemi asistencemi. Těsně za ním je Dominik Lakatoš (2+4). Celou sezonu by měl v benáteckém dresu také odehrát sedmatřicetiletý Václav Kočí - zkušený zadák s dvěma tituly a s více než pěti sty extraligovými starty. Už ted po 11. kole se Kočí může pyšnit pěti asistencemi.

V brankovišti Benátek pak pokračuje trend z minulé sezóny. Středočeši zatím vystřídali čtyři velmi kvalitní gólmany -- Romana Willa, který v minulé sezóně působil na farmě Colorada Avalanche v texaském San Antoniu, Filipa Novotného či nadějného odchovance Českých Budějovic Petra Kváču. Nejzajímavější je ale akvizice finského veterána Tuomase Tarkkiho, který v Benátkách hostuje z Mladé Boleslavi.

Sestava Benátek v minulém zápase: Tarkki (Kváča) – Husa, Kočí, Mikliš, Tržický, Kolmann, Starosta, Havlín – J. Havel, Plodek, Hrníčko – Víšek, Prokeš, A. Dlouhý – Bittner, Volf, Ďurač – Janele, Bělohorský, Hrabík.