13. 12. 2016 | Barbora Koťová

Uspějí kališníci proti Jestřábům i po třetí?

Jestřábi aktuálně nemají nejlepší formu. V posledním odehraném utkání padli v hanáckém derby na ledě Přerova 0:5, přesto se ale stále drží na šestém místě v tabulce. V obou vzájemných utkáních Litoměřic a Prostějova byli lepší kališníci, v každém ze střetnutí Jestřábi dokázali za záda litoměřického gólmana dostat puk pouze jednou. Stadion tak tým z Hané obral již o šest bodů. Dokáží kališníci vyhrát nad Prostějovem i potřetí a udržet tak tři body v litoměřické Kalich Areně? Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Jestřábi jsou aktuálně na šestém místě

V letošní sezóně se Prostějovu poměrně daří, v úvodu sezóny se nacházel na první příčkách tabulky. Do dvacátého kola Jestřábi prohráli pouze sedmkrát a z toho čtyřikrát až v prodloužení. Od druhého zápasu proti Litoměřicím však Prostějov začal prohrávat a po debaklu v Českých Budějovicích 1:9, přestože se Jestřábi nacházeli na pátém místě, došlo k odvolání trenéra Kamila Přecechtěla, kterého nahradil Pavel Arnošt.

I přes změnu trenéra ale série proher pokračovala. Ve dvacátém osmém kole dokázali prostějovští hráči konečně vyhrát a z domácího zápasu proti Třebíči brali tři body. Po výhře nad Třebíčí 7:3 to vypadalo, že by se mohlo Prostějovu začít opět dařit. O tuto optimistickou ideu ovšem byli Jestřábi hned v dalším kole připraveni. Z posledních čtyř odehraných utkání dvě vyhráli a dvě prohráli. I přes prozatím neúspěšnou třetí čtvrtinu soutěže se ale klub z Hané nachází mezi nejlepší šestkou ligy.

Prostějov kališníkům nedokázal ani v jednom utkání vstřelit více než jednu branku

Ve dvacátém prvním kole vyrazili hráči Stadionu bojovat o body do Prostějova, proti kterému stejně jako v první vzájemném souboji uspěli. Úvodní část zápasu nepřinesla ani jednu branku a do druhé periody, tak šli oba týmy s čistým kontem. Druhá třetina však rozhodla o výsledku utkání. Kališníci se v ní prosadili hned čtyřikrát. Zásluhou Milana Valáška, Filipa Hantáka a Lukáše Nedvídka, který dal dvě branky, vedli litoměřičtí hráči po zaznění druhé sirény vysoko 0:4. Ve třetí třetině se domácím podařilo pouze v padesáté deváté minutě dát jediný gól, kterým tak upravili skóre na konečný výsledek 1:4 a kališníci tak sebrali Jestřábům v této sezóně další tři body.

5. 11., 21. kolo: LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 1:4
Branky a nahrávky: 59. Půhoný (Šlahař) – 24. Nedvídek (Pletka, Švagrovský), 28. Valášek (Jebavý, Kalla), 39. Nedvídek (Pletka), 40. Hanták (Šulc).
Vyloučení: 2:7, navíc Šulc (LTM) 10. min OT.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 41:36.

Komu se daří?

Nejproduktivnějším hráčem Jestřábů je v letošní sezóně útočník, který se několik sezón přestavoval i v dresu Litoměřic Martin Novák (na fotce). Prozatím má na svém kontě třicet bodů za deset branek a dvacet asistencí, díky kterým se nachází na třetím místě tabulce kanadského bodování a na čtvrtém místě v tabulce nejlepší nahrávačů v lize. Nejlepší střelec v dresu Prostějova je Matouš Venkrbec. Dvaceti sedmiletý útočník dokázal letos vstřelit čtrnáct gólů a je tak na pátém místě v tabulce střelců. Stejný počet bodů jako Matouš Venkrbec má Lukáš Krejčík. Ve třiceti utkáních vstřelil deset branek a k patnácti přihrával.

Mezi brankáři je letošní jedničkou Pavel Kantor. Mezi tři tyče se postavil ve dvaceti pěti utkáních a jeho procentuální úspěšnost je 90,86%. Jakub Neužil bránil prostějovskou svatyni jedenáctkrát, jeho úspěšnost je 92,69%.

Sestava Prostějova v posledním zápasu: Kantor (Neužil) – D. Kolář, A. Holík, T. Kvapil, V. Zadražil, Grebeňuk, Protivný, Kaluža – Novák, Moskal, Rudovský – Fiala, Augustin, Žálčík – Šlahař, L. Krejčík, Zabloudil – Hozák, Indra, Matuš.