28. 10. 2016 | Barbora Koťová

Ukončí Stadion šňůru přerovských výher?

Po náročném střetnutí v Kalich Areně proti pražské Slavii se v sobotu 29.10. kališníci vydají bojovat o body do Přerova. Zubrům se v letošní sezóně daří. Po osmnáctém kole jsou na pátém místě v tabulce, se ziskem třiceti jedna bodů. V současné době mají přerovští hokejisté na kontě řadu čtyř výher. Poslední zápas sehráli Zubři na domácím ledě proti ústeckému Slovanu, který porazili vysoko 6:1. V zápasu vstřelil dvě branky Roman Pšurný, který je aktuálně druhým nejproduktivnější hráčem WSM Ligy. Dokáží kališníci vybojovat tři body a vrátit tak Přerovu domácí prohru ze šestého kola? Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

V posledních čtyřech kolech Zubři neprohráli

V letošní sezóně se Zubrům velice daří. Po osmnácti utkáních jsou na pátém místě v tabulce a na první Prostějov jim schází pouhých pět bodů. Do soutěže Zubři vstoupili prohrou 5:3 na ledě Třebíče. V druhém kole si ale v domácím prostředí spravili chuť na Mostu, který v šedesáti minutách porazili 5:1. Ve třetím kole soutěže vyrazili přerovští hokejisté do Kadaně, ze které po vyčerpávajícím boji odjížděli s prohrou 5:3 bez bodu.

Od čtvrtého ligového střetu přišla řada velice vyrovnaných utkání, ve kterých šedesát minut nedokázalo určit vítěze. První bylo na domácím ledě proti Frýdku-Místku, který Zubři dokázali prorazit v prodloužení, když v první minutě nastavení vstřelil vítěznou branku Milan Procházka. Další dva zápasy sehráli Zubři na severu Čech a o vítězi těchto střetů rozhodly až samostatné nájezdy. První zápas sehráli na ledě ústeckého Slovanu, kde vyhráli 2:3 a druhý v Litoměřicích s konečným výsledkem 1:2. V sedmém kole do Přerova dorazil Prostějov, který v hanáckém derby dokázal vyhrát v prodloužení 2:3.

Následovali dvě prohry a dvě výhry. Prohry přišli v zápasech proti Českým Budějovicím a Benátkám nad Jizerou. Vítězná utkání byla proti Havířovu, který přerovští porazili v prodloužení 2:3 a proti Kladnu, to Zubři rozdrtili 4:0. Ve dvanáctém kole v pražském Edenu podlehli přerovští Slavii v samostatných nájezdech 5:4.

V dalších duelech přišly na řadu dva domácí zápasy. V prvním uspěl Přerov nad Jihlavou 2:1. V druhém utkání proti Třebíči však opět padl v základní hrací době a prohrál 1:5. Po smolném utkání přišla šňůra výher proti Mostu, Kadani, Frýdku-Místku a Ústí nad Labem. Tuto šňůru si Zubři drží doposud.

V prvním střetu v Kalich Areně byli úspěšnější Zubři

V šestém kole zavítali do Litoměřic přerovští Zubři. Utkání bylo velice vyrovnané. V první třetině se dostali do vedení domácí, když se v deváté minutě v přesilové hře čtyři na tři dokázal přesnou střelou prosadit Matúš Paločko. Jednobrankové vedení ale kališníci nedokázali udržet dlouho. V začátku druhé periody vstřelil vyrovnávací branku hostů Marek Sikora. Skóre zápasu se do konce základní hrací doby už nezměnilo, a tak šlo utkání do prodloužení, ale ani to nedokázalo určit vítěze a zápas pokračoval samostatnými nájezdy. V nájezdech byli úspěšnější hosté. Rozhodující nájezd proměnil Lubomír Kovařík. Utkání tak skončilo po samostatných nájezdech fotbalovým výsledkem 1:2 a Přerov si domů odvezl dva body.

6. kolo, 18.9.: Litoměřice – Přerov 1:2 po samostatných nájezdech
Branky a nahrávky: 9. Paločko (Kalla, Šulc) – 22. Sikora (Popelka, Plášek), rozhodující nájezd Kovařík.
Střely na branku: 34:35
Vyloučení: 8:5, využití: 1:0

Pšurný vede tabulku produktivity, v těsném závěsu za ním jsou Dostálek s Milanem Procházkou

Třicetiletý zlínský odchovanec s bohatými zkušenostmi z české extraligy Roman Pšurný (na fotce) vede letos tabulku produktivity Zubrů, stejně jako minulou sezónu. V celkové tabulce kanadského bodování se nachází na úctyhodném druhém místě se ztrátou jediného bodu na prvního hráče žebříčku. V osmnácti zápasech si na své konto připsal dvacet jedna bodů za osm gólů a třináct asistencí. Vlastimil Dostálek vede tabulku střelců, s dvanácti góly se nachází na prvním místě a je tak nejlepším střelcem ligy. V celkovém hodnocení je na čtvrtém místě s šesti asistencemi a dvanácti brankami. Zkušený útočník Milan Procházka je v letošní sezóně třetím nejlepším nahrávačem ligy. V osmnácti odehraných zápasech nahrál na čtrnáct gólů a čtyři sám vstřelil.

Mezi brankáři zatím nejvíce zápasů odchytal Luboš Horčička. Mezi třemi tyčemi stál v letošní sezóně dvanáctkrát, z toho osmkrát vítězně a jeho procentuální úspěšnost je 93,43%. Tomáš Štůrala letos odchytal pouze dvě utkání s úspěšností 95,24%. Brněnský odchovanec Lukáš Klimeš má úspěšnost 89,38% a odchytal šest utkání, ve kterých se mu moc nezadařilo a do vítězného konce došlo pouze jedno.

Sestava Přerova v posledním zápasu: Horčička – Chmelíř, Šnajnar, M. Novotný, Ferenc, L. Vágner, Zbořil – Milan Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – M. Kratochvíl, Dvořák, Plášek – T. Sýkora, Sikora.