2. 12. 2016 | Vojtěch Martinek

Třetí bitva o krále severu již tuto sobotu!

Již třetí týden v řadě bude sobotní podvečer v Kalich Areně patřit litoměřickému A-týmu, který tentokrát vyrazí do boje proti největšímu rivalovi – Slovanu Ústí nad Labem. Kališníci v letošní sezóně Slovanu již dvě porážky uštědřili a v sobotu se budou snažit stoprocentní úspěšnosti proti meziokresnímu sokovi obhájit. Třetí derby v letošní sezóně se však ponese v duchu dobré věci. V rámci Charitativního týdne WSM Ligy bude v hale uspořádána sbírka zimního oblečení pro litoměřický Klokánek. Přijďte v sobotu tedy podpořit nejen kališníky, ale i děti z Klokánku! Zápas začíná v 17:00.

Výkony Slovanu jsou nestabilní, patří mu osmá příčka

Doby, kdy hokejisté Ústí nad Labem s přehledem vedli ligovou tabulku a válcovali každého soupeře, jsou již dávno pryč. Klub se nyní již třetí sezónu v řadě pohybuje kolem středu tabulky, v letošním ročníku zatím z devětadvaceti zápasů nasbíral patnáct výher, z toho šest po prodloužení. Čtyřicet dva bodů Slovanu stačí na osmé místo, přičemž desátí kališníci je v případně výhry po základní hrací době v sobotu mohou v tabulce přeskočit.

Výkony Slovanu jsou v letošní sezóně velmi nestabilní. Ideálním příkladem mohou být zápasy pětadvacátého a sedmadvacátého kola – svěřenci hlavního trenéra Miroslava Macha nejprve na domácí půdě přetlačili Jihlavu, jeden z nejlepších celků soutěže, 2:0, jen aby následně o dva zápasy později důležité body prohospodařili na ledě posledního Mostu, který opustili s porážkou 2:3.

Zatím poslední utkání sehrál Slovan minulou středu na ledě Frýdku-Místku. Ústečtí sice rysy přestříleli v poměru 39:33, při dlouhé cestě domů je ale body nehřály – na ledě nevyzpytatelného prvoligového nováčka padli 2:4.

Kališníci zvládli první i druhý střet sezóny

Po zářijovém triumfu kališníku nad Slovanem čekala na konci října oba celky odveta, která se tentokrát konala na ledě Ústí nad Labem. A hokejisté Stadionu do ní vstoupili na jedničku! V jedenácté minutě otevřel skóre Filip Hanták, o čtyři minuty později upravil na 2:0 Václav Pletka. Druhá část hry ale patřila zase domácím, kteří zásluhou prvoligového matadora Jaroslava Roubíka a Jana Daleckého vyrovnali. Ve dvaačtyřicáté minutě je pak dokonce poslal David Merta do vedení, tři minuty na to ale na zásah Slovanu odpověděl Peter Frühauf. Utkání tak šlo do prodloužení, které přesnou trefou Soukupovy klece ukončil Ondřej Procházka.

22.10., 17. kolo: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Litoměřice 3:4 po prodloužení
Branky a nahrávky: 34. Roubík (Vrdlovec, Kloz), 35. Dalecký (Gengel, Přindiš), 42. Merta (Poulíček) – 11. Hanták (Miškář, Barák), 15. Pletka (Ondráček, Smetana), 45. Frühauf (Hanták), 63. Procházka (Plášil).
Vyloučení: 2:4, navíc Brož (UNL) 5 min. a do konce utkání
Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 37:34

Ústí přišlo o nejproduktivnějšího hráče, Kloz míří na Kladno

Devětadvacetiletý ústecký rodák a odchovanec odehrál za svůj mateřský klub celkem 329 utkání, minulou sobotu proti Kadani se však Jan Kloz v dresu Slovanu představil na nějakou dobu naposledy. Do konce sezóny totiž odchází na Kladno, Ústí tak ze dne na den přišlo o nejproduktivnějšího hráče i nejlepšího střelce zároveň.

S dvaceti body jsou tedy nyní základními pilíři ústeckého útoku forvardi Zdeněk Doležal (na fotce, 11+9) a Daniel Vrdlovec (3+17), kteří mají na další hřáče v pořadí kanadského bodování, trojici David Merta (7+7), Marek Loskot (7+7) a Patrik Poulíček (6+8), náskok celkem šesti bodů.

Jedničkou Slovanu je, stejně jako v minulé sezóně, gólman Jakub Soukup (úsp. 91,58%), záda mu pravidelně kryje Martin Volke (úsp. 90,50%).

Sestava Slovanu z posledního utkání: Soukup – Bernad, Vágner, Kasík, Zajíc, Husák, Přindiš, Skočovský – Melka, Roubík, Poulíček – Doležal, Vrdlovec, Merta – Dalecký, Loskot, Gengel – Markulinec, Macek, Navarra.