18. 10. 2015 | Vojtěch Martinek

Trenér Jiří Kučera hodnotí první čtvrtinu sezóny

První čtvrtinu sezóny 2015/16 zakončil Stadion minulé pondělí výhrou na ledě Mostu. Během úvodních třinácti zápasů nasbíraly Litoměřice celkem 17 bodů za šest výher a sedm porážek. Pro litoměřickou redakci zhodnotil uplynulé zápasy Jiří Kučera, který spolu s Danielem Tvrzníkem tvoří trenérskou dvojici Stadionu pro letošní sezónu.

Začneme nepříjemným tématem – jak byste ohodnotil utkání v Jihlavě?
Tyhle problémy máme už delší dobu, když vyjedeme na led soupeře, v prvních dvou minutách prohráváme 1:0. První třetina 4:0, druhá třetina 4:0… nebyl to od nás dobrý výkon.

Jaké důsledky bude mít výsledek 1:10?
Promluvili jsme si o tom s vedením, nějaké postihy tam určitě byly. Hlavně si to musíme ale rozebrat v hlavě. Zdá se mi totiž, že na ty venkovní zápasy nejsme úplně duchapřítomní a hrajeme zbytečně odevzdaně.

Opustíme téma Jihlavy. Jak byste zhodnotil první čtvrtinu sezóny?
My jsme farma Hradce, jsme závislí na posilách. Můžeme se právě vrátit k té Jihlavě, v tom zápase kromě Angela Krsteva, našeho nejlepšího beka, tvořili obranu devatenáctiletí a dvacetiletí hráči. Zkušenější beci jsou bohužel zranění – Jakub Šulc a Aleš Pavlas. Samozřejmě to ale není omluva za 1:10.

Co bylo zatím největším problémem v letošní sezóně?
V plné sestavě jsme odehráli až první zápas sezóny. Během přípravy se tu vystřídalo hodně hráčů a nemohli jsme tedy tolik zapracovat na přesilovkách, nemohli jsme zapracovat na herním systému a tak dále. S nekompletním kádrem se těžko pracuje.

Co byste naopak ohodnotil pozitivně?
Výkon mladších hráčů se postupně zvedá, chce to čas. Doufám, že se zkušenější hráči uzdraví co nejrychleji, aby se měli ti mladší od koho učit.

Jak moc podle vás ovlivnila tým ztráta opor v zápase s Přerovem?
Přišli jsme o dva nejzkušenější hráče, což s tak mladým týmem, jako máme my, není zrovna ideální. Z pěti nebo šesti zkušených hráčů nám najednou zbyli pouze Krstev se Švagrovským. Jinak jsou to všechno kluci kolem dvaceti, dvaadvaceti let.

Jaroslav Kalla se již vrátil na led, ale jak to vypadá se zbytkem litoměřické marodky?
O návratu Martina Ondráčka na led toho zatím moc říct nemůžeme, Jakub Šulc nastoupil včera proti Havířovu. A u Aleše Pavlase je to otázka možná týdne, záleží, jestli mu vydrží zdraví, se kterým chodí na tréninky.

Který zápas byste zhodnotil jako nejpovedenější?
Rozhodně nejlepší byl domácí zápas s Benátkami. V tom zápase jsme hráli přesně tak, jak si představujeme.

Jaká nálada panuje v kabině?
Určitě se z té Jihlavy všichni chceme všichni poučit. Bohužel jsme se negativně zapsali do historie litoměřického hokeje, ale to už je minulostí a chceme se soustředit na to, co je stojí před námi.

Jak si rozumíte s Danielem Tvrzníkem?
Sedli jsme si, po té pracovní stránce určitě.

Plánujete na nějakém postu posílit kádr?
Vracím se k tomu, že jsme farma. Záleží na Hradci Králové.

Jaký bude plán během nadcházející podzimní přestávky?
To je ještě daleko, snažíme se připravit zápas od zápasu.

Čekají vás náročné zápasy s Českými Budějovicemi a Ústím, plánujete na nadcházející soupeře podrobnější přípravu?
Tak my se na každé utkání připravujeme stejně. Nejdůležitější zápas je ten nejbližší zápas.

Trochu z jiného soudku – jak se vám líbí atmosféra v Kalich Areně?
Líbí se mi. Akorát mě mrzí, že vždy, když přišlo hodně lidí, tak jsme prohráli, například 2:6 proti Slavii před zraky vyprodaného zimáku. Vždy se doma snažíme ukázat co nejlepší výkon a ne vždy se to podařilo.